Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Rynek Ratusz 24-27, Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Wrocław, Rynek Ratusz 24-27, Bierhalle

    Zakładam nowy temat, bo lokal działa już intensywnie.

    Obecnie na pietrze jest spora przestrzeń restauracyjna, a na dole mniejszy pub w miejscu Wimbledonu (i chyba nie tylko).

    Sporo opinii padło już w tym temacie.

    Teraz dodam tylko, że w ofercie obecnie jest jasne, pszeniczne i koźlak. Ten ostatni po 10zł.

    Ze strony internetowej wynika, że obowiązuje Happy Hours (poniedziałek - piątek 15-17), ale nie sprawdzałem osobiście.

    Zauważyłem promocję w pubie: wódka + bigos za 6zł

    Czynne:
    pon-śr: 12-23, czw-pt: 12-24, sob: 11-24, ndz: 11-23

    Bierhalle to koncept łączący niepowtarzalny smak piwa z wyśmienitą kuchnią. Oznacz #bierhallerestauracje pokaż, jak świetnie się bawisz. Lokale Bierhalle stylizowane są na niemieckie piwiarnie. Znajdują się w galeriach handlowych lub przy reprezentacyjnych ulicach i placach dużych miast Polski.

    facebook
    Last edited by Pendragon; 27-12-2012, 23:21.
    MM961
    4:-)
  • naczelnik
    Senior
    • 08-2003
    • 1884

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
    Zauważyłem promocję w pubie: wódka + bigos za 6zł
    Ja natomiast zauwazylem, ze obsluga (przynajmniej na gorze) to chyba z lapanki; wyklepane regulki, za kazdym razem ten sam tekst.
    Zauwazylem jeszcze, ze ichnia pszenica to porazka. Märzen i Kozlak natomiast pierwsza klasa.

    P.S. Niech sie modla, coby tam nie zawital jakis rasowy Bawarczyk, bo bedzie sie z rok zwijal ze smiechu po wizycie w lokalu kreowanym na bawarski. Kiepsko kreowanym...
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

    Comment

    • tomek35
      Senior
      • 02-2007
      • 497

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja natomiast zauwazylem, ze obsluga (przynajmniej na gorze) to chyba z lapanki; wyklepane regulki, za kazdym razem ten sam tekst.
      ...
      Obsługa jest fatalna, gorszą można spotkać już tylko w CK Browar w Krakowie

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Na górze byłem dwa razy trochę czasu temu, ale obsługa była wtedy nienajgorsza. Wydekoltowane, uśmiechnięte dziewczątka . Jedynie jeden koleś mnie wkurzał.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Wczoraj dostępne były piwa: pszeniczne, pils, marcowe i koźlak. Pszenica smaczna, koźlak przyzwoity z ładną pianą, marcowe niezłe. Pilsa nie piłem. Na piętrze w restauracji obsługa miła. Nie ma Happy Hours. Mało ludzi. Bardzo przyjemnie.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            A ty co? Hemingway? Że takimi krótkimi? Zdaniami piszesz?

            Ciekawa sprawa, bo warszawski koźlak dostawał bardzo dobre oceny (ja wszystkie dotychczasowe wypusty przegapiłem), a marcowe zawsze mi bardzo smakowało.

            Uff, aż się spociłem, żeby ten post był w miarę na temat.

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              A ty co? Hemingway? Że takimi krótkimi? Zdaniami piszesz?.
              Coś w tym stylu. Jestem starym człekiem, który jeszcze wiele może

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciekawa sprawa, bo warszawski koźlak dostawał bardzo dobre oceny (ja wszystkie dotychczasowe wypusty przegapiłem), a marcowe zawsze mi bardzo smakowało.

              Uff, aż się spociłem, żeby ten post był w miarę na temat.
              Koźlak był miły, ale mi smaku i pełni trochę brakowało.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #8
                Dziś, przy okazji bicia gitarowego rekordu Guinnessa zasiedliśmy na chwilkę w ogródku.
                Dostępne piwa: Pils, pszenica, marcowe. Marcowe dość wodniste.
                Pojawiła się nowa opcja - piwo w butelkach 0,33 (bączki SIII o ile dobrze pamiętam). Butelki pakowane w kartonowe nosidełka po 4 i 6. Cena po 20 i 30zł czyli butelka za piątkę wypada. Etykiety białe z nadrukiem - słabizna jak z atramentówki. Kapsle złote. Nie próbowałem.
                Obsługa szybka mimo tłumów w ogródku choć zamiast marcowego przynieśli pilsa. Wymiana na szczęście bez problemów. Na górze dosłownie zero ludzi
                MM961
                4:-)

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #9
                  Obecnie nadal standardowa trójca, czyli pils, marcowe i pszenica. Jeszcze niedawno dostępny był koźlak i ciemne. Bierhalle mocno się rozrasta, przejęło wszystkie knajpy na wschodniej ścianie Ratusza, zajmuje też część północnej ściany.
                  Co do piw, to w ostatnim czasie łatwo rozpoznać nowe dostawy piwa po zmieniających się... wadach I nie mam na myśli jakiś tam ukrytych niuansów, a ewidentne, wyraźne, wręcz rażące w nos i usta wady. 20 kwietnia podczas szkolenia Browarzyciela próbowaliśmy pilsa, który w zapachu raził nas siarkowymi pociskami. Za to wczoraj pils z nowej dostawy smakował wybornie, ale pszenica zaskoczyła intensywnymi aromatami rozpuszczalnika i acetonu, a w smaku wręcz wykręcało język od cierpkiej gorzkości rozpuszczalnikowej. Kupiłem jeszcze na wynos butelkowanego koźlaka z datą 14.05.2011 (nr partii: 71), który okazał się lekko już kwaśnym piwem aromatyzowanym na truskawkowo Odkąd pamiętam jedynie marcowe trzyma formę we wrocławskiej restauracji. O niedawnym krótkim pobycie dunkela powiem tylko tyle, że było to w rzeczywistości piwo półciemne i mało treściwe. Chodzenie na piwo do Bierhalle staje się powoli ryzykowne jak bieganie po polu minowym bez wykrywacza.
                  Last edited by chemmobile; 30-04-2011, 12:46.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Także wczoraj bylem na chwilę. Trochę ten rozrost ogródka zaczyna mnie niepokoić. Tym razem zajęli sam narożnik. Robi się ciasno w tym miejscu rynku i burzy to wygląd zabudowań w centralnej części.
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #11
                      Od kilku miesięcy w ofercie pils, pszenica i marcowe. Zaczyna walić nudą...
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        #12
                        We wrocławskim Bierhalle pils, pszenica i marcowe to standard, który nie jest zmieniany. Zapewne taka polityka firmy. Ale podobno niedługo ma znowu zawitać do Wrocławia partia dunkela (ostatni raz dunkel był w kwietniu).
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Z racji Oktoberfestu wrocławskie Bierhalle rzuciło parę promocji na październik:

                          1. Połówka kurczaka z frytkami i litr piwa - 25zł

                          2. Litrowe piwo z preclem 15zł

                          3. Golonka z indyka + litrowe piwo 21,99zł

                          4. Od poniedziałku do piątku do godz. 20.00 drugie i kolejne piwo litrowe za 8,99 zł

                          Więc jeśli macie ochotę na indyczą golonkę z preclem, to wiecie gdzie
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #14
                            Do wrocławskiego lokalu Bierhalle wjechał na kran rzadko tu widziany koźlak.
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              Do wrocławskiego lokalu Bierhalle wjechał na kran rzadko tu widziany koźlak.
                              Potwierdzam. Wczoraj był. Ale szału nie ma...
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎