Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klein Duimpje, Tulpenbok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Klein Duimpje, Tulpenbok

    Butelka 0,33, alkohol 7 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - miedziano-pomaranczowy, klarowny, na dnie buteliki osad
    Piana - drobna, średniowysoka i średniotrwała
    Zapach - słodko-owocowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie słodkie, mocno owocowe, lekka nuta winna, ciut palone, spora goryczka
    Rozgrzewające i smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2138 - moje 1081 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Klein Duimpje, Tulpenbok Voorjaarsbier [a.7%]

      "Tulpenbok is een fris voorjaarsbier met een lichte caramelsmaak, iets moutig en een mooie volle zoetigheid door gebruik van honing."

      Ingredienten: Water, Pilsmout, Munichmout, Ambermout, Tarwemout, Chalengerhop, Citra hop (dry hopped), Koriander, Honing en Gist

      Kolor: jasny bursztyn, klarowny (na zdjęciu wyszedł miedziany ale nie pamiętam jaki był)[5]

      Piana: drobnoziarnista, średniowysoka, dosyć szybko opada zostawiając gruby kożuch, który jednak zaraz zaczyna dziurawieć od środka, zostaje sporo śladow na szkle [4]

      Zapach: intensywnie ziołowy, na pierwszym planie kolendra i z początku żywiczne nuty chmielu, potem jednak stopniowo dominować zaczyna Citra, dopiero za tymi wonnościami ukryte są pokłady karmelu i chlebowej słodowości i jakiejś intensywnej słodyczy, która niekoniecznie przypomina miód, potem po ogrzaniu dochodzi całkiem silny bukiet estrów owocowych i kwiatowych [4]

      Smak: orzeźwiający, nad wszystkim dominuje kolendra, na drugim miejscu kwaskowa Citra, dalej żywiczno-ziemisty Challenger, przy pierwszych łykach czuć tylko trochę ziarnisto-chlebowej słodowości, potem dochodzi coraz więcej słodyczy miodu, która jednak pod naporem kolendry i cmielu nie przypomina, miodu, zamiast tego mogłoby być więcej karmelu, który też występuje w ilościach śladowych, fajne ziółka ale niepotrzebnie takie słodkie (piwo orzeźwia, nie jest to ulepek ale jednak taka zwyczajna słodycz trochę psuje efekt... mimo iż zamierzona, bo wymieniają ją na etykiecie jako coś pozytywnego), sytuację ratuje całkiem wyraźna goryczka, gdzieś tam minimalnie ścierką podlatuje; chyba najciekawsze wiosenne jakie piłem ale nie pozbawione kilku wad [4]

      Nasycenie: średnie, może w tym też problem [3]

      Opakowanie: biała etykieta z drobnymi, pionowymi liniami jak na papierosie z kozłem żrącym tulipany, z prawej opis i parametry, na lewym marginesie adres browaru; flaszka Vichy, kapsel firmowy [4]

      Producent: Brouwerij Klein Duimpje, Hyacintenlaan 2A - 2182DE Hillegom; info@kleinduimpje.nl; www.kleinduimpje.nl
      Zakupione w: Melger's Wijn en Dranken w Haarlemie
      Degustowane: 16.04.2014r. ok. godz. 01:45 w Haarlemie
      Data ważności: feb 16
      Soundtrack: "Awake" by Dream Theater (1994)

      Click image for larger version

Name:	Klein Duimpje Tulpenbok Voorjaarsbier 7%.jpg
Views:	1
Size:	27,1 KB
ID:	2049880
      Last edited by GaryFisher; 07-06-2014, 12:13.
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Tupenbok czyli tulipanowy kozioł, pod spodem napis piwo wiosenne

        Aromat - słodkie owoce, miód, karmel, lekka korzenność
        Piana - biała, dość gęsta, niezbyt wysoka, średniotrwała
        Barwa - pomarańczowo-złota, wpada w miedź, zmętnienie
        Wysycenie - mocno musujące
        Smak - korzenna goryczka, wyraźna, kolendra, tony słodowe - słodkawe owoce, trochę dodano nieco jakiegoś syropu ziołowego, ze słodkimi tonami kwiatowymi, ale również wyraźną, trochę piołunową goryczką, która na finiszu dominuje
        Treściwość - dość wysoka

        Spodziewałem się boka, a to piwo ma moim zdaniem więcej cech przypominających tripla.
        Złożony, ciekawy smak, choć niezbyt mnie zachwyciło, bo niespecjalnie w moim gustem, to jednak jest to dobre piwo.
        Last edited by darekd; 29-11-2014, 20:52.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎