Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki wybrać rower.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Jaki wybrać rower.

    Jako, że rower z którego dotychczas korzystam prawie już nie nadaje się do jazdy zastanawiam się nad zakupem nowego.
    Ma to być rower górski w przedziale cenowym gdzieś pomiędzy 1000-1400 zł (czym bliżej 1000 zł to lepiej), rower ten będzie przeznaczony głównie do jazdy po asfalcie, ścieżkach rowerowy oraz niezbyt ciężkim terenie, bez żadnych ekstremalnych wyczynów.
    Przejrzałem trochę forów rowerowych ale, ze jestem laikiem w tych sprawach to mam mętlik
    Na przykład w sklepie polecono mi taki rower :

    a z tego co wyczytałem polecane są takie :

    Emocje podczas jazdy na rowerze to nasza główna inspiracja do działania . Rozumiemy i dzielimy je z naszymi klientami, ludźmi pełnymi pasji do kolarstwa . Od projektantów, przez produkcję, po mechaników - wszyscy jesteśmy zaangażowani w tworzenie rowerów KROSS

    Emocje podczas jazdy na rowerze to nasza główna inspiracja do działania . Rozumiemy i dzielimy je z naszymi klientami, ludźmi pełnymi pasji do kolarstwa . Od projektantów, przez produkcję, po mechaników - wszyscy jesteśmy zaangażowani w tworzenie rowerów KROSS


    No i mam obawy co do zakupów przez allegro głownie związanych z tym jak rower taki doprowadzić do używalności po jego przesłaniu no i z jego serwisem.

    Jak macie jakieś propozycje sugestie to proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Z tego co piszesz to kup najlżejszy , mocno się zastanów czy aby na pewno musi to być rower górski ( jo ci to godom co żech śmoigoł po Szyndzielni, Klimczoku, Skrzycznym i wielu innych górach) a turystycznie też parę tysięcy ukręciłem.
    Last edited by mark33; 29-06-2009, 16:02.

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      W tej cenie bierz coś od Gianta albo Meridy. Przydają się dobre przerzutki (nie Altusy, co najmniej Alivio), amor z przodu i metalowe pedały . Poniżej 1500 zł będzie ciężko.

      Comment

      • Wesoly
        Senior
        • 10-2003
        • 371

        #4
        Polecam Kellys.
        Odradzam za to znane marki. cena 30-40% wyższa od konkurencji w tej samej klasie.
        Pozdrawiam, Wesoły

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #5
          A Kellys nie jest znaną marką? Z resztą cena jest wygórowana.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Rower górski do jezdzenia po asfalcie???

            Na miejską jazdę tylko holenderka:

            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • admiro
              Senior
              • 05-2005
              • 248

              #7
              Cross meridy - 8 lat jeżdżę, zmieniony tylko suport. Rama Cr-Mo.
              Moje piwo jest bezcenne.

              Schizma miodowa.

              Comment

              • piotry
                Oj tam, oj tam !
                • 08-2005
                • 761

                #8
                jezeli do miasta - to rower miejski - po co się meczyć na góralu ??

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #9
                  Nie napisałem dokładnie w mieście będzie przejeżdżane zdecydowanie mniej trasy(może z 20%) , więc góral jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie napisałem dokładnie w mieście będzie przejeżdżane zdecydowanie mniej trasy(może z 20%) , więc góral jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
                    Coś kręcisz

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                    rower ten będzie przeznaczony głównie do jazdy po asfalcie, ścieżkach rowerowy oraz niezbyt ciężkim terenie, bez żadnych ekstremalnych wyczynów.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Irec
                      Junior
                      • 05-2009
                      • 13

                      #11
                      ja bym Ci radził wziąć Krossa Level A4, sam kupowałem jakiś czas temu rower, ale miałem zdecydowanie mniej kasy do wydania i znalazłem Hexagona V3 z tego roku za 690 zł. Jestem z niego bardzo zadowolony. Oczywiście wiem, że level A4 to całkiem inna półka, ale myślę, że nie ma co przepłacać za znane zachodnie marki.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Coś kręcisz
                        To było złe sformułowanie zdania

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                          To było złe sformułowanie zdania
                          No pewnie. Poprawie powinno być: coś pedałujesz.

                          Comment

                          • piotry
                            Oj tam, oj tam !
                            • 08-2005
                            • 761

                            #14
                            w takim razie polecam rozgladnąć się po kategorii cross/trekking - jeden od drugiego różni sie glównie wyposazeniem - ten do trekkingu ma go więcej ze wzgledu na potrzebe przemiezania wiekszych odległości.
                            Oba powinny mieć w miarę waskie koła 27'' i delikatny amortyzator

                            nie polecam kupowania poprzez firmę produkującą rower a bardziej przez zakład sprzedający i osprzet jaki rower posiada. serwis w którym kupimy rower ma zasadnicze znaczenie przy pierwszym sprawdzeniu sprzętu - źle złożony rower skutkuje późniejszymi problemami.

                            pozdrawiam
                            piotry
                            Last edited by piotry; 30-06-2009, 10:19.

                            Comment

                            • Rafcz
                              Member
                              • 07-2007
                              • 53

                              #15
                              W tej kategorii cenowej polecałbym również rowery Unibike (www.unibike.pl). Do jazdy po terenie jaki wspomniałeś to rozważ opcje:
                              1. Rower górski - ale wymień opony na dostosowane do dróg jakimi będziesz się poruszał
                              2. Trop wskazany post wyżej przez Piotry - czyli treking/cross (ja wybrałem tą opcję), rowery dostosowane do jazdy po terenie, o którym pisałeś. No i te dwa cale na dłuższej trasie robią różnicę (coś koledze Piotry chyba się pomyliło - powinno być 28" a nie 27").
                              Co do miejsca zakupu - tylko w sklepie rowerowym.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎