Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heineken Italy, Mc Farland Traditional Red Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Heineken Italy, Mc Farland Traditional Red Beer

    Przyznam, że mam duże wątpliwości, czy to piwo powinno być przypisane akurat do tego kraju, ale za mało jestem obeznany w temacie (a i wiadomości z Internetu niewiele wniosły do sprawy), żebym mógł jednoznacznie wątpliwości rozwiać.

    A póki co trochę danych: piwo specjalne, zapewne górnej fermentacji (a może nie?), zawartość alkoholu 5,6% objętości, zawartość ekstraktu nieznana, butelka 0,33 litra. Jako producenci podani są: McFarland ® Viale Monza 347 Milano (stąd hipoteza o włoskim pochodzeniu) oraz coś niezrozumiałego po grecku: ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ, ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ Α.Ε. Α. ΚΗΦΙΣΟΥ 102, ΑΘΗΝΑ, co może sugerować, że równie dobrze piwo wyprodukowano w Grecji. A może Grecy mają filię swojego browaru we Włoszech? W każdym razie na właściwej etykiecie wszystkie napisy są po angielsku, a najistotniejszy z nich mówi, że piwo robione jest na licencji irlandzkego browaru Murphy. Czekam na kogoś kompetentnego, kto rozwiąże tę zagadkę.

    A wrażenia z konsumpcji? Kolor ciemnego miodu, piana jasnobeżowa, słabiutka, zapach owocowy, jakby trochę truskawkowy, smak - ostra goryczka osiadająca na kubkach smakowych, z lekkim winnym podtekstem.

    Zakupione w BOMI w CH KLIF w Warszawie.
  • rafko
    Senior
    • 04-2002
    • 116

    #2
    Kupione także w BOMI.

    na etykiecie jest informacja, iż piweczko to zosało wyprodukowane na licencji MURPHY BREWERY IRELAND LTD.

    Moim zdaniem piwo bez wyrazu. Dne e techniczne takie jak wyżej.

    ART chyba należałoby przeniść temat.
    w załączeniu blaszka
    piwo, piwko, piweczko

    Comment

    • rafko
      Senior
      • 04-2002
      • 116

      #3
      blaszka okazała się być bardzo partą

      załaczam jeszcze raz
      Attached Files
      piwo, piwko, piweczko

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Mocna, ale całkiem dobra goryczka. Akcent winny wyczuwalny. A co do tego owocowego zapachu, to mi to bardziej przypomina wisnię niż truskawkę. Jest dla mnie jednak trochę za płaskie. Ja chyba jednak nie przepadam zaz wyspiarskimi piwami.

        PS
        ART, temat możnaby przenieść, bo piwo to ewidentnie włoskie nie jest.
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          Mc Farland - alk 5,6% brak informacji o ekstrakcie .
          Butelka 0,33 zakupiona w Piotrze i Pawle za 3,99 .
          Barwa ciemny braz , piana beżowa szybko zanikająca . Mocny winny zapach , bardzo wyraźna goryczka pozostająca długo na podniebieniu . Ogólnie piwo na 3,5 .

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            Moje nabyłem na Polnej. Zapach istotnie owocowy, tu skłaniałbym się jednak ku truskawce, choć zalatywało nieco karmelem. Smak nieco za płaski, lekko owocowy, przypalony. Przypuszczam, że z beczki smakowałby lepiej. Słabe 4.

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Jest tak. Wyczytałem, że Mc Farland jest robiony (a na pewno był) przez mediolański browar Dreher, który to ma być we władaniu Heinekena. O ile sie nie mylę, to Murphy takoż jest marką Heinekena. A napisy po grecku ? Zapewne produkowane na tamtejszy rynek.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Piwo wraca do Włoch Jest produkowane przez któryś z browarów koncernu Heineken Italy. Zapewne rzeczywiście przez Dreher, ale ciężko to potwierdzić - zresztą podobnie jak u nas.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Podobnie jak koledzy mam problem, co to (skąd to-to) za piwo...
                  Zakupione na Zakynthos, po dokładnym przeszukaniu wszelkich półek sklepowych, zawalonych Mythosami, Amstelami i Alfami.
                  Kolor "rezany" (na etykiecie "traditional red beer"), piany nie stwierdzono .
                  Zapach owocowo-karmelowy, wręcz kwiatowy (taki "korebowy" ).
                  W smaku goryczka i palona, owocowa miodowość...
                  Wysycenie małe, znikome wręcz (jednak "Koreb"? ).
                  Brązowa butelka 0,33l, barwy etykiety - bordo, zieleń i czerwień, na etykiecie herb z koniczynkami, sugerujący Irlandię, napis, że licencja browaru Murphy's. Trzy charty (ogary? Eeee..., chyba jednak charty) na etykiecie, krawatce i kapslu. Ten ostatni chart ma uszy do góry (?).
                  Piwo ciekawe, ale w kontekście tła greckiej masówy.

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #10
                    Mocno goryczkowy, lekko palony w smaku. Owocowość / kwiatowość słaba zarówno w smaku i w zapachu; być może dlatego, że piłem mocno schłodzone. Średnio nagazowane. Brakuje mu treściwości; w sensie "płaskiego" smaku niż "wodnistości". Butelka 0,33 l, znalezione w niedrogiej mediolańskiej restauracji w cenie 5 euro.
                    Last edited by chemmobile; 11-02-2010, 10:31.
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎