Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mechanizm licytacji Allegro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alphonse
    Member
    • 06-2007
    • 96

    Mechanizm licytacji Allegro

    Witam,
    opiszę moją sytuację jako Kupującego:
    1. Jest wystawiony przedmiot w normalnej aukcji, licytacja od 10 zł.
    2. Licytuję, podając kwotę 150 zł.
    3. Jestem jedynym licytującym, wygrywam aukcję i mam do zapłaty 10 zł.

    Pytanie:
    Czy Sprzedający widzi w trakcie aukcji albo po jej zakończeniu, że byłem skłonny zaoferować 150 zł?

    PS Wiem, że to forum piwne... ale bardzo je polubiłem... Nie mam też ochoty pytać na forach dla komputerowych dzieciaków. Mam nadzieję, że wybaczycie mi taki temat.
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alphonse Wyświetlenie odpowiedzi
    Pytanie:
    Czy Sprzedający widzi w trakcie aukcji albo po jej zakończeniu, że byłem skłonny zaoferować 150 zł?
    Nie!!
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Qboland
      Senior
      • 04-2006
      • 242

      #3
      Jest prosty mechanizm by podkręcić twoją cenę i zobaczyć ile chciałeś dać.
      1. Podstawiona osoba przebija cię.
      2. Jest wycofywana na swoją prośbę.
      3 Twoja oferta zostaje z kwotą maksymalną na placu boju.

      Comment

      • Alphonse
        Member
        • 06-2007
        • 96

        #4
        Licytuję serię grafik, aukcje kończą się w odstępach kilkudniowych.

        Licytuję snajperem w ostatnich sekundach, przedtem nie składam żadnej oferty, nikt inny też nie licytuje (ale przebijam wysoko, bo ktoś inny też może użyć snajpera).

        Aukcja grafiki, na której najbardziej mi zależy, kończy się za siedem dni. Natomiast dzisiaj, po wylicytowaniu przeze mnie grafiki, Sprzedający wystawił aukcję kończącą się jutro, z dość słabą grafiką z tej samej serii. Zazwyczaj wystawia aukcje na wiele dni. I tak podejrzewam, że chce zobaczyć czy ja ją kupię.

        Tak sobie myślę, że jak kupię to może mi wyciąć numer, np. podbijanie ceny następnej czy coś innego. A na tej ostatniej aukcji, za 7 dni, zależy mi najmocniej.

        Comment

        • Alphonse
          Member
          • 06-2007
          • 96

          #5
          Rozmyślam nad tym co powiedział Qboland (dziękuję, nie wiedziałem o tym) i nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie.
          Co będzie, gdy:
          1. "Podbijacz ceny" też ustawi snajpera np. na maksimum 100 zł i 4 sekundy.
          2. Ja ustawię snajpera na 3 sekundy i 30 zł.

          Czy system w ogóle przyjmie moją ofertę i w związku z tym będę zobowiązany po wycofaniu "podbijacza"?
          Przeglądam aukcje, których nie wygrałem i wydaje mi się, że nie przyjmie, ale może to właściwość snajpera, albo jeszcze coś innego.

          Wybaczcie dwa posty jeden pod drugim, szał zakupów na mózg pada.

          Comment

          • mr-perez
            † 1971-2008 Piwosz w Raju
            • 09-2005
            • 514

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qboland Wyświetlenie odpowiedzi
            Jest prosty mechanizm by podkręcić twoją cenę i zobaczyć ile chciałeś dać.
            1. Podstawiona osoba przebija cię.
            2. Jest wycofywana na swoją prośbę.
            3 Twoja oferta zostaje z kwotą maksymalną na placu boju.
            Jeżeli oferta "podbijacza" zostaje wycofana to wydaje mi się, że oferta "prawdziwego" kupujacego automatycznie spada do poprzedniej wartości, ale dopóki sprzedający nie wycofa oferty "podbijacza" wyświetla się ile był w stanie dać "prawdziwy" kupujący. I w ten sposób dowiaduje się na ile może zdoić napalonego kupującego.

            Poza tym licytowanie przez snajpera jest nudne. Nigdy nie używałem, wolę zegarek z sekundnikiem po dziadku .
            RTS WIDZEW
            www.kapsle.piwko.pl

            Comment

            • Qboland
              Senior
              • 04-2006
              • 242

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mr-perez Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeżeli oferta "podbijacza" zostaje wycofana to wydaje mi się, że oferta "prawdziwego" kupujacego automatycznie spada do poprzedniej wartości, ale dopóki sprzedający nie wycofa oferty "podbijacza" wyświetla się ile był w stanie dać "prawdziwy" kupujący. I w ten sposób dowiaduje się na ile może zdoić napalonego kupującego.

              Poza tym licytowanie przez snajpera jest nudne. Nigdy nie używałem, wolę zegarek z sekundnikiem po dziadku .
              Nie spada, zostaje na twoim maksimum, byłem ofiarą takiej praktyki i pisałem do allegro reklamację. Potem zostałem przelicytowany i allegro odpisało przecież nie wygrałeś aukcji.

              Comment

              • zulu
                Senior
                • 04-2004
                • 299

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alphonse Wyświetlenie odpowiedzi
                Rozmyślam nad tym co powiedział Qboland (dziękuję, nie wiedziałem o tym) i nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie.
                Co będzie, gdy:
                1. "Podbijacz ceny" też ustawi snajpera np. na maksimum 100 zł i 4 sekundy.
                2. Ja ustawię snajpera na 3 sekundy i 30 zł.

                Czy system w ogóle przyjmie moją ofertę i w związku z tym będę zobowiązany po wycofaniu "podbijacza"?
                Przeglądam aukcje, których nie wygrałem i wydaje mi się, że nie przyjmie, ale może to właściwość snajpera, albo jeszcze coś innego.
                W przypadku pisanym powyżej wogóle nie zalicytujesz.

                Comment

                • Stasiek
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 608

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
                  W przypadku pisanym powyżej wogóle nie zalicytujesz.
                  Dlaczego nie? Jeśli cena nie doszła jeszcze do tych 30zł, to zalicytuje. Ale zostanie od razu przelicytowany przez "podbijacza", bo tamten dał wyższa ofertę. Po wycofaniu podbijacza, zostanie twoja oferta z 30zł.
                  Przy założeniu oczywiście, że nikt inny się nie włączy do aukcji.

                  Comment

                  • Alphonse
                    Member
                    • 06-2007
                    • 96

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek69 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlaczego nie? Jeśli cena nie doszła jeszcze do tych 30zł, to zalicytuje. Ale zostanie od razu przelicytowany przez "podbijacza", bo tamten dał wyższa ofertę. Po wycofaniu podbijacza, zostanie twoja oferta z 30zł.
                    Przy założeniu oczywiście, że nikt inny się nie włączy do aukcji.
                    Masz rację. Licytując ręcznie, pojawiam się na liście licytantów, nawet gdy moja najwyższa oferta nie osiągnęła ani razu aktualnej ceny, inaczej mówiąc: gdy zawsze byłem przebijany automatem.

                    Jednak licytując snajperem, w przykładzie z mojego drugiego pytania, aukcję wygrałby "podbijacz" z ceną 30 zł + minimalne przebicie, jako że oferty można odwoływać tylko przed zakończeniem aukcji (o czym nie wiedziałem zadając pytanie). Późniejsze niewywiązanie się z umowy przez "podbijacza", mnie do niczego nie zobowiązuje.

                    Odwołanie oferty "podbijacza" w kilka sekund jest możliwe raczej tylko przez automat, co zapewne byłoby dobrym powodem do unieważnienia transakcji.
                    Last edited by Alphonse; 04-12-2007, 20:57.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      A musisz kupować, przez AlleDrogo?

                      Comment

                      • kangurpl
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 2660

                        #12
                        Jak trafisz na naciągacza to nic nie osiągniesz, kilka razy wygrałem z dość atrakcyjną ceną i dowiedziałem się, że towar został zniszczony np przez psa
                        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Comment

                        • Alphonse
                          Member
                          • 06-2007
                          • 96

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          A musisz kupować, przez AlleDrogo?
                          1. Nowe rzeczy z seryjnej produkcji na targu są zawsze droższe, więc nie kupuję ich na AlleDrogo. A nawet jeśli kapkę tańsze, to gwarancja, zaufanie etc - przeważają na korzyść sklepów zwykłych czy internetowych.

                          2. Rzeczy używane kupuję rzadko i ostrożnie, bo w/g mnie większość rodaków sprzedaje coś, gdy im się to popsuje.

                          3. A teraz licytuję grafiki (oryginały, nie reprodukcje). Są dostępne na Allegro, więc jak mam je inaczej kupić. Nie mam zamiaru dogadywać się ze Sprzedawcą, bo złamię zasady gry a i też wątpię czy uzyskałbym niższą cenę, raczej odwrotnie, mógłbym ją podnieść wyrażając takie zainteresowanie.

                          Podane wyżej ceny są przykładowe, to są nieco droższe obrazki, które zresztą licytuję nie dla siebie, mnie nie stać na kolekcjonowanie dzieł sztuki.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak trafisz na naciągacza to nic nie osiągniesz, kilka razy wygrałem z dość atrakcyjną ceną i dowiedziałem się, że towar został zniszczony np przez psa
                          polecam serwis http://wycofa.pl

                          snajper.net automatycznie wyciąga dane z wycofa.pl i podaje je w panelu
                          Last edited by Alphonse; 04-12-2007, 21:31.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎