Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sopot, Łokietka 22, Sklep Monopolowy Bolito

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    Sopot, Łokietka 22, Sklep Monopolowy Bolito

    Sklep monopolowy z szyldem Heweliusza niedaleko skrzyżowania Łokietka z Polną. Dzisiaj dojrzałem w tym sklepie Ciechana: Wyborne, Mocne (oba po 2,60 PLN), Miodowe (4,20 PLN) i Kasztelana niepasteryzowanego (2,60 PLN). W stałym asortymencie dostępny Amber (Żywe, Koźlak, Złote Lwy, Remus, Grand i Red), Lech Pils (butelka i puszka) polskie i zagraniczne koncernówki (m.in. Staropramen, Budweiser) a do tego dwa Paulanery, Franziskaner, Fisher, Heban, Okocim Pszeniczny i jeszcze kilka innych piw ( Zlatopramen, Veltins). Do tego sporo innych alkoholi, chipsy, paluszki etc. oraz soki i napoje. Trzeba przyznać że ceny dość niskie. Czynne codziennie (pn - nd) w godzinach 9:00 - 22:00.
    Last edited by Jimmy_jb; 27-10-2009, 23:22.
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    O ile mnie pamięć nie myli jest to tzw. "Źródełko" - najbliższy sklep z % dla studentów lat '90 z akademika DS 8 na Bitwy pod Płowcami

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • coachu
      Senior
      • 09-2005
      • 225

      #3
      Królu Złoty!!
      DS8 był/jest na 1 Maja w Sopocie, na Bitwy pod Płowcami jest DS9, tzw. Rancho.
      golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

      (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
      - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coachu Wyświetlenie odpowiedzi
        Królu Złoty!!
        DS8 był/jest na 1 Maja w Sopocie, na Bitwy pod Płowcami jest DS9, tzw. Rancho.
        Oj się mi już te cyferki pomyrdały. A mieszkałem i w DS7, DS8 i DS9, to mogło się pomieszać, nie? A do DS9 to się na obiadki jeździło, gdy nawet tam nie mieszkałem.
        A "Źródełko" było najbliższym miejscem, chociaż w porównywalnej odległości był monopolowy na Grunwaldzkiej. Kupowało się tam Artusa, Heweliusza i Reda (tego z EB). Na Redzika to były też wypady do Przystani, gdy jeszcze mało kto znał ten lokal i był on 3 razy mniejszy... i 3 razy tańszy

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • coachu
          Senior
          • 09-2005
          • 225

          #5
          Ja mieszkałem 2 lata w DS9 (2000-2002) i niecały rok w DS7, w DS8 tylko bywałem

          Szczerze mówiąc do "źródełka" nie chodziłem ani nie przypominam sobie, by ktoś z akademika tam chodził po %. Szło/jeździło się głównie na "zakręt", czyli sklep na zakręcie z Bitwy pod Płowcami w Grunwaldzką i 3 Maja. Był tez sklep u dziada (tak go określała część studentów, dziad pewnie do dziś nie wie o tym) 3 minuty od akademika (budynek mieszkalny przy przystanku, za Złotym Kłosem), ale niestety czynny tylko do, zdaje się, 19 i z alkoholu było tylko piwo.

          Za mojej kadencji były za to kursy alkoholowe 143, tzn. autobus ruszał o 22.52 spod akademika, wysiadało się po 2 przystankach na 3 Maja i pędem na zakręt, gdzie sklep zamykali o 23 no zwykle przedłużali, skoro kilkanaście osób z DS9 im wparowywało (bardzo miłe małżeństwo prowadziło sklep). No a potem degustacja wzdłuż morza i reszta w akademiku
          golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

          (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
          - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Panowie proszę o powrót jednak do tematu. Wspominki są miłe, ale nie to nie ten dział.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
              Panowie proszę o powrót jednak do tematu. Wspominki są miłe, ale nie to nie ten dział.
              No to nie będę wspominał, tylko krótko napiszę, co w ostatni piątek było w tym sklepie. Otóż oprócz naszej masówy wybór z Ambera (oprócz Hardego, Reda i Remusa), Łomża (Export, Wyborowa), Perła (chyba Export), no, może warto wspomnieć Lecha Pilsa (jak ktoś gustuje), sporo z Czech, Ukrainy... Cenowo nie jest źle, nawet taniej niż przeciętnie (np. Grand za 4 zł). Ciechan (ponoć różne) był i się zmył, pan sprzedający powiedział, że mieli i bardzo szybko sprzedali, ale ma być w stałej ofercie.
              Last edited by Rycho_128; 15-11-2009, 13:53.
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • baarto
                Junior
                • 09-2009
                • 5

                #8
                Byłem, zapytałem i ...

                Witam,

                Dowiedziawszy się z forum, iż owy sklep, który znajduje się na mojej trasie dom-praca-dom, ma w ofercie Ciechana, byłem przyjemnie podekscytowany. Wybiegając z pociagu SKM na stacji Sopot Wyścigi, biłem się z myślami: "czy Wyborne i Mocne, czy może Pszeniczniaczka i Miodowe...chodź Stout i Porter też smaczne?". Wymijając ludzi ze zwinnością, ktorej sama małpa by się nie powstydziła, stawiając kroki dłuższe niż zwykle, z minuty na minutę byłem bliżej swego celu. Prawda okazała się jednak brutalna. Ciechana nie ma i narazie nie będzie Zapytałem nieśmiało o Kasztelana niepasteryzowanego, bo jeszcze nie miałem okzaji...odpowiedź była podobna. Ostatni jęk mój brzmiał: "A może Okocim Porter?" - Pani sprzedawczyni robi dziwna minę - na to ja: "Bo ma być...w sklepach...lada dzień..." I pomimo, że wyszedłem zadowolony, z Żywym bo lubie i Lechem Pilsem, bo dawno nie piłem, tamtego popołudnia na mój stół nie trafiły butelczki z chrakterystycznym metalicznym, niezadrukowanym kapslem. Mam teraz tylko nadzieję, że Ciechan i inni pojawią się znowu w ofercie wspomnianego wyżej sklepu, umilając życie mi i innym. Pozdrawiam wszystkich smakoszy.
                ...nic nie robić, nie mieć zmartwień, chłodne piwko w cieniu pić...

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎