Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Internet przez komórkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Internet przez komórkę

    Czy miał ktoś styczność z internetem oferowanym przez sieci komórkowe? Możecie coś polecić lub przed czymś przestrzec? Potrzebowałbym go do zastosowań biurowych, ale z dużą ilością chodzenia po sieci (5 stron otwartych jednocześnie) i koniecznością pobierania kilkumegowych plików (od kilku do kilkunastu dziennie). W domu wystarczyłoby wi-fi, ale chciałbym mieć coś umożliwiającego pracę "na wyjeździe", np. na działce lub w innym mieście.
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #2
    Ja korzystam z IPlusa60, max transfer u mnie w domu to teoretycznie 236kb/s w praktyce średnio ok 100. W Warszawce powinieneś mieć lepiej, najpierw jednak sobie sprawdź na stronie Plusa mapki zasięgu, czy jesteś w zasięgu GPRSu czy 3G. Przy moim transferze mogę spokojnie przeglądać max 2 średniej wagi stronki do większej ilości muszę się uzbroić w cierpliwość. No i są ograniczenia z limitem transferu u mnie do 1giga.
    Jeśli mieszkasz w Warszawie to sprawdź oferte Playa, oferują szybkie łącze, i ok 5gigabajtów limitu transferu przy najtanszym abonamencie. Wadą Playa jest to że obecnie mają zasięg tylko w większych miastach.
    Orange i Era maja podobne oferty jak Plus.
    Last edited by granat862; 30-10-2008, 16:46.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Kuzyn ma iPlusa i jakoś nie za bardzo jest zadowolony.W domu jest w miarę ok z zasięgiem.Natomiast wieczne załączanie i wyłączanie niestety nie wychodza iPlusowi na dobre.Po każdym załączeniu w innym miejscu długo szuka zasięgu no i prędkości s adosyc słabe.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        Żą, ale chodzi Ci o Internet w telefonie komórkowym, czy po prostu sieci z jakiegoś operatora komórkowego? Jak o to pierwsze to u nas jest zaj******* blado z tym. Jak o drugie to mogę zapytać Adeli jak się Blueconnect sprawdza.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          To drugie: chodzi o dostęp do sieci przez lapka, gdy będę w innych okolicznościach przyrody niż własne mieszkanie. Na razie jednak wygląda mi na to, że nie ma sensu się pakować w abonament, bo nawet w miastach różnie bywa z transferem w HSDPA z powodu zbyt kiepskiej infrastruktury.

          A może byście wpadli któregoś dnia? Sprawdziłbym organoleptycznie, jak to chodzi u mnie w domu.

          O iPlusie strasznie dużo negatywnych opinii jest w sieci.

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #6
            Ja mam iPlusa i sobie chwalę. W mieście transfer ok 100 kB/s, na wiosce gorzej - wiadomo.
            Tylko ten limit 1 GB mnie dobija.
            Ale teraz są nowe taryfy, za 75 zł dostaniesz chyba 3 GB limitu.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Jak szybko wyczerpujesz ten limit?

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja mam iPlusa i sobie chwalę. W mieście transfer ok 100 kB/s, na wiosce gorzej - wiadomo.
                Tylko ten limit 1 GB mnie dobija.
                Ale teraz są nowe taryfy, za 75 zł dostaniesz chyba 3 GB limitu.
                Jako domowy to może się sprawdza ale jako mobilny to raczej nie za bardzo.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  #9
                  To zależy ile ściągam oraz ile filmików na youtube.com oglądam Generalnie 1 GB kończy się po 20 dniach. Z iPlusa korzystamy także np. jadąc samochodem.
                  Jeśli szukasz usłługi, która będzie działać w szczerym polu to będziesz miał problem.

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    #10
                    Ja czekam, kiedy wreszcie operatorzy komórkowi w naszym pięknym kraju zaoferują rozsądny Internet w komórce. Generalnie jest źle z tym u nas, ale w Erze to już w ogóle śmiech na sali.
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #11
                      Ja mam uwagi krytyczne do iPlusa, ale na rynku nie widzę nic lepszego po uwzględnieniu miejsc w których korzystam z mobilnego internetu. Żeby ocenić co najlepsze będzie na jakiejś działce, to trzeba sprawdzić mapki zasięgu chociażby UMTS-u u poszczególnych operatorów na danym terenie. W telefonie mam nawet HDSPA z 3,6 czy nawet 7 MB/s, tylko jakoś nie mogę tych prędkości uzyskać nawet w stolicy. Widocznie to działa tylko z dostarczanymi przez operatora modemami, a nie działa w komórkach, albo akurat w mojej komórce. Jeśli chodzi o limity, to jak się skończy limit można jednym "esemesem" powiększyć ten limit, oczywiście odpłatnie. Jak ktoś używa mobilnego internetu tylko w stolicy, to ma pewnie wiele operatorów do wyboru, gorzej pewnie jak się uwzględni też jakieś inne miejsca w kraju.

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        #12
                        Polecam dość wiarygodną mapę BTSów (nadajników) można zobaczyć jaka sieć jest w Waszej okolicy i jakie pasma przenosi (w tym UMTS). Sprawdziłem kilka lokalizacji i mogę potwierdzić poprawność wskazań sprawdzonych miejsc.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Dziękuję wszystkim za komentarze!

                          Comment

                          • remfire
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1334

                            #14
                            W najnowszym "Komputer świat" znajdziesz porównanie dostępnych u nas internetów przez komórki. Rewelacji tam nie znajdziesz , ale coś można poczytać.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎