Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thisted, Thy Eksklusive / 5 Stenol

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Thisted, Thy Eksklusive / 5 Stenol

    szkło 0,5 l, 7,8%
    piana: bajka! praktycznie sztywna, gęsta, trwała, krążki
    gaz: bez zatrzerzeń
    kolor: czerwonobrązowy, klarowne
    zapach: chmielowo-ziołowy, z nutkami alkoholu
    smak: intensywny, dobrze nachmielony, nutki w stylu suszonych owoców
    W Polsce pewnie by poszło jako "Mocne", w Danii "Ekluzywne" Ale całkiem dobre.
    Last edited by sibarh; 01-11-2008, 17:47. Powód: prawa autorskie
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach. Na początku słód i rozgrzany cukier. Potem orzeźwiający powiew żywicznego, lekko siarkowego ale delikatnego chmielu.
      Piana jasno beżowa, lekko poszarzała. Piękna wielka głowa wysoko nad szkłem i właśnie dlatego musi opaść. Pozostaje jednak gruby kożuch. Cudo. Gaz średni.
      Kolor: ciemna miedź, herbata; klarowny.
      Smak. Mocny chmiel goryczkowy od początku. Nie jest jednak ordynarny, nie zalega zbyt długo (jak np. w Zawierciu Bursztynowym), tzn. jest długo ale łagodnieje. Solidna słodowa podbudowa, trochę kwasku, troszkę owoców; żywiczność i tu jest.
      Tekstura średnia, nie czuje się mocy alkoholu. Troszczkę jednak rozgrzewa.
      Bardzo dobre mocne ale. Nie jest szczytem wyrafinowania, ale jest wystarczająco złożone by uznać je za bardzo dobre właśnie. Chmielone na sposób amerykański mocno, ale bez przegięcia.
      Etykieta jaka jest każdy widzi na zdjęciu. Zazwyczaj nie oceniam etykiet. W sumie tym razem też nie będę, ale nie mogę oprzeć się od podzielenia refleksją, że kojarzy mi się z opakowaniami PRL-u: ciekawy projekt (intryguje) byle jak wydrukowany, na byle jakim prostokątnym kawałku papieru, nijak niedopasowany do butelki.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Można spotkać i taką wersję, ma 7,6 % i nr 4 w nazwie:
        Attached Files
        Last edited by sibarh; 05-03-2011, 18:41.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Występuje także pod nazwą 5 Stenol:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎