Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chałupki, Długa 2, Pizzeria Annaberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Chałupki, Długa 2, Pizzeria Annaberg

    Chałupki leżą tuż przy granicy z Czechami (powiat Racibórz). Znajduje się tam m.in. linia kolejowa z Raciborza do Czech (pociąg jedzie 2 razy dziennie do pobliskiego Bogumina).
    Jest to duża wieś śląska położona na końcu "polskiego" świata. Musiałem stamtąd pieszo przedostać się do Czech. Mimo, że jeszcze znajdowałem się w granicach Polski, poczułem inną atmosferę - czysto, schludnie, dzieci mówią dzien dobry do obcych. Miejscowość zamieszkana jest głównie przez śląskich autochtonów, Ślązaków, wcześniej Morawców. Stąd nazwiska ich często brzmią z czeska a imiona z niemiecka. Tyle wstępu.
    Okolica bardzo mi się spodobała. W związku z tym postanowiłem wkroczyć do miejscowego lokalu. Była nim pizzeria Annaberg (to przedwojenna nazwa Chałupek). Zanęcił mnie neon Brackiego z Cieszyna. Lokal okazał się przestronny; wybór piw to żywiec, warka i brackie. Tu kolejne miłe ździwienie. Lane piwo z Cieszyna po 2.90 zł za pół litra! Szok. Miła obsługa, atmosfera i klientela przyjemna!
    Mają stronę internetową www.annaberg.com.pl Otwarte codziennie od 12 do 24! Nie jadlem tam, ale ze względu na cenę piwa i mile klimaty przypominające nieco Czechy polecam!
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    Na stronie internetowej tego lokalu najbardziej zainteresował mnie lany Radler. Już wiem jakie piwo zaproponować żonie

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎