Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Radomyszl, Old Brown Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    Radomyszl, Old Brown Beer

    Piwowarnia Radomiszla warze piwo w mala ilosci, nawet nie maja swojego magazynu (jak slyszalem - zaraz po rozlawaniu ładują na ciezarowki). Alk. 5%, ekst. 13%.

    Kolor: piekny czerwony kolor.
    Zapach: karmelowy z przepalonym slodem. Nie wiele gazu..
    Piana: trzymala sie tylko na nieduzym poziomie.
    Smak: przepalonego slodu, z ziemnym smakiem, pelne cialo, z nie wielka, ale przyjemna goryczka.
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 20-04-2010, 21:47.
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Mój egzemplarz miał dwa oblicza. Pierwsze, pite w temperaturze ok. 8oC było mało atrakcyjne. Piwo przegazowane, mocno karmelowe, mdłe. Wypić 0,5l to nie lada wyzwanie - tylko dla ideowców, którzy żadnemu piwu nie odpuszczają. Po odstaniu ok. 30 min. czyli ogrzaniu i odgazowaniu okazało się być całkiem zacne. Mocno karmelowe, z ładnym karmelowo-chmielowym zapachem i nutką słodowo-chlebową. Czuć, ściągającą, garbnikową wytrawność oraz przebłyski gorzkiej czekolady. Parametry bez zmian. Barwa wyraźnie jaśniejsza od tej ze zdjęcia Hrustgurda, brązowa, w kierunku miedzi. Wniosek: lać po czesku i spożywać w temperaturze zbliżonej do pokojowej.
    Last edited by delvish; 29-06-2011, 20:39.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Zgadzam się z powyższą oceną delvisha - miałem taką samą sytuacje. Początkowo piłem piwo mocno schłodzone i było totalnie nijakie - odczekałem zatem pół godzinki aż piwko się nieco ogrzało i dopiero wtedy wyszły na jaw przyjemne trochę koźlakowe karmelowe smaczki, mocna nuta zbożowa i lekki chmiel na finiszu. Bardzo przyjemne piwo, choć nie do końca zgadzam się z treścią zawieszki na szyjce butelki głoszącej, że to najlepsze piwo z Ukrainy. Znam lepsze, a to jest smaczne, ale zdecydowanie nie warte 6,70zł.

      Piwo zakupione w toruńskiej Wyspie Piwa.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Aromat – wyczuwalne słody karmelowe,
        Barwa – brązowo-wiśniowa, klarowne
        Piana – dość drobna, znika bardzo szybko
        Wysycenie – bardzo wysokie
        Smak – wyczuwalne przyjemne nuty karmelowe z nieznaczną słodyczą i minimalną goryczką, ale poza tym płytkoooo w tym zbiorniku wodnym
        Treściwość – niska

        To byłoby bardzo fajne piwo, gdyby nie HGB i dwutlenek węgla – na ecie napis o klasycznej technologii i wizerunek browaru stanowiący dokładne zaprzeczenie tej informacji. Ale ta nuta smakowa naprawdę fajna.

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Po Golden Lagerze (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=96702) nadeszła pora na ciemniaka - Old Brown.
          Piwo ma zacny rubinowy kolor.
          Piana jak w całej serii z Radomyszla jest mierna, spalając się na starcie.
          Zapach przyjemny, ciemnego palonego słodu, bez niepożądanych klimatów.
          W smaku przeważa słód z mocną karmelową nutą. Goryczka chmielowa ledwo wyczuwalna.
          Nagazowanie nie stwarza problemów konsumpcyjnych, choć ma pewnie związek z zabójstwem piany
          Opakowanie nietypowe dla piw ukraińskich (patrz wątek w linku powyżej)

          Generalnie całkiem przyzwoite piwo. Choć uważam, że śmiało można byłoby w tym stylu zjechać, z korzyścią dla ogólnego wrażenia, z zawartością alkoholu z 5% do mniej więcej 4,3%. No ale to jednak środkowo-wschodnia europejska szkoła jazdy
          Nabyte na warszawskim Natolinie za nieco ponad 5zł (wrednyhavran, nie wiem kto tam Wam w tym Toruniu cenowo "patronuje", ale nie jest to najlepsze wyznanie )
          Last edited by wpadzio; 24-01-2012, 21:32.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            #6
            [QUOTE=wpadzio;1031450]
            Generalnie całkiem przyzwoite piwo. Choć uważam, że śmiało można byłoby w tym stylu zjechać, z korzyścią dla ogólnego wrażenia, z zawartością alkoholu z 5% do mniej więcej 4,3%. No ale to jednak środkowo-wschodnia europejska szkoła jazdy
            /QUOTE]

            Możesz rozwinąć tę myśl?

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Przyznaję, że trochę "życzeniowo" podszedłem do tego piwa. Życzeniowo, bowiem po doznaniach smakowych życzyłbym sobie bardziej stouta, stąd i moje, powiedzmy, szacunkowe 4,2%
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                Przyznaję, że trochę "życzeniowo" podszedłem do tego piwa. Życzeniowo, bowiem po doznaniach smakowych życzyłbym sobie bardziej stouta, stąd i moje, powiedzmy, szacunkowe 4,2%
                Mi chodzi o to, że przy tym ekstrakcie (13%) to zawartość alkoholu (jeśli chodzi o naszą szerokość geograficzną) jest stosunkowo niska. Akurat w przypadku ukraińskich czy rosyjskich piw nie jest to jednak wyjątek.
                Być może i Ukraińcy życzyliby sobie też stouta, ale to piwo nim nie jest. Choć może po nazwie Old Brown można sobie byłoby obiecywać jakiegoś wyspiarskiego stylu, ale jak sobie przypomnę Old Kega z Głubczyc...

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Masz oczywiście słuszność. Natomiast jak to bardzo często w przypadku piw za wschodniej granicy wrażenia smakowe są dość mało wyraziste, stąd i (pomijając parametry) mogłem sobie domniemywać, że tenże wzmiankowany Old, po tym co poczułem, podpadałby pod stoutopodobny. A że ma 5% to i zdjąłbym mu ten niecały procent dla uczciwości konsumenckiej
                  Last edited by wpadzio; 24-01-2012, 23:34.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Zofmarze za 4,10 zł.

                    Pite 4 kwietnia 2012.

                    Kolor: Średnio ciemny brąz, taki w stylu brown ale.
                    Piana: Niska, w oczach znika niemal do zera.
                    Zapach: Orzechowo-owocowy, przyjemny.
                    Smak: Piwo mało treściwe jak na ekstrakt 13, wytrawne, z lekkimi smaczkami karmelowymi, orzechowymi (też w posmaku) i owocowymi.
                    Zbyt silne nagazowanie, które jeszcze bardziej obniża treściwość.
                    Opakowanie: Jak na zdjęciu Hrustgurda, tylko że u mnie była brązowa butelka. Ciekawa, niesztampowa etykieta.
                    Uwagi: Za wodniste, za mało charakteru. Można wypić, ale piwo zbyt nijakie.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎