Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Marszałkowska / Królewska, Player

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Marszałkowska / Królewska, Player

    Wcześniej była tam restauracja 4 Szparagi. Teraz wnętrza restauracyjne zachowano ale dołączono plazmy i obrano kierunek transmisji sportowych.
    Do picia Pilzner z Tych, oraz ...Heban (i moja radość byłaby pełna bo czeskie ciemne piwa uwielbiam, gdyby nie cena - 9 PLN). Niestety nie udało mi się kolegów przekonać na zostanie na piwie za 9 PLn i poszliśmy na Kasztelana do Hawiry za piątkę.
    Nie wróżę dużej podaży przy takiej cenie co pewnie skończy się za chwilę brakiem tego piwa z beczki.
    A nóż mnie się w kieszeni otwiera jak pomyślę, że takie piwo w porównywalnym miejscu w Pradze kosztuje 2,5- 3 PLN i nikt mi nie powie, że koszty transportu powodują trzykrotną różnicę w cenie (koszty inne są porównywalne). Chciwość prowadzi donikąc (stąd zresztą w lokalu pustki).
    Ale pewnie na jakiś meczyk na MŚ się skuszę, na jedno piwo.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #2
    Szkoda, że tyle sobie życzą za Hebana. Drogo jest, ale to piwo nawet w wersji butelkowej kosztuje ponad 4zł. Mnie się w zeszłym tygodniu udało dorwać to piwo w Leclerc za jedyne 3.25zł i kupiłem kilka butelek. Jak zawsze pierwsza klasa !!

    Comment

    • Krasnolud
      Junior
      • 03-2009
      • 22

      #3
      VanPur, po pierwsze nie 4 szparagi tylko 4 pory, po drugie Heban za 9zl w samym centrum Warszawy to jest absolutnie normalna cena. Nie porownuj Warszawy do Pragi, bo kultura picia piwa jest tam inna niz u nas. U nas jest: aby bylo mocne i szybko klepalo i aby bylo tanie, moze byc nawet pod plotem czy pod mostem. Czesi maja wyrobione piwne smaki, pija raczej swoje piwa, pija czesto i czesto odwiedzaja knajpy ale nie zeby sie nawalic tylko wynika to raczej z tradycji, z checi wyjscia, spotkania sie. Wejdz sobie na strony internetowe z nieruchomosciami typu gratka, zobacz ile kosztuje wynajem lokalu w takiej lokalizacji jak ta. Nie opowiadaj bredni na temat chciwosci wlascicieli pubow, zastanow sie dlaczego takie sa ceny a nie inne. Ktos te plazmy musial kupic (podejrzewam, ze conajmniej 2tys jedna). Ktos musial wyposazyc takie miejsce w meble, sprzety, to sa dziesiatki tysiecy zlotych, nie wspominajac juz o czynszu ktory sie w pale nie miesci. Polecam piwo za 2zl w Makro ( sa i tansze ) i spotkanie ze znajomymi na lawce, tylko na takiej z ktorej widac czy policja nie idzie.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Nie chcę już dyskutować o definicji tanio-drogo. Nie rozumiem czemu kultura piwna ma mieć wpływ na ceny? Mnie interesuje tylko jad długo przy takiej cenie będzie to piwo i jestem pewien, że niedługo bo normalnego człowieka po prostu nie stać płacić takiej ceny za piwo. I tyle. I wiecznie będziemy skazani na Tyskie i inne Żywce dopóki chciwość właścicieli lokali będzie taka jak jest

        A już nie rozbawiaj mnie stwierdzeniem, ze Czesi piją żeby się nie nawalić. Chyba nie byłeś nigdy w Czechach
        Last edited by VanPurRz; 11-06-2010, 14:55.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Moment moment, czy aby na pewno jest to czeskie piwo, a nie niemieckie?
          Niemieckie piwo z beczki za 9 zł, hmmm....

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎