Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mythos, Mythos Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Mythos, Mythos Red

    Piwo otrzymane w prezencie od kolegi - Łukaszu, dzięki!
    Opakowanie - butelka 0,33, zaw. alkoholu 5,5% obj., ekstraktu nie podano.
    Kolor bardzo ładny - miedziano - czerwony.
    Piana niezbyt okazała, ale dość trwała - kożuszek na piwie pozostał do końca degustacji.
    W zapachu dominuje karmel i ale'owa nuta owocowa.
    W smaku podobnie - piwo lekko słodkie, z wyraźnym karmelem i owocowymi nutkami - smakuje nieco jak "górniak", niestety ze strony browaru nie udało mi się dowiedzieć, jaki to rodzaj fermentacji. Goryczki nie ma zbyt wiele, ale ogólnie piwo jest całkiem smaczne.
    Nagazowanie niezbyt mocne, jak dla mnie w sam raz.
    Opakowanie całkiem ładne, kapselek dedykowany piwu.
    Całkiem smaczne piwo - dużo ciekawsze niż lager z tego browaru, polecam!
    Attached Files
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    #2
    W pełni zgadzam się z przedpijcą: znacznie lepsze, niż lager Mythosa. Ładna barwa, przyzwoita piana i ziołowe nutki w smaku to akcenty, które sprawiają, że to piwo się zapamiętuje.
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Przywiezione w zeszłym roku przez moją siostrę z Krety.

      Mój egzemplarz miał 4,7% alkoholu.

      Kolor: Przepiękna, dobrze nasycona czerwień. Kojarzy mi się z kompotem truskawkowym.
      Piana: Dość wysoka, opada do grubej warstwy i sporo osadza się na ściankach.
      Zapach: Niezbyt silny, ale z fajnymi zapaszkami karmelowo-orzechowymi, pochodzącymi z ciemniejszych słodów. Po solidniejszym wwąchaniu pojawiają się też lekkie nuty owocowe.
      Smak: Dość solidna słodowość, z wyraźnymi nutami winno-owocowymi oraz sympatyczną, ziołową goryczką w finiszu. Piwo rzeczywiście sprawia trochę "górne" wrażenie, ale po browarze słynącym głównie z bezpłciowego jasnego lagera nie spodziewałbym się górnej fermentacji.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Franka F. Etykieta dość zachowawcza, ale znośna. Ładny dedykowany kapselek.
      Uwaga: Siostra miała za zadanie szukać właśnie tego piwa. Na szczęście je znalazła i na jeszcze większe szczęście nie zawiodłem się. Bardzo sympatyczny trunek.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎