Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łotwa, Ryga, Dzirnavu iela 76, Lido - Dzirnavas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Łotwa, Ryga, Dzirnavu iela 76, Lido - Dzirnavas

    W Łotewskiej stolicy znajduje się jedyny w kraju minibrowar restauracyjny o nazwie "Lido".
    Browarek znajduje się w centrum miasta przy ul. Dzirnavu iela 76, niecały 1 km od dworca kolejowego. Najlepiej dojść tam piechotą.
    Sam browar nie ma za dużo do zaoferowania, bowiem od początku jest tylko jeden rodzaj piwa, ale za to oferta gastronomiczna jest doskonała.
    Lokal urządzony jest w stylu Bawarskim. Dużo drewna we wnętrzu, oryginalne bawarskie stroje personelu, a także muzyka wprost z Tyrolu.
    W lokalu jest całkowita samoobsługa. Po wejściu bierze się dużą tacę i samemu nakłada się smakołyki, a wybór jest naprawdę olbrzymi. Wszystko smaczne no i nie brakuje Łotewskiej kuchni. Samo piwo leje się także samemu. Przy dystrybutorze są dwa nalewaki - z jednego leje się kwas, z drugiego ważone na miejscu piwo jasne z ekstraktem 11%. Leje się oczywiście do firmowych kufli 0,5, które są ustawione w rządku. Niestety nie są na sprzedaż, brakuje też firmowych podstawek. Piwo zasługuje na bardzo dobrą ocenę Ma wyrazisty smak, wyraźny słodowy posmak. Byłem tam 3 razy i za każdym razem było rewelacyjne.
    A teraz minusy:
    Lokal jest niestety bardzo drogi. Za piwo 0,5 trzeba zapłacić 1,10 Łat (~6,50 PLN), a za skromny obiad złożony z dwóch dań 5 Łat (29 PLN). Pocieszające jest to, że piwo leje się samemu i można dolać po sam brzeg kufla. Dodatkowo nalewa się je w osobnej sali, gdzie niema nikogo z personelu, nikt więc nie widzi procesu nalewania
    Attached Files
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    6,50 za 0,5 z browaru restauracyjnego! To chyba nie jest zła cena.
    W butelki leją?

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Jak na tą część Europy to raczej nie jest tanio. W butelki nie leją, tylko na miejscu.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Byłem tam w 2004 roku, niestety, mimo iż miałem informacje o browarze restauracyjnym, z którego piwa chciałem spróbować to wtedy jedyne jakie sprzedawali to jakieś butelkowe koncerny Jak pamiętam powiedziano mi, ze nie zawsze jest u nich ich własne piwo. Mam nadzieję, ze teraz o tyle się zmieniło, ze jest na stałe w ofercie.
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak na tą część Europy to raczej nie jest tanio. W butelki nie leją, tylko na miejscu.
          Jak na taki drogi kraj to raczej tanio.W Warszawie to jest dopiero tanio.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            #6
            Według strony LIDO możliwy jest zakup na wynos. Wkrótce sprawdzę na miejscu.

            Comment

            • pebejot
              Senior
              • 01-2010
              • 1415

              #7
              Ja też, bo już niedługo będę tam po raz czwarty już

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja też, bo już niedługo będę tam po raz czwarty już
                Warto wspomnieć o filii browaru Lido, który mieści się na lotnisku. Dla osób, które oczekują na lot miejsce jak znalazł.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1415

                  #9
                  A masz info od kiedy działa ta filia ? Dwa razy korzystałem z lotniska w Rygi i jakoś mi to umknęło

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                    A masz info od kiedy działa ta filia ? (...0
                    Niestety nie wiem.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • pebejot
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 1415

                      #11
                      Po raz czwarty już odwiedziłem to sympatyczne miejsce w niedzielę, 12 czerwca.
                      Ceny, klimat i jakość na szczęście bez zmian a nowością jest to, że zarówno piwo jak i jedzenie można zamówić na wynos. Smaczne potrawy pakowane są w firmowe pudełka, a piwo jest w butelkach.

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #12
                        Jakieś szczegółowe rekomendacje?

                        Orientujesz się może, czy na Łotwie można pić piwo na ulicy?

                        Comment

                        • pebejot
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 1415

                          #13
                          Na Łotwie nie wiem, na Litwie na pewno jest tak jak u nas, czyli na ulicy, w pociągu, itd. pić nie można

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            #14
                            Na Dzirnavu nie trafiłem, byłem w filii na Starym Mieście. Piwo niczym mnie nie zachwyciło, podobnie jak i inne wypijane w ryskich knajpach.

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              #15
                              Bardzo sympatyczne miejsce, pyszne jedzonko, piwo przyzwoite-z opisu Pebejot-a nic się nie zmieniło-polecam!
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎