Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praha, Zemedelska Univerzita, restaurace "G" - pawilon nr 9

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Czechy, Praha, Zemedelska Univerzita, restaurace "G" - pawilon nr 9

    Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka.
    Kiedy wyczytałem, że otwarto nowy minibrowar w Pradze, i to taki specjalny, bo szkolny, nie czekałem długo, i przyjechałem na Suchdol, do miasteczka uniwersyteckiego.
    Niestety była przerwa w warzeniu, i musiałem się oblizać smakiem.
    Drugie podejście też było nieudane ,bo były wakacje...
    No ale teraz, wreszcie sukces.
    Na Uniwersytecie Rolnictwa, bo tak brzmi polska nazwa, pan Ladislav Chladek otworzył w 2006 roku, mały browarek, który pod jego okiem, jest miejscem prac, uczniów, którzy studiują na wydziale ''pivovarstva''.
    Nie idzie więc, o minibrowar produkujący typowo komercyjnie, a piwo jest dystrybuowane wyłącznie w knajpkach, na terenie miasteczka.
    Każda warka jest inna, tzn. 10*,11*,12* itd.
    Produkcja jest niewielka, i kiedy jest dostawa w Poniedziałek, zazwyczaj wystarcza do Piątku, ale bywa i dłużej.
    Piwo nosi nazwę ''Suchdolski Jenik"
    Kiedy wysiadałem, na końcowym przystanku metra ''Dejvicka'', myślałem czy tym razem, będzie piwo, bo to Piątek, może już nie ma...
    Właśnie tam zaczynają bieg autobusy nr. 107, i 147, którymi niedługo jedzie się do przystanku-''Zemedelska Univerzita''.
    Tutaj przed wejściem ,stoi duży plan miasteczka, z zaznaczonymi m. in. knajpkami.
    Najpierw do najbliższej, czyli-''Na Farme''.
    Przed wejściem kredą napisane piwa, i jest Jenik !
    Wchodzimy.
    Ruch spory, prawie wszystkie stoły zajęte, oczywiście sama młodzież.
    Super, prosimy Jenika.
    Niestety brakło. No to klops, aż żal było wychodzić.
    Kawałek dalej jest klub ''C''.
    Otwarte, sporo ludzi.
    Czy jest Jenik?- ''bohużel, ne"
    No, wlewa się zwątpienie w serce.
    Następna, tuż obok jest mała rotunda, z klubem studenckim ''Na kruhace''.
    Otwarte, ale nie ma nikogo.
    Po jakimś czasie przychodzi pani, i mówi że Jenik jest, ale czynne od 12-stej, a tu po 11-stej.
    No sukces, zawsze można poczekać.
    Pani się konsultuje, z jakimś kolegą, a ten twierdzi ,że kawałek obok w restauracji''G'', na pewno będzie.
    No więc idziemy w poszukiwaniu punktu ''G''.
    Faktycznie prawie pusta sala, bardzo przyzwoitego lokalu, i bingo !
    Dzisiaj Jenik svetle 13*.
    Kamień z serca spada.
    Wspaniałe piwo, z mocnym chlebowym posmakiem, jak to muj kolega powiedział, czuć, jakby go się piło, tuż obok varny, podczas warzenia.
    Ten zapach warzonego słodu, wręcz z niego emanuje...
    Cena 25 Kc., za 0,5l.
    Niestety nalane w szkle z Gambrinusa, starałem się zamykać oczy podczs picia...
    Wchodziło jak masło..
    Karta dań imponujaca, i co ważne bardzo dobre jedzenie.
    Ale fajnie mają ci studenci !
    Cóż, chciałoby się siedzieć, i siedzieć, a tu czas w podróż..
    Dwa nalane pety osłodzą nieco rozłąkę.
    Sam browarek, jest ukryty gdzieś w ''trzewiach'' uniwersytetu, i żeby go oglądnąć, trzeba umówić się z panem Chladkem.
    Znalazłem godziny otwarcia tych lokali,w necie ,w których jest Jenik, ale nijak mają się do tego co widzieliśmy, bo wszędzie piszą ,że od 13.00, 14.00, a tu o 11-stej były już otwarte,i nie chciałbym wprowadzać w błąd.
    Raczej w dzień roboczy, o 12.00, już coś będzie otwarte, i lepszy byłby, początek tygodnia na odwiedziny, póki tej niewielkiej dostawy się nie wypije.
    Widząc efekty pracy, młodych adeptów sztuki piwowarskiej , jestem spokojny, o jej przyszłość, w Czeskiej Republice.
    Dej Buh, Stesti !
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    #2
    Oczywiście ''mój kolega''
    Co też mnie zamroczyło....

    Comment

    • Jurandofil
      Senior
      • 10-2007
      • 976

      #3
      Niestety w dniu 18.02.08 nie trafiliśmy na Jenika . A mielismy nadzieję na jakąś warkę przygotowaną przez studentów w ramach egzaminu pod koniec semestru .
      Następnym razem.
      Na Jenika trzeba wrócić - wszystkim polecam spróbowanie tego studenckiego specjału!
      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

      Comment

      • Jurandofil
        Senior
        • 10-2007
        • 976

        #4
        Czechy, Praga, Zemedelska Univerzita, restaurace "G" - pawilon nr 9

        Czechy 19-21.11.2008 - część III

        Przedpołudnie poświęciłem w Pradze na działania związane z transportem miejskim. Jak zwykle podziwiałem specjalne rozwiązania w organizacji ruchu podczas zamknięć odcinków sieci tramwajowej. Tym razem zaskoczono mnie zastępczą komunikacją za tramwaje w postaci statku (lodni doprava) kursującego po Vltave między przystankami Vyton - Podolska Vodarna.

        Zmęczony bieganiem po Pradze dotarłem do Zemedelske Univerzity w poszukiwaniu Jenika. Obecnie można wykorzystać dane pod adresem http://www.scoopergen.co.uk/Files/Su...retofindit.pdf. Niestety nie wszystkie informacje są aktualne czy w ogóle prawdziwe.

        W restauracji "G" (pawilon nr 9) nie było Jenika, a kelner zapytany kiedy Jenik może być i gdzie jeszcze może być lany, odburknął, że nic nie wie - "nie wiem, nie znam się, a poza tym wolna sobota jest"

        Nie poddałem się i ciągnięty smakiem studenckiego Piva, wyruszyłem na dalsze poszukiwania.
        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          #5
          Do trzech razy sztuka Zostało Ci tylko jeszcze jedno podejście, cierpliwości!
          Last edited by darekd; 23-11-2008, 14:00.

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Do trzech razy sztuka Zostało Ci tylko jeszcze jedno podejście, cierpliwości!
            Spokojnie! Na razie na trzy wizyty w kampusie, dwie zakończyły się sukcesem. Tym razem smakowałem Jenika tam gdzie Ty:

            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • boriczka
              Junior
              • 12-2005
              • 12

              #7
              Tamtejszy piwowar to faktycznie bardzo zajęty człowiek. Mnie udało się z nim spotkać tylko dlatego, że w Pradze spędziłam 9 dni i mogłam sobie pozwolić na przekładanie wizyty w browarze na kolejne dni
              Fotki z wycieczki na www.bractwopiwne.pl (galeria z maja 2008 roku)

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎