Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nakło, Bydgoszcz - piwa z Krajana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gabryel
    Member
    • 11-2005
    • 54

    Nakło, Bydgoszcz - piwa z Krajana

    Poszukuję sklepu w okolicach Nakła lub Bydgoszczy (generalnie w pobliżu drogi nr 10) z piwem z Krajana. Sklep przy ul. Kazimierza Wielkiego w Nakle wyglądał zachęcająco, ale jak przypuszczam pozostaje zamknięty (a może się mylę?).
    Będę również wdzięczny za sugestie miejsc wartych odwiedzenia (ze względu na ofertę piwną) na trasie Szczecin - Bydgoszcz - Toruń.

    Pozdrawiam
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Jak jedziesz 10. to aż się prosi zaglądnąć do samego browaru zaglądnąć, bo w jest usytuowany jakieś może 200-300 m od tej trasy w Trzeciewnicy. Wydaje mi się, że można kupić piwo w samym browarze, tylko musiałbyś być przed 15:00. Najlepiej przedzwoń do nich i upewnij się.
    Last edited by delvish; 21-01-2008, 08:32.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #3
      Może tu:

      To tylko 300 m od drogi, którą będziesz jechał i łatwy dojazd.

      Obowiązkowo zdaj później relacje co maja w ofercie.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak jedziesz 10. to aż się prosi zaglądnąć do samego browaru zaglądnąć, bo w jest usytuowany jakieś może 200-300 m od tej trasy w Trzeciewnicy. Wydaje mi się, że można kupić piwo w samym browarze, tylko musiałbyś być przed 15:00. Najlepiej przedzwoń do nich i upewnij się.
        Byłem kiedyś w browarze i chciałem kupić piwo. Odesłali mnie do Nakła. Ale otrzymałem szklanke do piwa
        Poszukuję

        Comment

        • Tomek-Pasieka
          Senior
          • 10-2005
          • 197

          #5
          jak nie zapomnę to podjadę ma K. Wielkiego i sprawdzę czy działają czy nie.
          Krajana można było kupić przy ul. Mroteckiej (Wichrowe Wzgórze) Jadąc od obwodnicy małe osiedle bloków po prawej stronie.

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
            Byłem kiedyś w browarze i chciałem kupić piwo. Odesłali mnie do Nakła. Ale otrzymałem szklanke do piwa
            Ja też kiedyś byłem w browarze i chciałem kupić piwo. Odesłali mnie do Nakła. Dodatkowo otrzymałem manualnie wskazany kierunek oraz zwrot na sklep
            MM961
            4:-)

            Comment

            • piokl13
              Senior
              • 06-2003
              • 946

              #7
              A może ktoś wie, gdzie leją jasne piwo z Krajana?

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                Dodatkowo otrzymałem manualnie wskazany kierunek oraz zwrot na sklep
                A bo ja się szeroko o szklankę uśmiechałem
                Poszukuję

                Comment

                • Gabryel
                  Member
                  • 11-2005
                  • 54

                  #9
                  Przybyłem, zobaczyłem, zakupiłem. W Nakle byłem późno, ok. 20.30. Co do sklepu na Norwida, to trudno mi cokolwiek powiedzieć. Widziałem świecący kaseton, ale to był jedyny znak świadczący, że to może być sklep. Wyglądało, na pozamykane na głucho, a było późno, więc nie dzwoniłem. Za to kawałek dalej, w małych delikatesach na ul. Mroteckiej, znalazłem Irlandzkie Mocne i Mocne Bawarskie. Niemalże po sąsiedzku jest "Chata Polska" i tam nabyłem jeszcze Złoty Strong.
                  Zatrzymałem się też w kilku sklepikach przy trasie w okolicy Nakła, ale tam piw z Krajana nie stwierdziłem.
                  Generalnie wyjazd okazał się udany. W Bydgoszczy zaopatrzyłem się w kilka wyrobów z Fortuny. W drodze powrotnej półgodzinna wizyta w Toruniu zaowocowała zestawem piw z Grudziądza.

                  Comment

                  • Tomek-Pasieka
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 197

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gabryel Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zatrzymałem się też w kilku sklepikach przy trasie w okolicy Nakła, ale tam piw z Krajana nie stwierdziłem.
                    Jakiś rok temu Krajan próbował wejść do sklepów w Nakle. W wielu miejscach pojawiły się piwa i nie trzeba było biegać po całym mieście by kupić sobie butelczynę. Po 2 czy 3 miesiącach wybrałem się do sklepu, w którym był i poprosiłem o jakieś dobre piwo. Pani mi na to wciska Lecha, Tyskie itp. a ja jej na to, że dobre piwa to ma Krajan. Okazało się, że niestety... Krajan w Nakle się nie sprzedaje!!! Przedziwna to sytuacja, ale też ludzie tutaj bywają dziwni... Generalnie doskonałe, beczkowe irlandzkie można kupić w trakcie imprez nad Notecią (bodajże w lipcu planowany jest festyn irlandzki. Gdy dowiem się kiedy to dam znać).
                    Pozdrowienia

                    Comment

                    • Gabryel
                      Member
                      • 11-2005
                      • 54

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomek-Pasieka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Krajan w Nakle się nie sprzedaje!!! Przedziwna to sytuacja, ale też ludzie tutaj bywają dziwni...
                      Rzeczywiście, niektórzy sprzedawcy pytani o Krajana robili dziwną minę.

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomek-Pasieka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Okazało się, że niestety... Krajan w Nakle się nie sprzedaje!!! Przedziwna to sytuacja...
                        Jak na sporą część małych browarów to raczej smutny standard. Tak samo jest w Raciborzu, Oborach. Podobnie było we Lwówku i in.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak na sporą część małych browarów to raczej smutny standard. Tak samo jest w Raciborzu, Oborach. Podobnie było we Lwówku i in.
                          Mnie kiedyś przemiła pani w sklepie w Giżycku powiedziała, że (za przeproszeniem) szanujący się konsument nie pokaże się pod sklepem z czymś innym w dłoni, niż puszka KP albo GŻ , więc dlatego "Regina" im nie schodziła...

                          Comment

                          • Tomek-Pasieka
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 197

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak na sporą część małych browarów to raczej smutny standard. Tak samo jest w Raciborzu, Oborach. Podobnie było we Lwówku i in.
                            a jakie zdziwienie widzę, gdy mówię ludziom, że Krajana poszukują w Warszawie, Krakowie i wieeeelu miastach, bo to znakomite piwa (albo dobre - jak kto woli)

                            Comment

                            • Hmel
                              Member
                              • 07-2008
                              • 43

                              #15
                              A czy we Włocławku są dostepne piwka z Krajana?
                              Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎