Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bolkowska (Bemowo), Stella

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • QTINA
    Junior
    • 02-2008
    • 3

    Bolkowska (Bemowo), Stella

    Pierwszy lokal w Warszawie z lanym Tucher-em mieści się przy Bolkowkiej(nr nie pamiętam) na Bemowie róg Powstańców Śląskich i Górczewskiej .
    Podają Tuchera Lanego i butelkowego w przyzwoitej cenie(na razie mają tylko dwa gatunki lane ,ale może pokuszą się o ciemnego Tuchera z kija http://www.browar.biz/forum/images/s...out.gif:stout: )
    ,a i przy okazji można dobrze zjeść.
    Polecam.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Reklama opłacona?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      a odkąd to Stella to piwo bawarskie ?
      Chyba ze mowimy o różnych bo mi pierwsza skojarzka jaka podchodzi to Stella Artois czyli Belgia ewent Stella czyli piwo z Egiptu ... Ale fakt że z taką nazwą może i jakieś piwo bawarskie jest
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • QTINA
        Junior
        • 02-2008
        • 3

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Reklama opłacona?
        Niestety nie ,tak zwyczajnie mają dobre lane piwo pszeniczne i tyle.

        Comment

        • QTINA
          Junior
          • 02-2008
          • 3

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          a odkąd to Stella to piwo bawarskie ?
          Chyba ze mowimy o różnych bo mi pierwsza skojarzka jaka podchodzi to Stella Artois czyli Belgia ewent Stella czyli piwo z Egiptu ... Ale fakt że z taką nazwą może i jakieś piwo bawarskie jest
          Stella to knajpa , browar nazywa się Tucher

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            #6
            Ceny za 0.5L Tuchera :
            Pilsener - 7.50zł
            Pszeniczne - 8.00zł
            Ciemne - 10.00zł
            lokal czynny 11-22

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              #7
              Miałem przyjemność być w tym pubie w piątek.....fajne miejsce, chociaż nie ma charakteru typowego dla klasycznej piwiarni, jest to połączenie restauracji i pubu. Miejsce wypełnione młodymi ludżmi, popijającymi dobre piwo, można palić w środku, nie jestem palaczem, ale muszę przyznać, że pierwszy raz widziałem tak sprawną wentylację, w ogóle nie czuć smrodu petów, ma się wrażenie, że nikt nie pali !!

              Co do piw, to piłem te, które wymieniłem w poprzednim poście. Pszeniczne bardzo dobre, świeże i orzeżwiające. Pils też smaczny, ale w sumie najsłabszy ze wszystkich. Na koniec piliśmy ciemne, pycha !!! Ogólnie te trzy rodzaje zrobiły na mnie pozytywne wrażenie, ale nie wypowiadam się dalej, bo pierwszy raz je piłem, a to trochę za mało do wydania opinii. Ogólnie piwa bardzo ciekawe, inne od koncernowych. Nie wiem, czy Tucher to wielki browar, ale z tego co widzę, to raczej nie jest to duża firma.

              To co mnie urzekło, to fakt, że każde z tych piw podawane jest w różnych, specjalnych do danego gatunku szkłach. Pszeniczne w pięknych szklanicach z logo browaru(głęboki ukłon dla pani kelnerki !!!) Pils serwowany jest w kielichach, ciemne w grubych kuflach. Wszystko ładnie podane, piwa zimne tak jak powinno być. Profesjonalna obsługa, kelnerka widać, że fachowiec, dba o czystość na stole, o regularne wymiany popielniczek i dobry klimat w tym lokalu. Miejsce malutkie, ale przytulne. Ja napewno tam wrócę. Jest to jedyne miejsce, które znam w Warszawie, gdzie Tuchera można się napić.

              pozd
              Last edited by petrus33; 02-03-2008, 21:19.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie wiem, czy Tucher to wielki browar, ale z tego co widzę, to raczej nie jest to duża firma.
                pozd
                patrząc na lokalik w Polsce oceniasz zagraniczny browar
                Last edited by anteks; 02-03-2008, 21:29.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  #9
                  Patrząc na produkty Tuchera mam wrażenie, że nie jest to wielki koncern......co ma ta knajpka na Bolkowskiej z tym wspólnego ??

                  Comment

                  • Piwosz306
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 214

                    #10
                    Niestety chyba z tym Tucherem to byl chwilowy epizod bo... http://www.restauracjastella.pl/menu_napoje_zimne.html
                    Nawet nie zdarzylem tam zajrzec zeby tego piwa sprobowac. Na Carlsberga napewno nie pojde.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Patrząc na produkty Tuchera mam wrażenie, że nie jest to wielki koncern
                      Nie jestem może specem od browarnictwa niemieckiego ale myślę że browar Tucher'a można określić jako browar średniej wielkości. Na pewno nie jest to lokalny mikrus. Jako ciekawostkę o ktorej na pewno nie wszyscy wiedzą podam iż browar Tucher na początku lat 1990ych rozlewał swoje piwo w Browarze Warszawskim. Nie była to duża ilość ale fakt taki miał miejsce a pamiątką po tym są niemieckie etykiety piwa Tucher z niemieckojęzycznym opisem miejsca rozlewu piwa na nich. Sorki za lekkie odbiegnięcie od tematu ale tak jakoś mi się "nawiązało do"
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Niestety chyba z tym Tucherem to byl chwilowy epizod bo... (...)
                        Aż mi się nie chce wierzyć; byłem w środę (a moja Siostra w piątek) i normalnie beczkowy Tucher był, świeży i smaczny - nic nie zapowiadało katastrofy. Podejrzewam, że raczej strona jest mało aktualna. Prawdopodobnie najlepszy nalewak na świecie chyba nawet tam był, ale nie przyglądałem się zbyt wnikliwie; zresztą nie cieszył się powodzeniem wśród gości, w odróżnieniu od pszenicy.

                        Lokal utrzymany w stylu raczej nowoczesnym, klientela młodzieżowa - ale nie jest to kul-i-trendi-młodzież, więc dość przyjemnie. Muzykę trochę kaszaniastą puszczają, ale da się wyżyć. Pszeniczne zdrożało do 8,50. W sumie można by tam jakąś wizytację Forumową większą grupą wykonać...
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • petrus33
                          Gość
                          • 01-2008
                          • 888

                          #13
                          Tucher zawsze tam był i jest nadal, ktoś jakieś plotki sieje !!! Nie patrzeć na stronę www, bo nie jest aktualna. Dzisiaj jest Pilsener, Pszenica Jasna i Ciemna. Wszystko w starych cenach 8-10zł za 0.5L

                          Comment

                          • Piwosz306
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 214

                            #14
                            Nie sieje plotek, nawet nigdy tam nie bylem. Po prostu poszukalem w necie i na stronie bylo napisane co innego. Szkoda, ze strony nie aktualizuja.

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #15
                              Dwukrotna wizyta i mogę opisac wrażenia. Piwnie bardzo dobrze, pyszny pilsner (goryczka ale i kwiatowe posmaki) i bardzo dobre pszeniczne. Wystrój mało ciekawy ani piwny ani knajpiany, ot sterylny standard, przeszkadza mi ustawienie stolików w taki sposób, że każdy chcąc nie chcąc słucha co mówi się przy wszystkich innych stolikach. Troche szkoda, ze brak tylko dwa piwa z beczki (bo w karcie jest więcej) no i cena jest jednak spora. 8,50 PLN za pół litra piwa - cóż raz na miesiąc na dwa piwa można wpaść ale na dłuższe posiedzenie już nie.
                              Jedzenie jest przepyszne i w przeciwieństwie do piwa w cenach w miarę rozsądnych.
                              Obsługa miła ale kompletnie nie kumata, nie będę sie jednak znęcał nad panią bo była miła i ściszyła muzykę. I tu przechodzimy do największej wady lokali - przerażającej dudniącej dyskoteki i to w najbardziej chamskiej wersji. Po 2 minutach ma się odruch wymiotny. Jednak na prośbę pani trochę ścisza. Nie wiem jak to jest ale właściciele powinni się trochę interesować puszczaną w lokalu muzyką (a chociaż jej natężeniem).
                              Ogólnie częstym gościem nie będę (a chciałbym) ze względu na ceny i łomot z głosników.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎