Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Slovak Pub, Obchodná 62

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Słowacja, Bratysława, Slovak Pub, Obchodná 62

    Przejeżdżając przes Bratysławę w drodze na Chorwację postanowiłem zatrzymać się tu na nocleg i trochę pozwiedzać, a na koniec spróbować jakiegos smacznego piwa. Dzięki informacji od Zythuma trafiłem do lokalu Slovak Pub, który warzy swoje własne piwo (podobno, bo instalcji nie widziałem). Piwo to, o nazwie Dobré pifko posiada deklarowany ekstrakt 11,5.
    Kolor jak na taki ekstrakt dosyć ciemny, przyjemny dla oka. Idealnie klarowne (!)
    Zapach delikatny, chmielowy.
    Nagazowanie spore, pomaga podtrzymać piankę.
    A owa pianka jest na prawdę doskonała: gęsta, wysoka, trwała, zostawia obrączkę po każdym łyku. Po prostu wzorzec w tej klasie.
    Smak lekko słodowy, zdecydowana goryczka, pozostawia średniodługi posmak, najpierw słodowy, potem goryczkowo - chmielowy.
    Bardzo przyjemne piwo, raczej lekkie w smaku. Tylko ta 100% klarowność...
  • k_k_s
    Senior
    • 02-2005
    • 193

    #2
    Obecnie Dobre Pifko występuje w postaciach jasnych jako 10-tka i 12-stka, obie mocno sikowate. Instalacji również nie widziałem.

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1123

      #3
      Tak gwoli ścisłości, bo nie napisane gdzie to jest.
      Bratysława, Obchodná 62 .
      Dobre pifko- to Martiner z Hurbanova.
      Żaden z nich minibrowar. Kiedyś faktycznie był to lokal z największym wyborem piw w Bratysławie, i co ważne z piwami z małych browarów jak np. Popper. Zdarzały się i niefiltrowane z mini. Obecnie zwyczajana masówka a'la Hurbanovo czy Krusovice (generalnie Heineken)
      Link: http://www.slovakpub.sk/

      Comment

      • k_k_s
        Senior
        • 02-2005
        • 193

        #4
        Konkretnie w ofercie jest Zlaty Bazant i Krusovice.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎