Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, pl. Kilińskiego, Bar Kargulena

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawel32
    Member
    • 04-2006
    • 52

    Szczecin, pl. Kilińskiego, Bar Kargulena

    Dla łatwiejszego znalezienia, bar znajduje się na rynku przy Al.Wyzwolenia niedaleko ronda Giedroycia. Dostępne jest Noteckie i Eire z beczki (ceny nie pamiętam), butelkowe Eire i Noteckie (pasteryzowanie i niepasteryzowane) oba po 2,30 zł/0,33l i Mazur niepasteryzowany z Browaru Kormoran za 3,30 zł/0,5 l.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Łatwo,to nie było znaleźć,ale się udało .Ceny wyższe niźli podawałeś,ale gdzieś posiałem kartkę.Jak będę następnym razem to pospisuję.Na pewno Mazur kosztuje 3.50 zł. za flaszkę.Bar sporawy,można też wypić piwko w ogródku.Pogadałem z Właścicielką ,która jest zachwycona szczególnie Mazurem i już nie chce pić masówki Podobno klienci też już kręcą głową na te wynalzki z KP,CP, czy heńkowate
    Zobowiązałem się do podania adresów i telefonów małych browarów,może coś uda się jeszcze sprowadzić.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Wczoraj wracając od Westy wpadłem na "szybkie" piwko podałem stronę browaru,tlf. do Gościszewa.Podobno dziennie Eire schodzą około 4 beczki,Noteckiego jasnego nawet jedna nie schodzi Przekonałem się o tym ,że nie schodzi,bo już było lekko kwaśnawe,powiedziałem o tym Właścicielowi i dostałem momentalnie Eire.Bardzo sympatycznie rozmawiało się na tematy piwne.Dziś wracając z odwiedzin z pewnością wstąpię do tego przybytku.Jeśli dobrze pamiętam czynny od 8-22.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Hmel
        Member
        • 07-2008
        • 43

        #4
        Witam,

        Czy ktoś może mi napisać gdzie dokładnie ten pub jest, jak tam trafić? Obszedłem Rondo Giedroycia, obszedłem ryneczek na pl. Kilińskiego a także ul. Wyzwolenia do szpitala kolejowego włącznie i knajpy o takiej nazwie nie znalazłem. Owszem przy samym rondzie jest coś w rodzaju pijalni - ogródka o nazwie Derby 2, a przy pl. Kilińskiego kebebiarnia Troll, natomiast żadnego przybytku o nazwie Kargulena nie zauważyłem.

        Będę dzwięczny za pomoc ;-)
        Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo

        Comment

        • pawel32
          Member
          • 04-2006
          • 52

          #5
          Wejdź na ryneczek wejściem od strony ul. Unisławy i nigdzie nie skręcając idź do końca alejki, tam jest Kargulena.

          Comment

          • Hmel
            Member
            • 07-2008
            • 43

            #6
            No i trafiłem tam w końcu. Cóż mogę powiedzieć:

            na plus:
            - oczywista piwko wspomniane Noteckie z kija, Mazur z butelki (smaczne acz na kolana mnie nie powalił), a także butelkowe piwo Proletaryat rónież z Czarnkowa (pasteryzowane)
            - ogródek (a włąsciwie przestrzeń ze stlikami na zewnątrz)
            - miejsce ukryte, wręcz konspiratorskie - lubię takowe klymaty

            na minus:
            - towarzystwo: niestety schodzi się tam żulia z Niebuszewa, więc mięsiście było,
            - otwarte tylko do 22 - jest to bardziej smażalnia niż pub.

            Ale i tak sądzę że będę tam często zaglądał.
            Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo

            Comment

            • DanielJakubowski
              Senior
              • 12-2005
              • 791

              #7
              Wczoraj miałem okazje odwiedzić. W ofercie lokalu pojawiło się Żywe oraz Koźlak z Ambera (oczywiście butelka) w cenie 4,5 zł/0,5L
              Pozdrawiam
              dj

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                #8
                My, Warszawiaki, w sile dwóch, zostaliśmy zaprowadzeni do tego lokalu (trochę ciężko trafić) przez naszego kolegę, Szczecinianina, który tam bywa na co dzień i bardzo sobie chwali. I rzeczywiście, jak na tak nieduży lokal, można pozazdrościć wyboru piw. Nie będę wymieniał koncernówek (są wszystkie) ale dominuje Czarnków beczkowy jasny i ciemny 3,50 i 3,60 zł za 0,5 l (jest też butelkowy 2,50 zł). W butelkach jest też Mazur, Żywe, Złote Lwy i Grand, Śląskie i Śląskie Mocne. Oczywiście obecne są także 2 rodzaje Bosmana. Do jedzenia 5 rodzajów smażonych ryb (kargulena oczywiście też). Co bardzo pozytywne, towarzystwo zgromadzone w barze pije głównie lane Noteckie, po części tez Bosmana, koncernówki nie cieszą się powodzeniem. Atmosfera nie jest bynajmniej "żulerska" choć mogło by się tak wydawać na pierwszy rzut oka. Bardzo miłe panie szefowe traktują klientów jak domowników, ze swadą żartują, namawiają na spróbowanie prawdziwych piw (jakby pomijając koncernówki) a nawet włączają się do wspólnej zabawy tańcząc z innymi przed barem (mimo szczupłości miejsca). A szafa grająca cały czas w użyciu (preferowane polskie przeboje lat 80 i 90). W cieplejsze dni można skorzystać z ław na zewnątrz, lecz to już raczej dopiero na wiosnę. Bardzo miłe miejsce (a Czarnków pyszny), na pewno odwiedzimy przy ponownej wizycie w Szczecinie.

                Comment

                • wojtazz
                  Member
                  • 04-2003
                  • 47

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawel32 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla łatwiejszego znalezienia, bar znajduje się na rynku przy Al.Wyzwolenia niedaleko ronda Giedroycia. Dostępne jest Noteckie i Eire z beczki (ceny nie pamiętam), butelkowe Eire i Noteckie (pasteryzowanie i niepasteryzowane) oba po 2,30 zł/0,33l i Mazur niepasteryzowany z Browaru Kormoran za 3,30 zł/0,5 l.
                  W sobotę odwiedziłem mój ulubiony lokal i stwierdzam, że pojawił się Warmiak z Kormorana (ciemne, niepasteryzowane, całkiem dobre jak dla mnie). Kosztuje 4,50zł, Mazur też już tyle, ale lany Czarnków po 3,60 więc warto odwiedzać i

                  Comment

                  • TCT
                    Senior
                    • 04-2007
                    • 135

                    #10
                    Dziś zaobserwowane ponad wspominane wcześniej: Miodowe oraz Nakielskie Jasne z Krajana (4,5 zł).
                    Co do tamtejszej klienteli - nie jest tak źle jak mogło się wydawać (nawet ciągła gra na 'jednorękich bandytach' odbywa się w spokoju) . Gorzej, że ma ona w zwyczaju w ilościach hurtowych wypalać wynalazki typu 'ekstra mocne bez filtra', co w połączeniu z małą powierzchnią Baru wywołuje problemy z oddychaniem
                    Na szczęście wraz z ociepleniem będzie można się przenieść na ławy wystawione na powietrzu.
                    Plus za firmowe szkło Kormorana.
                    "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                    art. 86 Konstytucji RP

                    Comment

                    • HubertJ
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 188

                      #11
                      Wczoraj udało mi się w końcu odwiedzić Kargulenę. Wrażenia bardzo pozytywne. Skosztowałem niepasteryzowanego, ciemnego Warmiaka, Nakielskie Jasne i Świeże. Z beczki do wyboru, tak jak zostało tutaj już to napisane, noteckie i eire. Towarzystwo w znakomitej większości raczyła się właśnie Eire.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #12
                        Sporo czasu nie ma już lanego Czarnkowa.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          A coś w zamian jest?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            A coś w zamian jest?
                            Byłem z 4 miesiące temu i miesiąc temu i z lanych nic nie było, ale przymiarka była do jakiś koncerniaków.Może jak dzisiaj wcześniej skończę pracę to zerknę.
                            Last edited by Pogoniarz; 27-10-2010, 11:40.


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #15
                              Udało się zlustrować.
                              Lane było Eire po 4 złote 0.5 l smaczne ,że ho ho i cena sympatyczna
                              Warkę laną sobie odpuszczają, lada dzień ma być dwójka z KP
                              Co najgorsze jasne z Czarnkowa, tez raczej idzie w niepamięć, ale ciemne ma być i basta, tak usłyszałem od szefowej.
                              Z piw butelkowych trójka z Ambera- Porter, Koziołek i Żywe wszystko 7 zł
                              Świeże z Kormorana 5,50 zł
                              Ludzisków był0 z 20 osób, sporo przy automatach.Pili albo Bosmana , albo Lecha ...
                              Last edited by Pogoniarz; 28-10-2010, 05:31.


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎