Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Toruń, Rynek Nowomiejski 13, Krajina Piva (zamknięte)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pirackamuza
    Senior
    • 12-2004
    • 1903

    Toruń, Rynek Nowomiejski 13, Krajina Piva (zamknięte)

    No! To jest to, co tygryski lubią najbardziej!
    Wczoraj o 17.00 nastąpiło otwarcie pierwszej w Grodzie Kopernika przystani dla spragnionych piwa na toruńskiej pustyni żywiecko-lechowo-carlsbergowej.
    W lodówkach blisko setka różnych piw z Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii, Belgii, Danii, Ukrainy, Hiszpanii, USA, nie pamiętam skąd jeszcze... Jasne, ciemne, pszeniczki, portery, stouciki... eh żizń No i oczywiście dobre, bo polskie: Czarnków, Konstancin, Fortuna, Ciechan, Łomża, Zwierzyniec, Kasztelan niepasteryzowany, Mazur, Ambery, Krajany...
    Ja degustowałem piwa "kijowe" w następującej sekwencji: Czarna Fortuna, Krajan Miodowe, Żywe niefiltrowane, Amber Koźlak, BK, Irlandzkie mocne.
    Wprawdzie zdarzyło się parę razy, że ktoś wchodzący spytał o Tyskie lub Lecha, a nawet o drinki, ale większość reagowała poprawnie, czyli cieszyła japę na widok oferty.
    To dopiero początek, właściciele troszeczkę przestraszeni i stremowani, ale zapaleni.
    Lokal urządzony w piwnicy (typowy klimat gotyckiego Torunia - kto był, ten wie). Na ścianach, półkach i suficie pełno gadżetów: plakaty, tace, szkło, lustra, neony, kapsle, wafle. W rogu jednej z sal kącik dla birofilów - można sobie coś wybrać z wyłożonych wafelków (na razie tylko wafelków, plany są większe).
    Toruń przeprasza za Radio Maryja
    www.bobofruty.pl
  • pirackamuza
    Senior
    • 12-2004
    • 1903

    #2
    Ludeczkowie... właśnie znów wróciłem... Qrde... byłem w RAJU!
    Toruń przeprasza za Radio Maryja
    www.bobofruty.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Piracka, zapodaj jeszcze jakieś ceny z tego lokalu. Miałem być w zeszłym tygodniu w Toruniu, dobrze że przełożyłem tę wycieczkę!
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • pirackamuza
        Senior
        • 12-2004
        • 1903

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Piracka, zapodaj jeszcze jakieś ceny z tego lokalu.
        W sobotę, w ramach promocji wszystko z kija było po piątalu. Wczoraj już po 6 zeta i chyba tak zostanie. Butelkowe różnie - od 6 za słowackie czy niektóre niemieckie po 15 za brytyjskie (mam na myśli półlitrowe, bo np. hiszpańska Estrella bodajże 11 za litra).
        Dla porównania - na bulwarze można sobie strzelić tyskiego sikacza z plastikowego kubka za chyba 6 zeta w tym sezonie.
        Toruń przeprasza za Radio Maryja
        www.bobofruty.pl

        Comment

        • Reganir
          Junior
          • 05-2009
          • 1

          #5
          Witam, polecam ten lokal jak najbardziej. Miła atmosfera jak i właściciele sprawiaja ze chce się tam wracać można skosztować tam wielu piw z zagranicy (Niemcy, Belgia, Hiszpania, Irlandia, Austria, Ukraina, Czechy , Słowacja, Szkocja,Meksyk,Chiny jak czegoś zapomniałem to przepraszam) lub znaleść coś dla siebie z szerokiego wyboru piw polskich co do cen to wynosza one bodajże od 4 do 15...więc każdy dla siebie coś znajdzie jednym słowem Raj Piwny.

          Comment

          • pirackamuza
            Senior
            • 12-2004
            • 1903

            #6
            Niedługo startuje ogródek na płycie Rynku Nowomiejskiego naprzeciwko wejścia do lokalu. W ogródku będzie serwowany lany Amber w kilku rodzajach. Poza tym - z tego, co wiem - za około miesiąc ma się w ofercie pojawić amberowski Kopernik!
            Jeżeli kogoś interesuje aktualna pełna oferta, to mogę na PW wysłać menu.
            Można sobie obejrzeć fotoreportaż z otwarcia.
            Last edited by pirackamuza; 15-05-2009, 15:06.
            Toruń przeprasza za Radio Maryja
            www.bobofruty.pl

            Comment

            • el_general
              Junior
              • 05-2007
              • 21

              #7
              Zachęcam do odwiedzin, lokal pierwsza klasa Tak jak napisał pirackamuza, wybór piw duży (chociaż jeszcze nie tak duży jak w Gdyńskiej "Degustatorni"), ceny znośne. Wystrój 'piwny', wielki plus za salę dla niepalących. Skusiłem się na Miodowego Ciechana, niepasteryzowanego Koźlaka z nalewaka i Černą Horę o smaku jeżynowym - wszystko smaczne. Właśnie takiego lokalu brakowało w Toruniu
              "Czem iesteś? - Nie zaiste, nie jesteś prawdziwym Bachusem, bo syn Jowisza ma oddech słodki iak wonia Nektaru, ty zaś kozłem trącisz"

              Comment

              • pirackamuza
                Senior
                • 12-2004
                • 1903

                #8
                W ten łykęt w promocji niepasteryzowane Złote Lwy z kija za 4 zeta. Zaraz idę...
                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                www.bobofruty.pl

                Comment

                • pirackamuza
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1903

                  #9
                  W tej chwili w ofercie:
                  - Polska 34 + 6 beczkowych
                  - Czechy 15
                  - Belgia 15
                  - Niemcy 11
                  - Wielka Brytania 10
                  - Słowacja 8
                  - Ukraina 8
                  - Holandia 7
                  - Litwa 4
                  - Francja i Dania po 3
                  - Hiszpania, Włochy i Irlandia po 2
                  - Austria, Meksyk, Japonia, Australia po 1
                  - 4 piwa bezalkoholowe
                  Razem - 138
                  Toruń przeprasza za Radio Maryja
                  www.bobofruty.pl

                  Comment

                  • Piotrek78
                    Junior
                    • 06-2007
                    • 9

                    #10
                    ogródek już widziałem stoii w weekend wybieram się na Żywe z kija

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Krajina Piva zbliżona jest swym wystrojem i klimatem do gdyńskiej Degustatorni. Nie zdziwiłbym się, gdyby właścicielem obydwu lokali była ta sama osoba. Jeśli chodzi o piwo to oczywiście najbardziej interesowało mnie to z beczki. Dostępne były: Złote Lwy, Koźlak i Żywe z Ambera (wszystkie niepasteryzowane), Czarna Fortuna, Miodowe i Irlandzkie z Krajana oraz Baltas pszeniczny. Wszystkie w cenie 6 pln oprócz pszenicy która jest za złotych 8.

                      Złote lwy z beczki niestety rozczarowały, charakterystyczny "leżakowy" smrodek skutecznie znięchęcił do dłuższej konsumpcji tego piwa. Koźlak był dobry ale przy upalnej aurze to piwo na raz. Z butelkowych spróbowałem marcowego Złotego Smoka (6 pln) ale tu nieprzyjemny zapach znany już ze "Złotych lwów" uniemożliwił picie tego piwa nawet wprost z butelki.

                      Upał skutecznie powstrzymywał przed przebywaniem w ogródku w którym podawane są Amber Żywe i Koźlak o złotówkę taniej niż w lokalu. Miłym zaskoczeniem okazała się cena kawy z ekspresu - duża filiżanka w cenie 3,5 pln. Pozwala to niewątpliwie na dłuższe degustowanie na które teraz nie miałem zbyt dużo czasu. Jednak na pewno tu jeszcze wrócę mając nadzieję na jeszcze większy wybór piw beczkowych bo wolnych nalewaków na barze jest jeszcze sporo.

                      Foto dostępne tutaj.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • pirackamuza
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1903

                        #12
                        A nie mogłeś dać mi cynku, że będziesz?
                        Toruń przeprasza za Radio Maryja
                        www.bobofruty.pl

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                          A nie mogłeś dać mi cynku, że będziesz?
                          Spokojnie, mam nadzieję ze od października będę tu dość regularnym klientem
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1303

                            #14
                            poszedłem jak w dym i nie pożałowałem. wystrój mnie nie rusza, bo i tak większość czasu spędziłem pod parasolami. lubię się pogapić na życie miejskie dookoła. miła obsługa i dobre piwo. wrócę, kiedy nadarzy się okazja.
                            ps. a właśnie, łyknąłem premierowo kopernika mocnego. tego piwa gdzie indziej się chyba nie znajdzie? dobre było...
                            Last edited by tfur; 31-08-2009, 10:10.
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                              a właśnie, łyknąłem premierowo kopernika mocnego. tego piwa gdzie indziej się chyba nie znajdzie? dobre było...
                              Pod tą nazwą może być trudno, ale np. jest/było w trójmiejskich Degustatorniach. Tyle, że to po prostu alias amberowskiego Mocnego Reda...
                              No chyba, że piłeś beczkowe?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎