Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flying Dog, Raging Bitch Belgian Style IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    Flying Dog, Raging Bitch Belgian Style IPA

    Butelka 355 ml, alkoholu 8,3%

    Uwarzone na 20 rocznice browaru.

    Barwa pomaranczowa, lekko popadajaca w braz. Piana wysoka i trwala, gaz bardzo delikatny. W zapachu bogaty bukiet belgijskich drozdzy i sporo chmielu. Smak to udane, ale nieco zbyt lagodne jak na moj gust polaczenie sporej goryczki, ktora jednak nie nadaje zbytniej wytrawnosci i slodu, przelamanych drozdzami. Smaczne i niezwykle.

    Link: http://www.flyingdogales.com/Beer-Anniversary.aspx
    Celia, cerevisia et conventus.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Bardzo ciekawa kombinacja IPA z belgijskimi klimatami - kolejna inspiracja dla moich domowych wyczynów. Co prawda bladego pojęcia nie mam, jak uzyskać taki niesamowity aromat konfitury z dzikiej róży, ale nie zamierzam się zniechęcać

    Zrobiliśmy degustację równoległą IPA Samurai, IPA CZPiP i właśnie Raging Bitch. Goryczki wszystkich trzech egzemplarzy są porównywalne, wersja belgijska ciemniejsza, pełniejsza w smaku z lekką słodyczą w tle. O aromacie już pisałam. Polecam zdecydowanie
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Piwko jeszcze przed degustacją.
      Nazwa niczegoi sobe - wściekła suka.
      Last edited by sibarh; 29-03-2012, 21:54.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Raging Bitch

        Kolor: Jasnobursztynowy, klarowny.
        Piana: Wysoka, lekko beżowa. Dziurawi się i po kilku minutach opada do ochronnej powłoki, lekko oblepiając szkło. Niepełna warstwa zostaje do końca.
        Zapach: Chmielowo-cytrusowy, intensywny. W tle belgijskie drożdże i aromat dzikiej róży. Ładny. Po ogrzaniu staje się słodszy.
        Smak: Od początku mocna gorycz, delikatnie cytrusowa. Tło słodkie z wyraźnym posmakiem dzikiej róży. Przez dużą słodycz raczej łagodne w odbiorze, ale treściwe. W finiszu już tylko goryczkowy posmak.
        Wysycenie: Średnie, później prawie zerowe.
        Opakowanie: Jak na fotce klossa.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          piana: drobna, gesta,
          kolor: jasny, klarowne,
          zapach: chmielowy,
          smak: owocowość, cytrusowość, owoce egzotyczne, marakuja,
          wysycenie: ok.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4998

            #6
            IBU 60.
            Smak ostry, nieharmonijny. Niewiele w nim belgian a za dużo IPA.
            Nie ma startu do Terrapin, Monk's Revenge
            Last edited by Latarnik; 08-08-2011, 01:09.
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              #7
              W zapachu głównie chmiel i cytrusy, w smaku na pierwszym planie również ostra cytrusowa chmielość znana dobrze z IPA, z drugiej strony z nienacka atakuje znana z belgijskich piw drożdżowość i suszone owoce. Faktycznie może mało harmonijne, ale być może taka była koncepcja wściekłej suki z rozdwojoną jaźnią.

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #8
                W miarę ogrzania piwa ta dysproporcja się zmniejsza i tym samym piwo staje się bardziej harmonijne, a nuty belgijskie pojawiają się również w zapachu.

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                  W zapachu głównie chmiel i cytrusy, w smaku na pierwszym planie również ostra cytrusowa chmielość znana dobrze z IPA, z drugiej strony z nienacka atakuje znana z belgijskich piw drożdżowość i suszone owoce. Faktycznie może mało harmonijne, ale być może taka była koncepcja wściekłej suki z rozdwojoną jaźnią.
                  To piwo jest przepyszne Chmiel jest niesamowity. harmonię ma w d... w tym przypadku Chmiel pozytywnie wykręca twarz, podobnie jak psu na etykiecie
                  P.S. To mój 2 Amerykan
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    #10
                    A tutaj filmik z degustacji tego piwa:

                    My brother and I just had the going getting weird on us, so now us weirdos go pro with a brew from the only brewery the late Hunter S. Thompson endorsed, Fly...
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Smak ostry, nieharmonijny.
                      Mam podobne odczucia. Ogólnie jednak smakowało mi, najsilniejsza nuta to trochę ziołowa goryczka, która oblepia podniebienie na całej szerokości, wraz z językiem, i trzyma się mocno, długo. Pierwszy raz z czymś takim miałem do czynienia, zwykle goryczka szła głównie środkiem. Tutaj był taki żelazny uścisk za pysk: lubisz to! Oprócz goryczki zarejestrowałem intensywny owocowo-słodowy posmak, który nie do końca kojarzył mi się z ale'ami. Dopiero gdy po dobrej chwili rzuciłem okiem na woltaż, zrozumiałem...

                      Niezłe, goryczka w takiej siekierze smakuje dziwnie, ale może w tym szaleństwie jest metoda.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        W pełnej krasie....wściekła suka:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • dreads
                          Basowy
                          • 09-2009
                          • 520

                          #13
                          Barwa: bursztynowa, lekko mętne
                          Piana: drobna, oblepia szkło, niewysoka, szybko opada do niskiej warstewki
                          Zapach: owoce tropikalne, marakuja, mango, cytrusy. Zapachy pochodzące z fermentacji przenikaja się z aromatami chmielowymi, tworząc niesamowitą kompozycję. Całość sprawia wrażenie słodyczy.
                          Smak: na początku uderza duża goryczka. Całość jest bardziej IPA niz Belgian, ale charakter belgijski jest wyczuwalny. Czuć też rozgrzewającą moc alkoholu. Całość jest dosyć ostra - zarówno alkohol, jak i goryczka, jednakże dostajemy też kontrę w postaci sporej słodowości i wrażenia słodkości pochodzącej od aromatów mocno dojrzałych owoców egzotycznych. Ciekawe.
                          Wysycenie: niewielkie, mnie odpowiada.
                          Opakowanie: Odważne ciekaw jestem, jak przyjęłoby się na naszym rynku polskie piwo z podobną nazwą, z podobną grą słów. Myślę, że sporo osób (nie tylko z tego z tego forum) mogłoby dostać piany na ustach

                          Comment

                          • lucifuge
                            Senior
                            • 11-2009
                            • 309

                            #14
                            to piwo mniej pachnie a bardziej smakuje. Ciekawa kombinacja mocnej i długotrwałej goryczki i intensywnych, słodowych aromatów. W tej kategorii nie jest źle ale szału też nie ma. Nie jest to sesyjne, lekkie w odbiorze piwo, bardziej ciekawostka niż obowiązkowy lokator dolnej półki mojej lodówki. Raczej nie przemawia do mnie ta kombinacja ale bynajmniej nie jest to złe piwo, może następnym razem zrobi na mnie lepsze wrażenie?

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              Widzę, że to piwo nie pozostawia nikogo obojętnym: kochasz je albo nienawidzisz
                              Ja piszę się do pierwszej grupy.
                              Piana, kolor, mniejsza z tym. ZAPACH! Potężny i piękny. Sam bym chyba na to nie wpadł, ale zgadzam się z Marusią - konfitura z róży, jak w najlepszych pączkach. To wg mnie połączony efekt amerykańskich chmieli i aromatu jaki dają belgijskie drożdże. To teoria, ale jak osiągnę coś takiego w swoim piwie to pęknę z dumy z wielkim hukiem
                              Smak to już klasyka AIPA w doskonałym wydaniu. Goryczka duża ale nie przesadzona, świetnie zrównoważona lekką karmelową słodyczą i intensywnym, świeżym smakiem chmielu (też na swój sposób słodkim).
                              Powiem krótko, to piwna ekstraklasa. Jedno z najlepszych piw jakie piłem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎