Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Nowowiejskiego 11, My Fish [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    Olsztyn, Nowowiejskiego 11, My Fish [zamknięte]

    nad olsztyńską niagarą, na gruzach knajpy yu grill boro, wyrósł kolejny lokal restauracyjny. wystrój ma dosyć surowy, powstaje wrażenie, że dekorator jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. sala ma charakter dużej oszklonej werandy, a pod sufitem jest szeroki prześwit, przez który słychać huk (lub szum, w zależności od tego, gdzie się usiądzie) spadającej z przepustu wody.
    do rzeczy: jasne BK z kija (za 5,50) mnie bardzo posmakowało. browar istnieje od kilkunastu lat, ale w olsztynie pierwszy raz udało mi się go napić nie z butelki. był też lany ciechan wyborny (chyba nieco droższy) i miodowy (ten na pewno). ten pierwszy smakował dobrze. z nalewaka jest jeszcze irish beer z BK, który chwaliła małżonka, więc też zaliczam na plus (tak jak spożytego tam tatara).
    ale teraz łyżka dziegciu: wyniosłem stamtąd wrażenie lekkiej prowizorki. sala była pusta mimo sobotniego wieczoru, co niezbyt dobrze wróży. nazwa mnie osobiście się nie podoba, wolałbym po prostu niagarę albo coś równie swojskiego. obsługiwały nas dwie miłe kelnerki, ale jednej zdarzyła się zabawna gafa, możliwe, że przez wspomniany szum wody. mianowicie została poproszona o dżin z tonikiem, a przyniosła coś dziwnego, co wszyscy rozszyfrowaliśmy jako whisky z tonikiem. zawezwana pani, spytana, skąd pomysł na taki drink, powiedziała, że usłyszała 'jim z tonikiem', no i wzięła jim beama i tonik i... ful profeska. dawno się tak nie uśmiałem.
    podsumowując: idźcie i pijcie stamtąd wszyscy, to jest bowiem lokal, któremu krótką karierę wróżę.
    veni, emi, bibi
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    W końcu pojawiło się w Olsztynie miejsce, gdzie można napić się beczkowego jasnego z BK. Cena 4,5 pln za duże (tak jest w menu i tyle płaciłem) więc cena atrakcyjna. Piwo jest mineralne i brakuje mu charakteru. Z drugiej strony znając lekko słodkawy profil piw z Kormorana należy się cieszyć, że to piwo jest tak zrównoważone.

    Drugim piwem z miejscowego browaru jest Irish (tak jest w menu i na nalewaku) ale dla mnie smakowało jak Warmiak. Bez trudu był wyczuwalny zapach typowy dla piw niepasteryzowanych. Piana była bardzo ładna i dość trwała, piwo było też słodsze niż beczkowy Irish. W tym wypadku cena to 5,5 za duże więc wolę ciemne z BK pić w Admirale.

    Ciechanów z nalewaka nie uświadczyłem, widziałem jedynie butelkowe pszeniczne.
    Ludzi w lokalu niewielu, szczegolnie porównując gabaryty sali. Jednak skoro ma być tu minibrowar to dobrze, że miejsca jest sporo.
    Zdjęcie z lokalu dostępne jest tutaj
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Poprawiam się: oprócz lanych BK są też lane Ciechany. Wyborny jest za 7 pln a Miodowy za 8 pln. Ja wolałem pozostać przy jasnym BK.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Lokal zapadł w zimowy sen piwny i jak mi powiedziano, z beczki nie będzie nic aż do czerwca. Jeśli chodzi o minibrowar to też nie za ciekawie, najwcześniej za dwa lata.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Wróciły lane piwa z BK. Podczas mojej wizyty dostępne było jasne, Irisha chwilowo nie było. Lokal wypozycjonował się cenowo: jasne podskoczyło do szóstki a Irish do 7,5 pln. Oprócz tego dostępne butelkowe w masakrycznych jak na Olsztyn cenach. Przykłady: Ciechan pszenica 8 pln, Orkiszowe 9,5 pln, Porter Warmiński 10 pln.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #6
            a figę! jasny bikej miał być ukoronowaniem trzydziestokilometrowej przejażdżki rowerowej, na którą wybrałem się w ostatnią niedzielę. pogoda dopisała. knajpa jak zwykle nie. jasnego i ciemnego BK z kija było brak! udałem się tedy do sklepu na warszawskiej i pragnienie zaspokoiłem pod chmurką.
            no tak, ważne PS. knajpiana prowizorka wynika ponoć z tego, że lokal zostanie rozebrany i w jego miejscu stanie budynek, zdolny pomieścić instalację browarniczą.
            Last edited by tfur; 30-06-2010, 19:15.
            veni, emi, bibi

            Comment

            • idlab
              Junior
              • 07-2010
              • 4

              #7
              W My Fish to myślę,że póki browaru nie otworzą to z piwem będzie kulawo.Jedzonko natomiast polecam.Pierogi z rybą,czy zupa rybna bałkańska są THE BEST.

              Comment

              • hrbt
                Member
                • 05-2010
                • 34

                #8
                Byłem wczoraj. Z beczki był Irish, Miodowe i Żywiec. Irish niezły, ale totalnym zaskoczeniem było Miodowe - lekkie i kwaskowate. Zasadniczo różni się od wersji butelkowej, której nie lubię.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  O którym Miodowym mowa, tym z Kormorana?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Chyba sam sobie odpowiem, zapewne Miodwe z Ciechanowa?
                    A adres to jest prawidłowo podany? Z targeo.pl wynika, że lokal powinien być pod numerem 15.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • hrbt
                      Member
                      • 05-2010
                      • 34

                      #11
                      Doprecyzowując "Miodne", czyli "piwo ciemne z warmińskim miodem" z BK.

                      W adres nie wnikałem. To wolnostojący budynek przy moście nad Łyną, więc znalezienie go nie jest trudne

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hrbt Wyświetlenie odpowiedzi
                        To wolnostojący budynek przy moście nad Łyną, więc znalezienie go nie jest trudne
                        A to może lukniesz w moją mapkę polskich piwiarni (link jest w mojej sygnaturce, wiersz niżej) i zobaczysz czy dobrze zaznaczyłem?
                        Last edited by Pendragon; 27-10-2010, 23:05.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • hrbt
                          Member
                          • 05-2010
                          • 34

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          czy dobrze zaznaczyłem?
                          Wybornie.

                          Comment

                          • idlab
                            Junior
                            • 07-2010
                            • 4

                            #14
                            Byłem ostatnio w My Fish piłem Orkiszowe-świetne,ale wyszedłem niedopity bo szybko zabrakło tego piwa.

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1303

                              #15
                              chcesz powiedzieć, że orkiszowe było z beczki? nie uwierzę...
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎