Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mykułynećkyj, Mykułyn Switłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Mykułynećkyj, Mykułyn Switłe

    Ekstrakt 11,0%, alkohol 4,2%, niepasteryzowane.
    Parametry identyczne z Lagerem

    Kolor jasnozłoty. Piana dość wysoka ale gruboziarnista, utrzymuje się na całej powierzchni piwa przez ponad 10 minut a gruba obrączka zostaje do dna.
    Zarówno wersja lana jak i butelkowa charakteryzują się ładnym aromatem chmielowym i delikatnym słodem w tle.
    W smaku na plan pierwszy wysuwa się gładka słodowość. Chmiel daje smak ale nie goryczkę, jest nieco metaliczny.

    Chyba najlepsze piwo tego browaru. Przypomina mi niektóre, słabiej chmielone niemieckie pilsy.
    Attached Files
    Last edited by delvish; 22-05-2013, 19:41.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Kolor bladziutki, żółto-słomkowy. W pełni klarowny.
    Piana gruboziarnista, ale wcale nie wysoka. Szybko się redukuje do pojedynczych glutów. Na koniec nie zostaje nawet obrączka wokół szkła.
    Zapach słodowy, z chmielowym podtekstem.
    Za to smak jest całkiem przyjemny. Dość wyraźny chmiel, tuż obok słodowość. Wyczuwam nawet subtelną kwiatowość. Piwo rześkie, gładkie w konsumpcji.
    Nagazowanie jest o ton za wysokie i piwo nieco podszczypuje. W przypadku takiej konfiguracji smakowej nie uznaję jednak tego za szczególną wadę.
    Opakowanie jak na zdjęciu powyżej. Nie da się pomylić kraju z którego pochodzi

    Bardzo sympatyczne piwo, choć dopóki nie wziąłem pierwszego łyka miałem spore obawy. Jak na swoje parametry jest wyjątkowo pełne w smaku. Niby niepasteryzowane (3 miesiące przydatności do spożycia - warka do 25.06), choć z tym bym nie obnosił się szczególnie. W mojej opinii zasługuje jednak na 7,5 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Butelka PET 1 litr za 20,54 hrywny. Nadal całkiem przyjemne (zwłaszcza na dzisiejszy upał). Jak dla mnie mogłoby mieć więcej chmielu, ale po za tym bez zastrzeżeń. Piana słaba, kolor bladego lagera. Jak dla mnie 4- (2-5).
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Kolor jasnozłoty, klarowny.
        Piana średniowysoka, drobna, nietrwała.
        Zapach: średnio intensywny, słodowo-chmielowy.
        Smak: słodowy, dość słodki, lekko chmielowy.
        Wysycenie: za wysokie.
        Opakowanie bez zmian.
        Niezłe piwo, 3,5 w skali 1-5.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎