Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy używane kapsle się nadają ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Narrandil
    Junior
    • 05-2008
    • 4

    Czy używane kapsle się nadają ?

    Witam serdecznie wszystkich piwoszy !! <stout>

    W najbliższym czasie zamierzam postawić pierwsze kroki w stronę własnego browaru i chciałem zapytać czy:

    - muszę kupować kapsle czy wystarczy że porządnie wymyje i wysterylizuje we wrzątku używane kapsle prosto ze sklepu (tzn. po leszku, żubru, tyskim itd.) >?? Butelki mam zamiar użyć brązowe ze sklepu po żubru i tyskim głównie, a kapslownicę młotkową ....

    pozdrawiam serdecznie !!
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narrandil Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam serdecznie wszystkich piwoszy !! <stout>

    W najbliższym czasie zamierzam postawić pierwsze kroki w stronę własnego browaru i chciałem zapytać czy:

    - muszę kupować kapsle czy wystarczy że porządnie wymyje i wysterylizuje we wrzątku używane kapsle prosto ze sklepu (tzn. po leszku, żubru, tyskim itd.) >?? Butelki mam zamiar użyć brązowe ze sklepu po żubru i tyskim głównie, a kapslownicę młotkową ....

    pozdrawiam serdecznie !!
    Są tacy co to przerabiali i było dobrze. No ale jak to wygląda, żeby własne piwo kapslować jakimś Żubrem.

    Zastanów się jeszcze nad tą kapslownicą, bo nie znam nikogo, kto by ją chwalił. Ryzyko stłuczenia pełnej butelki jest spore.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Można nie używać kapslownicy, tylko przykleić kapsle silikonem.

      Comment

      • dkrasnodebski
        cymbał
        • 05-2003
        • 2316

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Można nie używać kapslownicy, tylko przykleić kapsle silikonem.
        A czy to aby nie będzie śmierdzieć?
        Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

        www.radoslawstolar.pl

        Comment

        • hasintus
          Senior
          • 07-2006
          • 850

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Można nie używać kapslownicy, tylko przykleić kapsle silikonem.
          Koniecznie używanym

          Comment

          • dkrasnodebski
            cymbał
            • 05-2003
            • 2316

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
            Koniecznie używanym
            Odessanym z piersi Pameli Anderson.
            Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

            www.radoslawstolar.pl

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              W Macedonii kupowałem od miejscowych rolników rakiję i wino własnej roboty w butelkach kapslowanych różnymi pepsicolami, cocacolami, skopskopivami etc. W bagażniku tarzały się z lewa i prawa i ani kropli nie upuściły.
              Skoro macedoński chłop może dobrze zakapslować używanym kapslem, czemu Ty nie
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Tak jak Becik po Bałkanach woziłem rakiję kapslowaną używanym kapslem i wytrzymała a korek z domowego wina wypadł i miałem wypachniony samochód

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narrandil Wyświetlenie odpowiedzi
                ze sklepu po żubru
                Żeby ten kapsel nie odpadł tak jak oczko temu misiu!
                pzdr
                Last edited by lzkamil; 08-05-2008, 19:24.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Narrandil
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 4

                  #9

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... ale jak to wygląda, żeby własne piwo kapslować jakimś Żubrem.
                  - na pierwszy raz ograniczam koszty do minimum żeby zobaczyć jak to jest wiem, że to tylko ok 4,-/100szt ale z drugiej strony moje potrzeby wizualne to kropla w morzu potrzeb twórczych i smakowych, które pierwsze muszą być nasycone )

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zastanów się jeszcze nad tą kapslownicą, bo nie znam nikogo, kto by ją chwalił. Ryzyko stłuczenia pełnej butelki jest spore.
                  - no tak ale jaka alternatywa mi zostaje (myśląc ciągle o minimalizacji kosztów )? greta za 44,- w browamatorze? czy może coś tańszego a równie skutecznego ?

                  Comment

                  • GaGacek
                    Member
                    • 08-2004
                    • 96

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narrandil Wyświetlenie odpowiedzi



                    - na pierwszy raz ograniczam koszty do minimum żeby zobaczyć jak to jest wiem, że to tylko ok 4,-/100szt ale z drugiej strony moje potrzeby wizualne to kropla w morzu potrzeb twórczych i smakowych, które pierwsze muszą być nasycone )
                    tanij tanij nie nagazuje się piwo i będziesz pił siki - IMO tak sie może skończyć owa oszczędność - i się zniechęcisz


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narrandil Wyświetlenie odpowiedzi
                    - no tak ale jaka alternatywa mi zostaje (myśląc ciągle o minimalizacji kosztów )? greta za 44,- w browamatorze? czy może coś tańszego a równie skutecznego ?
                    trzeba poszukać może gdzieś taniej sie znajdzie http://www.allegro.pl/item359931218_...i_gratis_.html
                    [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
                    Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Wtrącę małego OT - jeśli kolega z Wrocławia to bardzo serdecznie zapraszam jutro na warsztaty.

                      A może jak się kolega kilkakrotnie na spotkaniach wrocławskich pojawi to ekipa nabierze takiego zaufania, że i Gretę na początek pożyczy
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wtrącę małego OT - jeśli kolega z Wrocławia to bardzo serdecznie zapraszam jutro na warsztaty.
                        pojutrze, bo jeszcze chłop przyjdzie w piątek.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • angasc
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 977

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narrandil Wyświetlenie odpowiedzi
                          - na pierwszy raz ograniczam koszty do minimum żeby zobaczyć jak to jest wiem, że to tylko ok 4,-/100szt a
                          Czy Ty aby nie przesadzasz? Za 100 kapsli zapłacisz mniej niż za dwa zwykłe piwa w sklepie. Jak będziesz dziadował na każdym kroku, to kiepsko widzę Twoją działalnośc piwowarską. Tanie i dobre to sa tylko dziwki na Białorusi.

                          Comment

                          • dkrasnodebski
                            cymbał
                            • 05-2003
                            • 2316

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narrandil Wyświetlenie odpowiedzi



                            - na pierwszy raz ograniczam koszty do minimum żeby zobaczyć jak to jest wiem, że to tylko ok 4,-/100szt ale z drugiej strony moje potrzeby wizualne to kropla w morzu potrzeb twórczych i smakowych, które pierwsze muszą być nasycone )



                            - no tak ale jaka alternatywa mi zostaje (myśląc ciągle o minimalizacji kosztów )? greta za 44,- w browamatorze? czy może coś tańszego a równie skutecznego ?
                            Żeby mieć kapsli na jedną warkę i tak musisz wydać te cztery dychy na Żubry i Tyskacze.
                            Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                            www.radoslawstolar.pl

                            Comment

                            • Marek-C
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 848

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy Ty aby nie przesadzasz? Za 100 kapsli zapłacisz mniej niż za dwa zwykłe piwa w sklepie. Jak będziesz dziadował na każdym kroku, to kiepsko widzę Twoją działalnośc piwowarską. Tanie i dobre to sa tylko dziwki na Białorusi.
                              czy to sprawdzona informacja?

                              Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎