Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sosnowiec, 3 Maja 21, Pub Rybnicki (była Pizzeria Olmeca)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Sosnowiec, 3 Maja 21, Pub Rybnicki (była Pizzeria Olmeca)

    Lokal położony w tzw. "plastrze miodu", niedaleko dworca głównego PKP. Pizzeria z prawdziwym włoskim piecem do wypieku pizzy, w karcie: pizze, makarony, tortille etc. A co najważnejsze - świeży, lany STAROPRAMEN 3,80 zł - 0,33 l, 6 zł - 0,5 l. Piwkiem delektowała się Renia (ja za kółkiem). Do tego (chyba) GUINNESS. Z pizz polecam serową.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • smrtan
    Senior
    • 03-2002
    • 229

    #2
    Szkoda że tylko jasny. Guinness owszem jest - ale cena 7 PLN za 0,3 powoduje, że mało kto się nim chyba zainteresuje (lepiej przejść obok do Old Centrala) i za 8 zeta napić się pół litra smaczniejszego Marston'sa.
    Pizzy nie próbowałem - ale będe musiał nadrobić ten błąd
    Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

    W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

    Mój browar domowy
    Etykiety moich piw domowych

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ostatnio z pociągu spostrzegłem, że OLMECA zniknęła, a w jej miejsce pojawił się (najprawdopodobniej) PUB RYBNICKI.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • smrtan
        Senior
        • 03-2002
        • 229

        #4
        Zgadza się. Zniknął Staropramen, o pizzy już też można pomarzyć. Został nalewak Guinnessa ale nie pytałem czy Guinnessa dostanę... A Rybnicki Full mocno rozczarował... Lokal zaliczony i na tym koniec.
        Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

        W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

        Mój browar domowy
        Etykiety moich piw domowych

        Comment


        • #5
          Byłem tam dzisiaj. Lokal w miarę fajny: to znaczy w sam raz na wypicie piwka w spokoju. Nie ma jakiegoś klimatu: to nie tego typu miejsce. Na plus: wszystko firmowe. Wszędzie loga Rybnickiego: ławki, kufle. Z lanych piw "Rybnicki Full" w cenie 3, 80 za duże. Nie wiem czy to jakieś moje odczucie, ale wydaje mi się, że ten "Rybnicki" jest jakiś inny od tego, jakiego można napić się na Pogoni w "Oazie". Wydaje mi się, że troszkę dolano tutaj wody. Ale nie chcę definitywnie przesądzać sprawy.

          Barmanka jakaś dziwna: ponura, zero uśmiechu. Lokal niby klimatyzowany, ale klimatyzacja nie działała. Do zjedzenia Hamburger za 5 zł i łazanki z kapustą i grzybami za 6 zł (szczerze polecam, naprawdę super).

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            Zaliczyłem ten lokal i same miłe odczucia. Barmanka młoda i uśmiechnięta. Szkoda, że nie chciała znaleźć się w kadrze Piwo bardzo mi smakowało. Wrzuciłem nawet monetę do kufla z karteczką napiwki.
            Attached Files

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              Boku, a prócz tego że barmanka ci przypasowała, to piwo jak? Coś wiecej niż smaczne?
              Last edited by iommi; 25-06-2009, 21:04.
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎