Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Left Hand, Black Jack Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Left Hand, Black Jack Porter

    Butelka 0,355 litra, alkohol 5,8 %, kapsel firmowy
    Kolor - prawie czarne, klarowne, pod swiatło rubinowe przebłyski
    Piana - beżowa, średniowysoka, nietrwała
    Zapach - wyraźny słodko-karmelowo-czekoladowy
    Gaz - ok
    Smak - potwornie słodkie, mocny karmel, w tle nuty kawowo-czekoladowe, niewielka goryczka zagłuszona przez słodkie nuty.
    Smaczne. Tylko do degustacji.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2006 - moje 1024 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 12-03-2011, 20:46. Powód: złe %
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    #2
    Piłeś chyba jakąś wzmocnioną wersję
    bo browar twierdzi, że ten Porter ma zawartość alkoholu 6,34%
    a Twój miał aż 8,5% ?
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Piłeś chyba jakąś wzmocnioną wersję
      bo browar twierdzi, że ten Porter ma zawartość alkoholu 6,34%
      a Twój miał aż 8,5% ?
      Sprawdziłem - mój miał ...... 5,8%. Taki czeski błąd
      Last edited by sibarh; 07-12-2008, 20:24.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Porter:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #5
          Ciekawy porter. Wytrawny smak, mocno czuć kawowe smaki, mniej czekoladowe.
          Parametry i wygląd takie jak u sibarha. Minimalnie lepszy od pitego wczoraj Portera z browaru Anchor.
          Zakupiłem w Strefie-Piwa w Krakowie za 9 zł. Polecam serdecznie, warte spróbowania a nawet powtórzenia.

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #6
            Dopiero teraz wszedłem na stronę browaru i wygląd tego piwa jest zupełnie inny. Dodatkowo podają, że zawartość alkoholu wynosi 6,8%. Dziwne.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
              ...Dodatkowo podają, że zawartość alkoholu wynosi 6,8%. Dziwne.
              http://www.lefthandbrewing.com/beers
              Browar to nie apteka
              Chcesz mieć zawsze te same parametry? Kupuj polskie koncernówki.
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Kolor ciemno rubinowy, na całej powierzchni przejrzysty.
                Aromat kawowy, słodkawy jakby cukierki toffi albo jakieś mleczne karmelki.. o właśnie! słodki, karmelowy Jest daleka nuta lukrecji.
                W smaku gładkie, nieco alkoholowe. kawowo-karmelowe, w finiszu kwaskowate i delikatnie gorzkie.

                Warty spróbowania porter, gdyby był nieco mniej mocny można by pić szklankami.

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Piwo zakupone w Krakowie w Strefie Piwa. Butelka 0,355l. Moc 5,8%, ekstrakt? Piwo ciemno brązowe. Pod światło klarowne, ciemno wiśniowe. Piana średnio duża, drobniutka, sporadycznie tylko większe bąble. Koloru kawowego. Dość trwała. Zapach średnio mocny, złożony. Nuty kawowe, ciemne palone słody i chmielowość pod spodem. Ciut suszonych owoców. Smak rozbudowany, wieloetapowy. Najpierw słodowość, zaraz potem paloność przechodząca w palono chmielową goryczkę. Posmak dość długi. Piwo ani słodkie, ani wytrawne. Leciutko grzejące. Wysycenie drobniutkie, dość wyraźne. Opakowanie (jak u sibarha) staranne i na poziomie na pewno. Stylistycznie ciekawe, przyciągające uwagę, ale też trochę tandetne. Ciekawe piwo o bogatym smaku. Oczywiście z naszymi porterami nie ma nic wspólnego. Dużym atutem, jest rozbudowany smak i ciekawe połączenie paloności z chmielowością. Bardzo dobre piwo. Oceniam je na 5+ (1 – 6).
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Black Jack Porter

                    Kolor: Niemal czarny. Pod światło ciemnowiśniowe refleksy.
                    Piana: Ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, całkiem wysoka. Szybko jednak opada do ochronnej warstwy, mocno lepiąc się do ścianek. Później gruby pierścień i wysepki.
                    Zapach: Intensywny, mocno owocowy. W tle kawowa paloność, porterowe nutki. Ładny, ale nieco za słodki jako całość. Po ogrzaniu dość mocno czuć alkohol.
                    Smak: Lekko słodki, mocno owocowy, jakby jeżynowy początek. Powoli poprzez porterowe smaczki dochodzi mocna, gorzka paloność i długo zostaje w finiszu. Po ogrzaniu są też lekko alkoholowe wstawki, przez co piwo jest nieco rozgrzewające. Smaczne.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Attached Files
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • azazel82
                      Senior
                      • 01-2012
                      • 146

                      #11


                      Po przelaniu do szklanki ukazuje się nam piękny czarny kolor, który dopiero pod światło ukazuje ciemnowiśniowe refleksy. Black Jack zwieńczony jest beżową, niewysoką pianką, która szybko znika. Piwo ma bardzo mocny, przyjemny zapach - wyraźna kawa i paloność, delikatne owoce. Smak złożony, na początek mocna słodowość, czekolada. Przechodzi ona w wytrawność, coraz bardziej czuć goryczkę chmielu. Jak dla mnie bardzo przyjemne.


                      Więcej:
                      Black Jack Porter - Ścieżka lewej dłoni, Piwne podróże: Black Jack Porter - Ścieżka lewej dłoni, Piwne podróże
                      Last edited by sibarh; 11-12-2012, 21:19.
                      http://piwnepodroze.blogspot.com/

                      Zapraszam też na FB!!
                      https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Barwa ciemnobrązowa, pod światło połyskuje rubinowo.
                        Piana raczej nieduża. Szybko stabilizuje się do cienkiego, ale trwałego nalotu na powierzchni. Śladowo okleja ścianki.
                        Aromat słodowy, wręcz słodki. Są palone i czekoladowe nuty, ale nie mogę pozbyć się też skojarzeń klimatami zahaczającymi o rum. Wyczuwalny też nieznacznie alkohol.
                        W smaku poukładane, aczkolwiek gładkie. Dobrze przegryzione. Nic nie pali i nie szczypie. Może przez to nieco zbyt płaskie i pozbawione pazura, pomimo tego, że charakter smakowy poprawnie porterowy.
                        Nagazowanie nie sprawia kłopotów.
                        Opakowanie jak u Kwadriego. Ciekawe, intrygujące, nietypowe. Podany na kontrze nawet autor projektu i grafik (I chyba ładnie się da pozyskać do zbiorów, co w piwach zza Wielkiej Wody nie jest regułą )

                        Piwo nawet i obiektywnie smaczne ale... Przypomina jazdę samochodem F1... we mgle. Potencjał sprzętowy jest, natomiast jakby brakuje szybkości. Dlatego lekko zdezorientowany daję 7,5 w skali 1-10
                        Last edited by wpadzio; 19-12-2012, 22:24.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          #13
                          Piwo całkiem smaczne, ale ciężko byłoby mi je sklasyfikować w ciemno.

                          Z tego co wyczytałem w sieci jest to porter angielski, ale parametrami bliżej mu do bałtyckiego - 16 blg i 6,8% alkoholu.

                          Smak i aromat bardziej zbliżony do porterów bałtyckich - oprócz charakterystycznych palonych akcentów, kawy i ciemnej czekolady, pojawia się też wyraźna słodycz typowa dla 'naszych' przedstawicieli tego gatunku.
                          Piana znikoma, wysycenie w sam raz. Kolor bardzo ciemny, ale nie czarny.

                          Ogólnie piwo smaczne, nie ma się specjalnie do czego przyczepić.

                          Zakupione we wrocławskiej Piwnicy.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            W moim odczuciu, poza mocą, piwu znacznie bliżej do porteru angielskiego. Poczynając od barwy, która jak na bałtycki jest zdecydowanie za jasna. Już przy nalewaniu widać barwę jasnobrązową, w szerokim snifterze przybiera odcień brunatny z bardzo wyraźnymi refleksami. Piana niska i nietrwała, opada bardzo szybko, zostawiając jedynie drobny meszek. Zapach to razowy chleb, trochę czekolady, karmelu i suszonych owoców, trochę za prosty, zbyt ugrzeczniony. Dodatkowo przebija się przez niego DMS.
                            Smak bardzo lekki jak na porter, wręcz wodnisty, jest karmel, lekka paloność, kawa, dość mocno wyczuwalny DMS, bardzo lekka goryczka i to w zasadzie wszystko.

                            Niektórzy nazwą to piwo idealnie zharmonizowanym, ułożonym i bardzo pijalnym. Ja nazwę je nudnym. Spore rozczarowanie.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • yoxik
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 427

                              #15
                              Left Hand Black Jack Porter

                              Piana średnia nie za wysoka. Kolor ciemny pod światło wpada w rubinową czerwień zmętniony z kłaczkami na dnie. Aromat lekkie suszone owoce, nuty wiśniowe, rześkość kwaskowata. Smak są wyraźne owoce suszone paloność, gorzka czekolada. Skórka od chleba, goryczka od palonych słodów i chmielu wyraźna nie za wysoka. Całość lekka pijalna pół wytrawna dobra, bez zachwytów.
                              Również tutaj
                              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎