Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Třinec, Dukelská 1137, Pizzeria Alfredo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Czechy, Třinec, Dukelská 1137, Pizzeria Alfredo

    Jedno z niewielu miejsc, gdzie można wypić Třinecké kvasnicové pivo. Budynek mieści się na roku Dukelskiej i Lidickiej, wejście jest od tej drugiej. Strona lokalu: www.alfredo.cz

    Cena piwa wysoka, w sumie jest to najdroższe piwo, jakie udało mi się kupić w CR. Wrażenia mieszane. Wizualnie rewelacja - efekty niczym w piwie z azotem, smakowo niestety też jakby trochę tym gazem nabijane Być może piwko było minimalnie skwaśniałe, ale wcale się nie dziwię, bo oprócz mnie nikt go nie kupował i w ogóle ruch był niewielki, no ale to było poniedziałkowe popołudnie. Miejscowi pili Radegasta, ale spotkać tam można kiedyś było piwo w browaru Rychtář oraz nawet Hoegaarden. Ponoć jest szansa by, gdy zrobi się ciepło, Rychtář wrócił.

    Jeśli komuś nie chce się jechać dalej na Třinecké, to jest to dobre miejsce by się go napić.
    W niedlaekiej odległości są knajpy z Cerną Horą, Svijanami, Krusovicami, Bernardem i Vysokim Chlumcem, czyli wybór całkiem dobry.

    Dojazd z dworca autobusowego do zastavki Terasa Kosmos (3 przystanek) lub namesti T.G. Masaryka (też 3 przystanki). Na namesti Masaryka można dojechać kilkoma kursami CSAD z Czeskiego Cieszyna, co polecam, bo spacer przez całe miasto to ok 20 minut, a od dworca kolejowego to tak myśle ponad 30 minut.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    W pizzerii Alfredo nadal Trinecke piwo w firmowym szkle.

    Comment

    • Alexanderfeld
      Senior
      • 08-2009
      • 173

      #3
      Trzynieckiego brak i chyba nieprędko powróci. Kelner twierdził, że nie mają go od września zeszłego roku i nieprędko będzie bo sam minibrowar ma jakieś problemy i póki co piwa nie warzy. Nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale faktem jest, że do Alfredo nie ma się raczej po co fatygować. Z piw jest jedynie Radegast i Hoegaarden. No chyba, że ktoś bedzie miał ochotę na pizzę, która nie przeczę była wyborna.

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #4
        Czyli wychodzi na to, że będąc tam pod koniec sierpnia załapałem się na ostatnią warkę...

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          Może się ktoś orientuje, czy powróciło tutaj piwo Trzynieckie ?

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Wg Beerborca leją tam teraz (ostatni wpis 8 stycznia) Policzkę 11 - też dobrze.
            A Trzynieckie to tylko w browarze oraz jednej wiosce na uboczu, kilka km na południe od niego.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #7
              Czytałem też o tej Pivnicy przy browarze, ale w taką pogodę wolałbym nie wypuszczać się za miasto Nigdy nie piłem jeszcze Trzynieckiego dlatego poluję na nie, może poczekam na sezon rowerowy.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎