Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaką powierzchnię roboczą zajmuje standardowy taboret gazowy?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    Jaką powierzchnię roboczą zajmuje standardowy taboret gazowy?

    Ktoś mnie może uświadomić jaką powierzchnię roboczą zajmuje standardowy taboret?
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Ktoś mnie może uświadomić jaką powierzchnię roboczą zajmuje standardowy taboret?

    Seta, Ty leniu, wyszukiwarka się kłania
    W poniższym temacie masz wszystko o taborecie
    Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.


    A w poniższej aukcji masz wymiary


    Do tego oczywiście dochodzi butla gazowa. Koszt butli 90 zł + wypełnienie jej gazem jednorazowo 45 zł. Mi taka butla starcza na 2 miesiące, zarówno warzenia jak i normalnej obsługi kuchenki.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Marek-C
      Senior
      • 12-2005
      • 848

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Ktoś mnie może uświadomić jaką powierzchnię roboczą zajmuje standardowy taboret?
      około 50x50cm plus butla gazowa, na ok. 1m2 luzik!
      Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Marek dzięki, a Marusia sorki...
        Wątek o taboretch kiedyś czytałem, ale nie ma tam chyba nic o wymiarach (na pomysł przeszukania Allegro nie wpadłem ).
        Tak mi się właśnie wydawało, że ogromne toto nie jest, więc bardzo zdziwiły mnie problemy np Khama z bieżącego wątku.
        Chyba zacznę ciułać kasę...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Stasiek
          Senior
          • 02-2007
          • 608

          #5
          Nie wiem jak wyobrażacie sobie postawienie taboretu gazowego (jak mały on by nie był) w niewielkiej kuchni w bloku, gdzie cały czas coś się dzieje (np. wbiegają dzieci).
          No chyba, że wyjmujemy taboret o 11tej wieczorem, warzymy w nocy, a rano zanim domownicy wstaną, kuchnia jest już doprowadzona do stanu używalności.

          Comment

          • gniady
            Senior
            • 12-2006
            • 146

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika plpaw Wyświetlenie odpowiedzi
            ... a to dodatkowe pozbycie się m2 w kuchni żona nie będzie zadowolona. ...
            Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że i tak Ci ograniczy warzenie jak się wciągniesz i zaczniesz co tydzień, dwa gotować te wareczki po 10l. Najpierw zacznie jej śmierdzieć, potem przeszkadzać, że nie może się swobodnie w kuchni poruszać itp.
            W tej chwili na drodze kompromisu doszliśmy do porozumienia warzenia jednej warki miesięcznie, więc warzy się tak, żeby maksymalnie "upchać" fermentor, ewentualnie jak nie wejdzie to w jakiś baniak po mineralce. Nie wyobrażam sobie jakby to było gdybym robił w tym momencie warki po 10l.
            Moim zdaniem zrób kilka warek z ekstraktów, jeśli będziesz przekonany, że cała ta zabawa Ci się podoba to jednak zainwestuj w taboret gazowy i małą butlę, nie sądzę, że całość zabierze jakoś bardzo dużo miejsca (w czasie magazynowania). Największy problem jednak będzie z tym, o czym pisał Stasiek, małe bąki pałętające się po domu (nie wiem, czy to Cię dotyczy).

            Comment

            • cafepiwosz
              Member
              • 09-2005
              • 85

              #7
              Przerabiałem warzenie w domu. Wyrzucili mnie po 3 warce. Zresztą uważam, że słusznie. Nie ma sensu. Jak odpalisz taboret gazowy, keg z 40 litrami brzeczki i wszystko zacznie sie gotować przez 90 minut, to przecież w kuchni masakra. Żona zabije. Od 4 warki browar został przeniesiony na wiatę przy domu, na świeże powietrze i jest super.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎