Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lodówka na balkonie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • underley
    Junior
    • 02-2007
    • 20

    Lodówka na balkonie

    Zmieniłem ostatnio lodówkę, i planuje starą wystawić na balkon, ale nie wiem czy to dobry pomysł. W mieszkaniu trochę mało miejsca na dwie lodówki, a balkon mam duży - typu "loggia" - wnęka w budynku, przód od dołu zabudowany sklejką, u góry - siatka, żeby moja kociarnia nie uprawiała sportów ekstremalnych.
    Tylko czy zimowe mrozy nie zaszkodzą lodówce stojącej na balkonie? Trzyma ktoś lodówkę na zewnątrz i ma jakieś rady? Może warto ją obudować dodatkowo jakimś styropianem?
  • alnus
    Senior
    • 07-2007
    • 459

    #2
    Podczas długotrwałych mrozów zawartość lodówki po prostu zamarznie, bo temperatura na zewnątrz w końcu wyrówna się z tą ze środka. Trzeba by wstawić grzałkę z termostatem, aby utrzymać plusową temperaturę. Jeśli jednak w końcu wstawiłbyś do niej coś ciepłego i zechciałby się włączyć agregat, to przy niskiej temperaturze jest duża szansa jego mechanicznego uszkodzenia z powodu zgęstniałego oleju wewnątrz. Przy agregatach pracujących w takiej temperaturze zaleca się montaż opaski grzewczej. Co do letniej eksploatacji - osobiście nie widzę żadnych przeszkód.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #3
      ale po co włączać lodówkę podczas mrozów na balkonie
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • ARTHUR
        Senior
        • 07-2004
        • 2338

        #4
        Zależy co chcesz w niej trzymać.

        Ja mam na balkonie zawsze w zimie skrzynke piwa przykryta kocem i jest całą zime bardzo zimne piwo i nic sie nie dzieje z butelkami nie pekają

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          ale po co włączać lodówkę podczas mrozów na balkonie

          Trzeba pamietac by ja wylaczyc. W tym moze tkwic problem.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎