Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bończyka 2 / Zawalna, Piwosz (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Wrocław, Bończyka 2 / Zawalna, Piwosz (zamknięte)

    Nie wiem od kiedy sklep istnieje, ale nie doczekał się jeszcze osobnego tematu.
    Sklep znajduje się na rogu ul. Bończyka i Zawalnej. Ulica Zawalna znajduje się przy moście Trzebnickim, od niej jest wejście do sklepu. Wydawałoby się, że nazwa zobowiązuje, ale asortyment piw nie jest wymagający. Wyeksponowani są liczni przedstawiciele znanych, dużych browarów, częściowo w lodówkach, częściowo na półkach. Gdzieś pomiędzy nimi można znaleźć piwa z Ciechana, Konstancina, Czarnkowa, Perły i.in., ale są to pojedyncze przypadki i pojawiają się nieregularnie. Zapewne klientela sklepu wyprofilowała sobie taki a nie inny zestaw piw. Jest również kilka piw zagranicznych, ale również bez specjalnego zamysłu. Witrynę zajmuje wystawa szkła piwnego, ale nie wiem czy do kupienia, czy tylko jako dekoracja.
    Kupiłem dziś trzy piwa: Noteckie Pils: 2,20 zł, Noteckie Eire 2,30 zł, Ciechan Miodowe 4,50 zł i za każde piwo 0,50 zł kaucji. Sprzedawca zaznaczył, aby zachować paragon w przypadku zwrotu butelek.
    Piwosz na rogu Bończyka i Zawalnej nie wytrzymuje porównania z tym z Żeromskiego, chyba też nie cieszy się zbytnim powodzeniem wśród bardziej wymagających klientów. Nie muszę dodawać, że nie jest to sklep samoobsługowy, więc buszowanie wśród półek jest niemożliwe. Choć dostępne są trzy lodówki z najbardziej popularnymi piwami.
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #2
    Adres sklepu: Księdza Norberta Bończyka 2, ale wejście od Zawalnej, po schodkach.

    Sklep był wspomniany w tym temacie.
    Byłem tam ze 3 miesiące temu i wybór był mniejszy niż to, co podaje kolega powyżej (zabrałem wszystkie 3 zielone Ciechany , widziałem Karpackie, Perłę, Goolmana, Łomżę, jakiegoś ale-anglika). Wnioskuję zatem, że asortyment jest zmienny i nie zawsze trafimy na to, co chcemy wypić/zakupić. Plusem sklepu jest to, że po drugiej stronie ulicy znajduje się fajna miejscówka do skonsumowania zakupionych towarów: odrzańskie wały.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Sklep kończy działalność, wyprzedają szkło z witryny a była tego całkiem spora kolekcja. Nie wiem w jakich godzinach jeszcze pracują bo ostatnio wieczorem było zamknięte.
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
        Sklep kończy działalność, wyprzedają szkło z witryny a była tego całkiem spora kolekcja. Nie wiem w jakich godzinach jeszcze pracują bo ostatnio wieczorem było zamknięte.
        Już nie pracują - totalna pustka. Lokal do wynajęcia.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎