Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Popper, Premium 12%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pfajfer
    Junior
    • 06-2002
    • 13

    Popper, Premium 12%

    3. Popper Premium
    12 % , zaw. alkoholu min.4,5, max.5,2 % obj.
    Browar Popper znajdujący się w miejscowości Bytca.
    Również przeciętne. Moja ocena :3+.
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    zaw. alk. 5,0% (ekstrakt 12%), but. 0,5 l (NRW)
    zakupione w popradzkim Tesco.

    Podstawowy produkt browaru, który w swojej palecie ma m.in. świetnego mocnego, ciemnego Palatina. I mimo, że zapomniany na forum, to z pewnością wart odświeżenia.

    Zapach - intensywny chmielowy;
    kolor - ciemnozłoty, wzorcowy;
    piana - gęsta, drobnoziarnista tworzy miłą dla oka potężną czapę, po której do samego końca można palcem rysować, coś wspaniałego;
    smak - czesko-słowacka klasyka w najlpeszym wydaniu: na pierwszy ogień idą delikatne słodowo-owocowe nuty, które nadają piwku taki aksamitny, chlebowy smaczek, dzięki nim piwo jest niezwykle świeże i jednocześnie treściwe; później to wszystko równoważone jest również delikatną goryczką. Całość jest kwintesencją tego, za co "kochamy" czeskie i słowackie 12-tki.
    wysycenie - dobre, bąbelki do końca nie przestają pracować.

    Moim zdaniem jedna z najlepszych słowackich 12-tek
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Kolor: Złoty, idealny dla piwa o tej zawartości ekstraktu [5]
      Piana: Biała, początkowo wysoka, opada po ok. 10 minutach pozostawiając ładne ślady na kuflu [4]
      Zapach: Chmielowy, średnio intensywny, w oddali wyczuwalne zbożowe estry [4]
      Smak: Chmielowy z lekko wyczuwalnym w oddali chlebowym posmakiem, goryczka o średniej intensywności. [4]
      CO2: Średnie [3,5]
      Opakowanie: Przeciętne, choć lepsze od Poppera “dziesiątki” [3,5]

      Ocena: [4]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        aroma - zdominowane przez słód
        piana - drobna, dość szybko opada pozostawiając koronkę, trochę oblepia szkło
        wysycenie - w normie
        smak - pełny, przyjemny słód z wyraźną goryczką + posmaki ziołowo kwiatowe. Zbalansowane i gładkie. Dobre. Od paru lat mój lider wśród słowackich piw z browarów przemysłowych.

        Comment


        • #5
          Dzisiaj sprówałem Poppera i muszę przyznać, że miło się na nim zaskoczyłem. Patrząc na ogólny wygląd i etykiety spodziewałem się czegoś gorszego, a tu naprawdę przyjemna w smaku niespodzianka.
          Nie ukrywam, że na miejscu browaru zmieniłbym totalnie marketingowca, który nawet nie postarał się o to, żeby jakakolwiek informacja o tym trunku pojawiła się na stronie internetowej producenta, a etykiety wyglądają tak, że ciężko będzie im się przebić do turysty wybierającego piwo ze sklepowej półki. Smak jednak według mnie przebija wiele słowackich, bardziej rozreklamowanych i ogólniej dostępnych browarków. Myślę, że Popper miałby dużą szansę przyjąć się w Polsce.

          Po szerszą recenzję zapraszam do odpowiedzniego wpisu w moim piwnym świecie!. To pierwszy post w tym roku, więc tym bardziej proszę o aktywne komentowanie

          Pozdrawiam z Krakowa!

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎