Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drawski Browar "Czarci Jar"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bomberr
    Junior
    • 05-2009
    • 5

    Drawski Browar "Czarci Jar"

    Witam braci piwowarów !!!

    W lutym bieżacego roku postanowiłem spróbować warzyć piwo w domu. Początki były obiecujące. Zakupiłem fermentator, balingometr i zaczełem od brew-kitów.
    Mile mnie zaskoczyło, że już za pierwszym razem moje piwo wyszło całkiem przyzwoite i było chwalonę przez znajomych.

    Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a raczej picia nabrałem chęci aby spróbować uwarzyć coś z własnym zacieraniem. Nie bardzo wiedziałem co i jak powinno wyglądać trochę czytałem w mojej książce pt. "Wino i piwo domowe moim hobby". Wtedy właśnie trafiłem na forum internetowe browar.biz. Kilka dni spędziłem na studiowaniu różnych działów: a to o sprzęcie, a to o metodach. Muszę przyznać że ta lektura tylko dodała mi pewności że trzeba próbować zacierać samemu.

    Aktualnie rozglądam się za niezbędnym sprzętem, a mianowicie:
    - garnkiem elektrycznym, do którego zamierzam dorobić mechanizm mieszadła i
    precyzyjnej kontoli temperatury, http://www.allegro.pl/item637075201_..._50c_150c.html
    - systemem filtrującym - prawdopodobnie zrobię z oplotu wężyka sanitarnego
    - system chłodzenia brzeczki - chodzi mi po głowie standardowa wężownica zanurzeniowa,
    zamierzam jednak opracować zamknięty obieg chłodzący z wymiennikiem ciepła
    - chłodziarka do fermentacji dolnej - mam już upatrzoną zepsuta zamrażarkę typu "Mors"
    do której chcę zaprojektować system kontroli i utrzymywania temperatury.

    Mam nadzieję, że nie zabraknie mi zapału. Chciałbym zacząć jednak od fermentacji górnej gdyż z tą mam już doświadczenie. I tu moja prośba może ktoś z was miałby przepis na niezbyt skomplikowane piwo górnej fermentacji, które byłoby dobre na początek. Jeżeli będą jakieś propozycję to będę wdzięczny.

    W miarę realizacji moich zamierzeń postaram się umieszczć kolejne wpisy.


    Pozdrowienia dla wszyskich piwowarów.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎