Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Starogard Gdański, Armii Krajowej 9G, EkoSmak (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Starogard Gdański, Armii Krajowej 9G, EkoSmak (zamknięte)

    Jest to przeniesiony (od 1 lipca) sklep z ulicy Dmowskiego. Sklepik malutki, jest w nim 4-5 razy mniej miejsca niż w poprzednim miejscu. I nie zapominajmy że głównym asortymentem są ekologiczne wędliny i sery (np. koryciński czy z Wiżajn).

    W asortymencie piwnym w tej chwili wszystko z Ciechana (z wyjątkiem Krzepiaka, ale szepnę słowo, by i on się pojawił), a już w poniedziałek lub wtorek ma wjechać Czarnków. W sierpniu ma pojawić się Konstancin.
    Ceny Ciechana to 2.60 za Wybornego, 2.90 za Mocnego. Dokładnych cen pozostałych nie pamiętam, ale jest to jakieś 4.00-4.50.
    Czarnków ma być po 2.60-2.70 - no cóż, transport kurierem, ale może właściciele będą jeździć osobiście do browaru.

    Będzie to niewątpliwie najlepsze miejsce w mieście (gdzie oprócz Ambera i niezbyt przekonującym asortymentu Carrefoura nie kupimy nic poza masówką) do zakupu prawdziwego piwa. Sklepik znajduje się na obrzeżu Osiedlu Kopernika, wciśnięty miedzy 2 producentów okien. 2 lokale dalej znajduje się nocny klub z neonem Warki. Jadąc od drogi 22 ulicą Żwirki i Wigury w kierunku ulicy Pelplińskiej (222) mijamy rondo z poprzeczną ulicą Lubichowską, od tego ronda ŻiW przechodzi w interesującą nas Armii Krajowej. Po ok 100 metrach mamy w lewo ulicę Reymonta, na rogu której jest w/w nocny klub - sklep mamy więc po lewej stronie, po stronie bloków, jest tam mały parking na jakieś 5 aut.

    Acha, godziny otwarcia się zmieniły - na stronie mają nieaktulane. Od poniedziałku do piątku sklep otwarty jest w godzinach 8-19, w soboty 8-13, niedziele - nieczynne.
    Last edited by Pendragon; 24-07-2009, 15:32.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    No to się doczekałem! Mam Czarnków w mieście Po 3 tygodniach spychologii stosowanej przez browar dziś w końcu kurier dotarł Trzeba się spieszyć, bo wykupiłem 1/8 zapasów.
    Cena - 2,60 (w cenie koszt butelki, bo traktowana bezzwrotnie) ale prawdopodobnie już za tydzień lub dwa piwko będzie przywożone własnym transportem przez właścicieli, więc mam nadzieję, że będzie taniej, a i kwestia butelek też zniknie.

    Tylko coś ten Konstancin się wypiął, najpierw byli chętni do współpracy, a teraz milczą, ech...

    Za to jutro ma pojawić się Koreb
    Last edited by Pendragon; 13-08-2009, 13:53.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Tak jak zapowiadałem - jest Koreb - w 4 wydaniach: Żywe, Herbowe, Miodowe i Łaskie. Ceny - od 4,60 za Łaskie po 5,60 za Żywe.

      Warka Żywego z datą do 26.08 jakaś dziwna (brzoskwiniowa?), ale mimo tego dziwnego smaku (małopiwnego) całkiem przyjemnie się pije.

      Ciechan, Czarnków i Koreb. Co będzie w następnej kolejności?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Nowe ceny Czarnkowa: obydwie wersje jasnego: 1.90, ciemne: 2.00 (plus kaucja 0.50).
        Mi taka wersja z kaucją bardzo odpowiada

        W sklepie można zostać poczęstowanym smakołykiem z oferty - dziś np smażonym serem i babą ziemniaczaną. Jeszcze tylko wyszynk zrobić i będzie jak w Czechach

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Sklep doczekał się swojej filii

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Dzisiaj ukazała się w Ekosmaku nowość - chyba pierwszy raz w historii Starogardu pojawiło się piwo z niemal najbliższego mu browaru (Amber jest jakieś 5 km bliżej) - z Gościszewa!

            Bardzo krótka seria Rycerza oraz Naturalnego filtrowanego i niefiltrowanego. Pszenicy nie ma. Ale powinna już być przy następnej dostawie. A w najbliższej przyszłości powinna pojawić się jeszcze Fortuna, a może i coś więcej...

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Wczoraj tuż przed zamknięciem wjechał Janów Premium w cenie 2,80. Jest go tylko jedna skrzynka, druga pewnie w filii. Podobno to ten z datą lutową, ale na etykiecie daty brak!

              Ceny piw z Gościszewa:
              Rycerz: 2,90
              Naturalne: 3,00
              Naturalne Niefiltrowane: 3,60

              Wszystkie 3 piwa z Czarnkowa po 2,00 (chyba)

              Do tego dostrzegłem, że Koreb powoli schodzi, zostały go już tylko 2 marki, ale nie pamiętam które. Ciechany były dziś 3, Wyborny (już z nową krawatką i datą 1.01.10), Mocne (jeszcze z datą 25.12.09 i starą krawatką) i jakiś trzeci, też nie pomnę który.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • lauri
                Junior
                • 10-2009
                • 5

                #8
                Dzięki Pendragon za namiary na ten sklepik. Wcześniej nie wiedziałem, że coś takiego mamy w Starogardzie, sklepik rzeczywiście nie duży ale bardzo oryginalny w swoim asortymencie i każdy oprócz piwka coś dla siebie znajdzie.
                Przyznam, że ja przeważnie o jakiś niekonwencjonalny serek zahaczę.
                Co do piwa to dla mnie niemal każde z tam będących było nowością i miłym zaskoczeniem.
                Jasne bardzo ciekawe, pszeniczniaki to nie mój gust za to porter choćby Ciechana - istna rewelacja, kiedyś piłem portera Żywca i raczej wszelkie porównania były by nie na miejscu.
                Dodam jeszcze, że oprócz kosztowania porterów w czystej postaci, bardzo spodobało mi się zastosowanie go do nalewek porterowych (ze spirytusem), świetna sprawa.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Po kilkumiesięcznej przerwie wróciło Gościszewo (Rycerz i Naturalne filtrowane). Poza tym Czarnów objawił się w postaciach Izerskiego i Proletaryatu. Nie wiedzieć czemu te wersje są o 20gr. droższe od "czerwonego" Noteckiego.
                  Ciechany już droższe o 25 gr. Wyborny równe 3zł, Mocny 3,25.
                  Last edited by Pendragon; 19-05-2010, 18:28.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Dzięki współpracy "w temacie Ciechan" z Dyrektorem od dzisiaj w sklepiku dostępny jest Lwówek - cena 3,20

                    W sierpniu sklep ma zostać przeniesiony do CH Kociewie. Dokładna data nie jest znana. Wtedy, na czas przeprowadzki, być może przez kilka tygodni czynna będzie tylko filia na os. Nad Jarem.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Temat można zamknąć. Sklep działał w tym miejscu 13 miesięcy i został przeniesiony do CH Kociewie. Tzn. zostanie przeniesiony, bo w tej chwili trwają tam prace adaptacyjne. Czynna jest za to filia na osiedlu nad Jarem.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎