Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Budapeszt, Budapest V, Vörösmarty tér 7-8, Gerbeaud

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    Węgry, Budapeszt, Budapest V, Vörösmarty tér 7-8, Gerbeaud

    W kamienicy zaraz przy wyjściu ze stacji metra Vörösmarty tér (nie mylić z Vörösmarty út) mieści się cukiernio-kawiarnia, restauracja i pub/browar. Cukiernia w tym miejscu powstała już w 1858 roku, a pod obecną nazwą zaczęła działać w 1884 roku. Właśnie jako cukiernia lokal ten jest najbardziej znany i tak już chyba zostanie gdyż serwowane tu piwo Gerbeaud Superior (pils) jest bardzo przeciętne, a jego cena zwala z nóg - 990 forintów za 0,5l !!! czyli około 16 zł, do tego trzeba doliczyć 15% za obsługę. Nie udało mi się niestety zobaczyć jak wygląda sam pub. Po przejściu przez urządzone z niesamowitym przepychem wnętrza, przy zejściu do piwnicy zastałem kartkę, która to sławiła piękną pogodę i zapraszała do ogródka.
    Nie dość, że ceny nawet jak na centrum Budapesztu totalnie snobistyczne to jeszcze, najprawdopodobniej, słowo brewpub tudzież brauhaus którego używają jest klasyczną ściemą bo piwo warzone jest w browarze Ilzer (tak przynajmniej twierdzą tu: http://www.ratebeer.com/Place/empty/...rbaud/1664.htm).
    A Gerbeaud legenda Kugler Henrikkel kezdődött 160 éve.

    Proponuję wejść na chwilę żeby zobaczyć wspomniane wnętrze, a następnie szybko wyjść bo na piwo zostawać nie warto, być może na ciastko i kawę, oczywiście jeśli ktoś się nie liczy z pieniędzmi.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Już się napaliłem, że wejdę na czekoladę a piwo przy okazji, a tu doczytałem na RB, że piwa już nie warzą. Kontraktowo korzystają z piw Ilzer, a w maju 2015 roku dostępne były trzy krafty węgierskie.

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #3
      Oni nigdy nie warzyli piwa, tylko lali produkty z Monor (marka Ilzer). Browar w Monor zamknięto jakieś 5-6 lat temu.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Ciekawe, że dopiero po 6 latach weryfikujesz informację Komara

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Nawiązałem do Twojego postu, postu Komara nigdy wcześniej nie czytałem.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎