Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vosges, Amparo Ambrěe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Vosges, Amparo Ambrěe

    Butelka 0,33 litra, alkohol 5,5 %, eks. brak, kapsel goły
    Kolor - herbaciany, klarowny
    Piana - nie wysoka, nie trwała
    Zapach - słodowo-słodkie z nutą chlebową
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie słodkie, wyczuwalny słód, owoce, miód, chlebek w tle, lekka goryczka
    Poprawne. Zaliczone.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3168 - moje 1591 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach drożdżowo-przyprawowy, trochę drewniany, trochę piwniczny z odrobiną słodkich owoców. Zdecydowanie bardziej wyrazisty, skoncentrowany gdy idzie wprost z butelki (tak jest zazwyczaj, ale w tym przypadku szczególnie).
      Piana bardzo ładna – w kolorze zbliżonym do bieli, wysoka, trwała, „kanciasta”, sztywna. Jest to niestety sztywność, która kojarzy mi się z właściwością piany z płynu do kąpieli.
      Gazu się praktycznie nie widzi, ale jest – słychać i rośnie w gardle. Bez obaw, nie przerasta.
      Kolor jasnego bursztynu z glutkami drożdży (prawdopodobnie). To te glutki dają efekt piwniczności – przed przelaniem ich do szkła, ten zapach jest niewyczuwalny.
      Smak orzeźwiająco winny, kwaskowy z wyraźnie piwnicznym i goryczkowym (bardziej przyprawy niż chmiel) posmakiem.
      Oryginalne, intrygujące, dwuznaczne. Złe nie jest, ale bardziej oryginalne niż dobre.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎