Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Pilzno, Truhlářská 10, Groll

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Czechy, Pilzno, Truhlářská 10, Groll

    Nowy minibrowar warzy piwo Lotr, jasne i ciemne. Nazwa wywodzi się od imienia (Lothar) dawnego właściciela terenu, na którym się znajduje się browar. Piwo jest wyśmienite, serwowane w firmowych kuflach, 28kc za 0,5L.
    Największe wrażenie robi jednak nie piwo, nie otwarte drewniane tanki, w których fermentuje piwo, a sam piwowar. Jest to postawny starszy pan, z długą siwą brodą, wygląda jak prawdziwy pirat. Jego widok krzątającego sie przy kotłach, budzi respekt i upewnia, że piwo musi robić znakomite. I tak jest.
    Do piwa można smacznie zjeść.
    Last edited by piokl13; 30-04-2008, 09:20.
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    #3
    Do niedawna Pilzno kojarzyło się tylko z produktami piwnego giganta ,którego zna cały świat.
    Całe szczęście, nie tylko Urquellem żyje Pilzno ,za sprawą powstających od jakiegoś czasu minibrowarów, które niewątpliwie urozmaicają ten do niedawna, prawie zmonopolizowany rynek piwny.
    Oczywiście tłumy turystów, zawsze będą miały za cel wizyte w Prazdroju, ale i coraz więcej osób odwiedza bardziej kameralne przybytki, gdzie piwo produkuje się tradycyjną metodą.
    Jednym z takich miejsc, jest nowo otwarty ( oficjalnie Kwiecień 2008) minibrowar ''Na Rychtarce''.
    Mieści się on, w rozległym budynku rezydencji z końca 18 -wieku, którego właścicielem był Gottfried Lautensack, od którego wzięła się nazwa -Lautensackuv Dvur.
    Przez lata niszczejącą budowle, w prawie kompletnej ruinie sześc lat temu, wykupił prywatny inwestor który zainwestował już 50 milionów Koron.
    Obecnie otwarta jest tylko część obiektu, czyli pivnice na 50 osób, gdzie stoją kotły, w których warzeniem piwa zajmuje się barwna postać - pan Miroslav Kapr.
    Planowana produkcja to ok. 1000 hl. rocznie.
    Niebawem ma zostać oddana restauracja, i apartamenty do wynajęcia.
    Będzie też letni ogródek piwny.
    Po wejściu do środka, czuć dosłownie jeszcze świeżą farbę, a jest na co popatrzeć bo pan Pavel Zilak postarał się pięknie pomalować pomieszczenia i korytarze, w bardzo gustownym stylu nawiązującym do czasów wybudowania dworku.
    Podczas mojej wizyty, był do wypicia smaczny 11* półciemny Lotr za 28 Kc duży, i 17 Kc. mały.
    Piwo jest nalewne do własnych grubych kufli, które można nabyć za jedyne(?) 200 koron.
    Do zjedzenia też się coś znajdzie, za niewygórowaną cenę, ale menu nie jest jakieś imponujące.
    Nieco podpadła mi obsługa, młode dziewczyny, ( tu akurat nie mam nic przeciw )
    które dosyć nachalnie postanowiły ,,spławić,, klientów, żeby nie daj Boże nie posiedzieli ciut dłużej niż ustawowa 22.
    Pivnica czynna : Niedziela-Czwartek 11-22 Piątek- Sobota 11-23
    Bardzo dobre położenie właściwie tuż koło starówki, i dobre piwo dobrze rokuje na przyszłośc temu sympatycznemu browarkowi.
    Nie pozostaje nic innego jak następnym razem go odwiedzić.
    P.S. Nie mogę nie wspomniec o sympatycznym spotkaniu z Adą i Pioklem.
    W takim towarzystwie czas zleciał błyskawicznie.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #4
      Minibrowar Na Rychtářce z własnych piw oferuje jedynie jasną 11 (svetly lezak), która bardziej smakuje jak polotmave. Pozostałe piwa (jasna 11 i ciemna 12) pochodzą z browaru Bernard. Lotr jest dobrym, całkiem orzeźwiającym piwem charakteryzującym się lekką goryczką.

      Minibrowar oferujący tylko jeden rodzaj piwa to dla mnie zbyt mało by uznać go za wyjątkowy. Dodatkowo malunki i wystrój, który okresliłbym jako barokowo-kiczowate niezbyt dobrze komponują się z oczekiwanym przeze mnie klimatem minibrowaru.

      Chociaż nie można odmówić temu miejscu oryginalności, to czekam z kolejną wizytą na poszerzenie asortymentu własnych piw.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Jurandofil
        Senior
        • 10-2007
        • 976

        #5
        Czechy 11-14.XI.2010 - część 3c

        Na obiad z Piwem? Właśnie tu!
        Fantastyczny wybór z jidelnicka. Obsługa w bardzo dobrym stylu: nie narzucająca się, a jednak zawsze pod ręką. Zwykle unikam tego określenia, ale temu minibrowarowi naprawdę nie mam nic do zarzucenia.
        Mieliśmy też ciekawą przygodę. Kilka stolików dalej na Piwo zasiedli trzej panowie. W pewnym momencie jeden poszedł z kuflem do baru i pokazywał, że ma niedolane. No nie! Przesadził! My tu sobie świetnie współpracujemy z kelnerem, a ten z takimi zarzutami.
        Oczywiście kelner nie dyskutował tylko nalał Piwa do kufla (gdzieś tak 0,6l wyszło z tego - po brzeg ). Poprosiliśmy, żeby na nasz rachunek zaserwował oburzonemu kolejne Piwo. Zaskoczyliśmy go, uśmiechnął się, ale jako kelner musiał trzymać fason i w pełni rozumiem, że owej prośby do realizacji nie przyjął.
        Warto dodać, że jedzenie można zamawiać na obydwu poziomach browaru; mimo, iż strzałka do restauracji wyraźnie kieruje na poziom górny.
        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #6
          Jakiś czas temu odwiedziłem ten piwowarek. Niestety nie mogliśmy spokojnie pooglądać jak to wszystko u nich wygląda bo na drugim piętrze odbywało się wesele.
          Było jednak bardzo miło i sympatycznie. Oprócz dwóch 11 jasnej i polotmavej był też pszeniczniak Waldschmidt. Nie jestem pewnie czy to ich piwo. Ma ktoś info na ten temat?

          Zjedliśmy też małe conieco
          Nakladany hermelin po 50KC całkiem niezły i
          Gulasz tez smaczny za 125 KC

          Obsługa miła, piwo też niezłe chociaż mnie osobiście nie zachwyciło
          LP

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #7
            pszeniczniak jest dowożony z bawarskiego Eschlkamu
            LP

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #8
              Ten browar dokonał wczoraj żywota. No cóż bywa i tak. Instalacja pewnie niedługo znajdzie sobie lepsze miejsce.
              Last edited by Pendragon; 29-10-2013, 22:19.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • beerconcept
                Senior
                • 09-2013
                • 499

                #9
                Browar działa. Co więcej, co czwarte piwo 11 Lotr gratis
                Last edited by beerconcept; 20-11-2013, 02:01.

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #10
                  no właśnie! Pendi puścił czeską plotę dalej, zamknął temat i jak plota okazała się tylko złośliwością byłego pracownika, to zapomniał otworzyć.
                  Ah ten Pendi tylko zamieszanie robi
                  LP

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #11
                    A bo zadowoliłem się odwołaniem alarmu w temacie o nowych browarach. Zapomniałem, że trzeba odwołać jeszcze tutaj.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      #12
                      Browarek na szczęście działa, Pendi mi napędził stracha, że nie zobaczę już fermentowni i leżakowni z dębowych beczek. Wstąpiłem 24.09.14 po 6 latach od ostatniej wizyty. Wszystko jest w najlepszym porządku, budynek przeszedł lekki lifting, prezentuje się bardzo ładnie. W ogródku uporządkowano trawniki i ułożono nową kostkę, było cieplutko więc na zewnątrz piwkowało się bardzo przyjemnie. A tego dnia były dostępne 2 rodzaje piw:
                      - Světlý ležák prémium 12° http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=110281
                      - Tmavý ležák 12° http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=110282
                      Piwa godne polecenia, szkoda że nie podawane w firmowych kuflach, podkładki są.

                      Dań sporo, głównie tradycyjne czeskie, jak na Plzeň nie jest drogo (od 130 kč). Jest też kilka bezmięsnych (70-100 kč.)

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #13
                        Znowu znalazłem informację, że zamknięty. I to była nawet prawda, ale na szczęście 15 stycznia ponownie otwierają. Może zmiana właściciela / dzierżawcy?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          #14
                          Pendi, straszysz i straszysz. Może oni mają jakieś planowe przerwy w działalności (bo np. trzeba zrobić konserwację drewnianego sprzętu)? Ale szkoda by było by ten browarek znikł, bo i jest wyjątkowy ale i piwa bardzo smaczne.

                          Comment

                          • heckler
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 1817

                            #15
                            Potwierdzam, cały lokal jest zamknięty. Jest informacja na tablicy napisana kredą ,trwają prace remontowe,. Jest też info o poszukiwaniu pracowników: kelner , kucharz. Nie wiem czy jest to aktualne ogłoszenie. Z zewnątrz budynku nic nie widać by cokolwiek działo się w środku.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎