Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Boston Beer, Samuel Adams OctoberFest

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Boston Beer, Samuel Adams OctoberFest

    Samuel Adams OctoberFest, Seasonal Brew 5,4%

    Piwo przywiezione prosto zza oceanu przez kolegę.

    Kolor głęboko bursztynowy, a więc bez zarzutu. Piana dość zaskakująca. Sądziłem że będzie tak jak w przypadku innych piw rodem z USA ale jest naprawdę ok. Delikatnie brunatna a raczej kremowa. Centymetrowa warstwa utrzymuje się praktycznie cały czas. Aromatycznie przeważają akcenty słodowo palone. Po dobrze zapowiadającym się początku przyszedł czas na pierwszego łyka. Jak dla mnie porażka. Piwo jest dość kwaśne, by nie rzecz że cierpko winne. Wcześniejsza woń wyczówalnych aromatów nie przekłada się na smak. Jedyny + za smak to dobra mocna gorycz. Wysycenie ok. Butelczyna jak i etykiety niczego sobie. Podobają mi się. Pod spodem kapsla informacja o zwycięstwie tegoż oto piwa w konkursie International Providence Gold Award w 1999r.
    Podsumowując, gdybym przebywał w stanach na pewno rzadko sięgałbym po ten trunek.
    Attached Files
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualnie piwo ma 5,5%:
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 07-05-2011, 10:36.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #3
      Kolega zAjkA pil chyba jakies zepsute piwo.
      Moje jest bardzo smaczne.
      Bardzo trwala piana.
      W smaku slod i kwiatowosc, pelny smak.
      Bardzo dobre piwo.
      Gdyby nie bylo tu tysiecy piw do sprobowania, pilbym je czesciej
      Last edited by Latarnik; 10-09-2011, 03:11.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • grochal122
        Senior
        • 03-2009
        • 102

        #4
        Moje tez nie bylo kwasne,a wrecz przeciwnie.Slodkawe nuty owocowe,ziola i gorzka pomarancza.B.dobre piwo,ale na oktoberfest raczej sie nie nadaje.

        Comment

        • Gambrinus
          • 06-2001
          • 696

          #5
          Bardzo przyjemne piwo. Nie bardzo rozumiem dlaczego kolega grochal uwaza ze nie nadaje sie na Oktoberfest. Moze jest nieznacznie ciemniejsze od bawarskiego oryginalu, ale jak dla mnie calkowicie w typie - zawiesiscie slodowe, z delikatnie karmelowa nuta, ale bez nadmiernego przypalenia; goryczka w sam raz. Pachnie dobrym chmielem i slodem. Solidna i trwala piana, jasnobezowa (albo jasnopomaranczowa - ogladalem ja w sztucznym swietle). Zawartosc alkoholu w 2012 5.3% - troche malo jak na ten typ piwa, ale mi to nie przeszkadzalo. Z pieczona golonka wchodzilo idealnie 4+ (2-5)
          Popieraj małe browary!!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #6
            Aromat - słodowy, pełny, z wyczuwalnym karmelem oraz trochę owocami i chlebowością
            Piana - dość wysoka, gęsta, kremowa, umiarkowanie trwała, trochę zostaje na szkle
            Barwa - herbaciana, wpadająca w miedź
            Wysycenie - umiarkowane
            Smak - moim zdaniem w stylu, przewaga w/w słodowych nut, minimalny owocowy kwasek, z tyłu leciutka goryczka, trochę karmelu, ale nie słodkie
            Treściwość - umiarkowanie wysokie, pełne

            Obecnie 5,5% alk. i znowu zmieniona eta. Przyzwoite piwo, od stylu odbiega moim zdaniem jedynie ciemniejszą barwą.

            Drink-Hala Wrocław - bardzo limitowana dostawa, bo piwo "seasonal".

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Aktualne foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎