Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Długa 58, Alkohole Kocyk [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • forra6
    Senior
    • 11-2008
    • 413

    Kraków, Długa 58, Alkohole Kocyk [zamknięte]

    Sklep mieści się niedaleko skrzyżowania Długiej ze Szlakiem, po lewej stronie idąc od Rynku. Wstąpiłem przypadkowo i na prędkości, więc wybaczcie skrótowy opis.
    Nie jestem specjalnym znawcą, ale jest kilka belgów, coś z Holandii, Obołoń aksamitny i jeszcze jedno piwo z tego browaru (inaczej nazwane niż Obołoń), Kasztelan niepasteryzowany, Beczkowe i Weizen Bier z Sulimara, Lwowskie, różne Perły, Łomże oraz Lubelskie w bączkach, coś z Krajana (chyba Złoty Strong, 3.10 zł), Ambera (Żywe 3.50 zł), trochę pszenicy. Części piw nie poznałem więc nie opisuję, ale polecam zajrzeć przy okazji bardziej doświadczonym w temacie.
    Last edited by forra6; 13-01-2010, 12:34.
    Don't trust nobody, It will cost you much too much
    Beware of the dagger, It caress you at first touch
    O, all small creatures, It is the twilight if the gods
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    O, to jakiś nowy sklep, bo koło Flerynki nie było monopolowego po tej stronie Długiej. Asortyment z tego co widzę dość typowy.

    Comment

    • forra6
      Senior
      • 11-2008
      • 413

      #3
      Przed momentem odwiedziłem sklep, szału wciąż nie ma chyba nawet trochę ubyło w stosunku do poprzedniej wizyty. Z nowych piw pojawiło się Brackie butelkowe w dużej ilości (2.50zł) oraz Porter z Witnicy (4.99zł)
      Don't trust nobody, It will cost you much too much
      Beware of the dagger, It caress you at first touch
      O, all small creatures, It is the twilight if the gods

      Comment

      • forra6
        Senior
        • 11-2008
        • 413

        #4
        Pierwsze większe zmiany w asortymencie
        Nie zauważyłem Brackiego, Krajan w śladowych ilościach, podobnie Sulimar.
        Za to pojawiła się cała gama Ciechana (Miodowe-Pszeniczne-Stout - 4.50zł ; Wyborne - 3zł, Porter - 5.05 lub 5.50, Mocne)
        Konstancin (Mocny, Lekki, Jasny Pełny), Mazowieckie (Niepasteryzowane, Jasne Mocne, Jasne Pełne)
        Kormoran (Wisnia w Piwie, Świeże, Warnijskie i inne)
        Grybów (Pilsweiser-y, Lach i inne)
        Obołoń już praktycznie chyba w całej gamie.
        Generalnie bardzo duży plus, zresztą Pani z którą wczoraj rozmawiałem, stwierdziła że są bardzo otwarci na nowe piwa, szczególnie te z poza koncernów o które pytają klienci, więc planują poszerzać asortyment w kierunku browarów regionalnych. Ceny jak na centrum bardzo dobre, oby dostępność była nie tylko jednorazowa.
        Oczywiście nowych piwek jest więcej, nie zapamiętałem wszystkiego, bo np kormorana widziałem pierwszy raz w tak szerokiej gamie, polecam wycieczkę celem uzupełnienia opisu asortymentu
        Last edited by forra6; 02-03-2010, 08:58.
        Don't trust nobody, It will cost you much too much
        Beware of the dagger, It caress you at first touch
        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

        Comment

        • forra6
          Senior
          • 11-2008
          • 413

          #5
          Wróciło Brackie 2.30 zł w butelkach, poza tym Leżajsk za 2.20 zł również w butelkach.
          Zwierzyniec w butelce 2.20 zł. Lubelskie i Lubelskie Mocne w bączkach 0,33l w okolicy 2zł, Perła Export, Mocna, Chmielowa między 2.50zł - 3zł.
          Doszło Gościszewo: Rycerz (3.75zł), Viva Hel (5.15zł) oraz Naturalne(~3.50zł)
          Obołoń w 5,6 rodzajach, ale drogi, ceny na granicy 5zł za butelkę.
          Kilka nowości z Sulimara: Weizen Bier, Cornelius Baltic Porter, Cornelius Honig Weizen i jeszcze 2,3 inne które dopiero wypakowywane były na półki (więc szczegółów i cen brak).
          Z Kormorana : Świeże(4.30zł), Miodne, Porter(~5zł), Wiśnia (4.55zł), Warnijskie(~5.50zł), Warmiak(4.55zł), Premium(3.75zł), Irish (4.10zł). I jeszcze niepasteryzowane Dawne z Konstancina (3.75zł) oraz Starodawne Pasteryzowane (3.35zł). Poza tym komplet Mazowieckiego i Konstancina w nowej oprawie (plus Zdrojowe pasteryzowane).
          Większość z poprzednich postów ciągle na półkach, choć Krajana już np nie zauważyłem dziś w ogóle. A Ciechan zszedł zupełnie w postaci Pszenicznego i Wybornego, reszta wciąż na półkach.
          Dobrze że sklep po drodze z pracy...
          Last edited by forra6; 09-03-2010, 19:59.
          Don't trust nobody, It will cost you much too much
          Beware of the dagger, It caress you at first touch
          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #6
            Potwierdzam to co wyżej.Sprzedająca zapewnia że podobny asortyment jest również w Kocyku na ul.Miodowej.
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • forra6
              Senior
              • 11-2008
              • 413

              #7
              Dawno mnie tam nie było, głównie przez sąsiedztwo "Strefy"

              Co jest:
              Perła: praktycznie wszystko łączenie z bączkami Lubelskiego (brak Niepasteryzowanej, Czarnej Extra Strong)
              Jagiełło: Magnus, Czekoladowy, Specjal, Mocny, Nałęczowskie itd (brak Miodowego i Magnusa Wiśniowego)
              Konstancin , Kormoran, Grybów, Ciechan, Sulimar w całym przekroju, Łomża, Lwówek, Racibórz, Brackie, Dark Core, cała seria Bearnardów. Awiatik z datą do 22.12 po 1.99 zł. Lubulskie Zielone i inne nowe wynalazki, brak zwyczajnego.
              Obołoń Aksamitny, Svyturys Baltijos Tamsus, Paulaner i jakieś 3 japońskie piwa, których nie znam.

              Generalnie szału nie ma, jest zestaw Heinekena z t-shirtem, zero zestawów jakichkolwiek ze szkłem nie dotarły też otwieracze Kormorana.
              Don't trust nobody, It will cost you much too much
              Beware of the dagger, It caress you at first touch
              O, all small creatures, It is the twilight if the gods

              Comment

              • piszczyk
                Junior
                • 02-2011
                • 21

                #8
                Dziś miałem przyjemność być w tym sklepie, muszę pochwalić sklep za posiadanie 2 piwek , które są bardzo trudno dostępne, zakupiłem 2 greckie Mythosy oraza 2 szwedzkie Old Goldy. Mam nadzieję, że będę mieć tą przyjemność odwiedzić jeszcze ten sklep i znów zachwyci mnie swoją ofertą inną od innych , może np. portugalski Super Bock lub Sagres . Pozdrawiam

                Comment

                • forra6
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 413

                  #9
                  Wczoraj zajrzałem, sklep został nieco powiększony, można kupić trochę słodyczy i innych produktów spożywczych.
                  Jeśli chodzi o piwo to mam wrażenie, że ceny poszły w górę, generalnie większych nowości nie zauważyłem.

                  Przykładowe ceny:

                  Raciborskie Zielone 3.60zł
                  Raciborskie Ciemne 4.60zł
                  Jagiełło Miodowe 3.50zł
                  Jagiełło Magnus 3.00zł
                  Brackie 2.35zł
                  Obołoń Pszeniczny na promocji 3.99zł, inne Obołonie > 5zł
                  Paulaner 6.00zł
                  Edelweiss Weissbier Hefetrüb 6.50zł
                  Belhaven - różne piwa od 10 - 12 zł
                  Corneliusy od 4-5 zł
                  Jagiełło - bączki Nałęczowskiego, Jasnego, Ciemnego, Mocnego itp od 2.50 - 3zł

                  jest zestaw czeskiego Bażanta (4 szt + szkło) za ok. 20zł, zestav Svyturysa Traditional za ok. 38 zł.
                  Don't trust nobody, It will cost you much too much
                  Beware of the dagger, It caress you at first touch
                  O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika forra6 Wyświetlenie odpowiedzi


                    jest zestaw czeskiego Bażanta (4 szt + szkło) za ok. 20zł, zestav Svyturysa Traditional za ok. 38 zł.
                    Ten Bażant to raczej słowacki jest...
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • forra6
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 413

                      #11
                      Aktualnie nie ma: Witnicy, Jagiełło, Czarnkowa, Grybowa.
                      Z Konstancina tylko Starodawne 3.75zł
                      Z nowych piw: Hoegaarden, Leffe Blonde i Brune 0,33 w cenie ok. 7zł, Krombacher Weizen 7.50zł, nowości z Corneliusa 4.50-4.90zł.
                      W promocji Trybunalskie Miodowe z Perły po 2.39zł, coś z Namysłowa w konserwie poniżej 2zł (Złoty Denar albo Zamkowe, nie pamiętam dokładnie), Svyturys po 3.99 (różne).
                      Obołonie znowu powyżej 5zł, Pinta 6-7zł. Generalnie więc szału nie ma.
                      Don't trust nobody, It will cost you much too much
                      Beware of the dagger, It caress you at first touch
                      O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                      Comment

                      • forra6
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 413

                        #12
                        Z ciekawostek pojawiło się Konstancin Dawne Niepasteryzowane - bączek 0.33l - 2.65 zł, oraz Starodawne - bączek 0.33l - 2.25zł.
                        Na promocji aktualnie Złoty Denar 1.65zł (puszka), Kozackie 1.29zł (butelka), Zamkowe - 1.89zł (puszka), Svyturys Baltas White 3.99zł (butelka).
                        W lodówce pierwszy raz widziane tam Królewskie (butelka) jak również Królewskie Niepasteryzowane (butelka jak i puszka), Specjal Niepasteryzowany (chyba tylko butelka). Jest też Szoko z Kormorana.
                        Don't trust nobody, It will cost you much too much
                        Beware of the dagger, It caress you at first touch
                        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                        Comment

                        • forra6
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 413

                          #13
                          W sklepie wiele nowego się nie pojawiło ale warto zwrócić uwagę na dwie, chyba nie do końca zaplanowane przed sprzedających "promocje" :

                          Jurajskie Pszeniczne Ciemne po 3.10zł
                          Kresowe Jasne Mocne po 2.49zł

                          Na drugim biegunie za to Magnusy po 3.60zł...
                          Don't trust nobody, It will cost you much too much
                          Beware of the dagger, It caress you at first touch
                          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                          Comment

                          • forra6
                            Senior
                            • 11-2008
                            • 413

                            #14
                            Na promocji piwa z Browaru Miklulinieckiego (UKR) - wszystkie po 2.49zł (krótka data ważności), ja nie piłem nic z tego browaru więc po 1 buteleczce na próbę nevadi

                            Ukraińskie Ciemne, Miodowe, Mikulin 900, Jasne oraz Lager - data do 07.03.2012
                            Pojawił sie też Lwówek Belg - 4.80zł
                            Jest trochę słowackich "ambrozji" - Gambrinus, Smadny Mnich, Kelt i inne ok 3-4zł.
                            Don't trust nobody, It will cost you much too much
                            Beware of the dagger, It caress you at first touch
                            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                            Comment

                            • ucho
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 500

                              #15
                              Krombacher Pils puszka 1,99
                              Srebrny Smok 2,49

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎