Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

steryzlizator mechaniczny do butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jarekkol
    Junior
    • 02-2008
    • 13

    steryzlizator mechaniczny do butelek

    Witam!

    Poszukuje sterylizatora mechanicznego do butelek wspolpracujacego z suszarka/stojakiem

    ( http://browamator.pl/szczegoly.php?g...&przedm=203696 )

    Czy ktos wie gdzie moglbym dostac takie urzadzenie?

    Za wszelkie informacje, rady i sugestie bede bardzo wdzieczny


    Pozdrawiam,
    Jarek
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Były w BA ale nie ma obecnie. Może zapytaj wysyłając maila do BA, bo nigdzie nie widziałem.
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • alberret
      Junior
      • 05-2007
      • 28

      #3


      Tam nazywa się to myjka ale chyba jest to to samo urządzenie.

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #4
        No rzeczywiście tam jest i suszarki tyż.
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • jarekkol
          Junior
          • 02-2008
          • 13

          #5
          Witam ponownie,

          Kontaktowalem sie z Browamatorem, sterylizator powinien byc dostepny w ciagu najblizszych 10 dni. Dzieki za zainteresowanie i pomoc.

          Pozdrawiam wszystkich!
          Jarek

          Comment

          • mlody_w_fachu
            Senior
            • 12-2006
            • 325

            #6
            Nikt z was nie myślał o użyciu promiennika (świetlówka) UV-C (to są te "dezynfekujące promienie"), co to za problem kupić świetlówke, długości 5 - 10 cm i Cieszyć się z sprzętu wielorazowego użytku??? Nie tylko do dezynfekcji butelek sie przyda
            po prostu mlody_w_fachu
            - - -
            gdzieniegdzie znany jako winorobek

            Comment

            • duzymis
              Junior
              • 12-2006
              • 19

              #7
              czołem

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlody_w_fachu Wyświetlenie odpowiedzi
              Nikt z was nie myślał o użyciu promiennika (świetlówka) UV-C (to są te "dezynfekujące promienie"), co to za problem kupić świetlówke, długości 5 - 10 cm i Cieszyć się z sprzętu wielorazowego użytku??? Nie tylko do dezynfekcji butelek sie przyda
              Używasz czegoś takiego? Jeśli tak to z jakim skutkiem? Czy trzeba oświetlać wewnętrznie butle czy da się przez szkło - nie pamiętam jak filtruje szkło brązowe i długości UV-C

              pozdro
              W zasadzie to wychodzi, że wiem niewiele

              Comment

              • mlody_w_fachu
                Senior
                • 12-2006
                • 325

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duzymis Wyświetlenie odpowiedzi
                czołem

                Używasz czegoś takiego? Jeśli tak to z jakim skutkiem? Czy trzeba oświetlać wewnętrznie butle czy da się przez szkło - nie pamiętam jak filtruje szkło brązowe i długości UV-C

                pozdro
                Osobiście nie posiadam świetlówki UV-C ale widziałem w działaniu, co do butelek, to trzeba by było naświetlać je od góry, tak żeby "coś tam wleciało" przez szyjke
                po prostu mlody_w_fachu
                - - -
                gdzieniegdzie znany jako winorobek

                Comment

                • wojtomasz
                  Wojtek
                  • 01-2006
                  • 135

                  #9
                  Sterylizatory butelek.

                  Sterylizuję butelki w piekarniku. Niestety, urządzenie się zepsuło, a zamówiona w Amice część zamienna (szyba) od tygodnia nie może do mnie dotrzeć (kasę wzięli). Zakłóciło mi to cały cykl zimowego warzenia. Zastanawiam się jakie mam inne możliwości. Nie jestem zwolennikiem sterylizacji chemicznej. Nie mogę znaleźć w postach amatorsko wykonanego sterylizatora. Jąkaś podpowiedź chyba otrzymam od niezawodnego koleżeństwa?

                  Urządzenie przedstawiane tutaj jest suszarką lub myjką jak sama nazwa wskazuje.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie jestem zwolennikiem sterylizacji chemicznej.
                    A dlaczegóż to? Chemia stosowana w zalecanych dawkach jest nieszkodliwa, a bardzo skuteczna. Wszystko co nas otacza, to jest chemia.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      #11
                      Ja sterylizuję czyste butelki parą wodną z czajnika. Po myciu flaszki z ewentualnego kurzu zakładam na specjalnie zrobiony do tego celu "gwizdek" po kilkunastu sekundach butelka jest gorąca i wyparzona w środku. Leję też dużo piwa w pety które są tylko płukane wodą z kranu i nic się złego nie dzieje.

                      Comment

                      • peter007
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 2820

                        #12
                        Ja po umyciu butelek (tylko tych niewiadomego pochodzenia)zwykłym płynem do mycia naczyń, płuczę je roztworem piro. Butelki, które już wcześniej używałem zaraz po opróżnieniu płuczę tylko zwykłą wodą a przed rozlewem traktuję piro jak powyżej.
                        Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                        Comment

                        • wojtomasz
                          Wojtek
                          • 01-2006
                          • 135

                          #13
                          Dziękuję za praktyczne rady, chyba wypróbuję wersję z parą. Chemia jest oczywiście niezastąpiona w niektórych procesach, w moim przypadku stosuję pirosiarczan sodu do dezynfekcji fermentora.

                          Comment

                          • miksiok
                            Junior
                            • 12-2006
                            • 29

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chemia jest oczywiście niezastąpiona w niektórych procesach, w moim przypadku stosuję pirosiarczan sodu do dezynfekcji fermentora.
                            Do dezynfekcji fermentatora używam tylko wrzątku (do tej pory 16 warek).
                            Jedynie gąsiory traktuję wybielaczem przed przelaniem do nich piwa na cichą fermentację.

                            Butelki wyparzam w kadzi zaciernej (gar 27l).

                            Jak widać sposoby są różne, najważniejsze żeby warzyć dobre piwo

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika miksiok Wyświetlenie odpowiedzi
                              Do dezynfekcji fermentatora używam tylko wrzątku (do tej pory 16 warek).
                              nie chciałbym by byc złym prorokiem ale 17 warka to może byc piwo grejfrutowe
                              Last edited by anteks; 08-03-2008, 22:30.
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎