Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czego poszukać w Niemczech?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BolecDST
    Junior
    • 07-2010
    • 8

    Czego poszukać w Niemczech?

    Witam,
    bliżej nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, ale tak się składa, że 23 do 30 stycznia jadę z grupą osób do Niemiec. Konkretnie do Koenigswinter niedaleko Bonn. Słyszałem, że tamten region słynie z różnorakich rodzajów piw. Zapewne będziemy sobie co wieczór popijać i dlatego chciałem zapytać osób, które może w tamtych okolicach bywają lub po prostu orientują się co w Niemczech można dostać. Dwie kwestie:

    - czego warto szukać w jakichś sklepach bardziej poświęconych piwu?
    - czego warto szukać w supermarketach?

    Będąc ostatnio w Niemczech, 5-12 grudnia, przejeżdżając przez Berlin zaopatrzyliśmy się w Berliner Kindle, potem wylądowaliśmy w okolicach Hannoveru (Wolfenbuettel) i piliśmy różnego rodzaju Krombachery i Becksy. Teraz chciałbym skosztować czegoś innego, lepszego. Możecie coś polecić? Tak jak prosiłem - z takich całkiem lepszych, których warto poszukać i takich, które wśród piw oferowanych w supermarketach (nie zawsze będzie czas latać i szukać sklepów z piwem, czasem pewnie będzie trzeba się jakimś Netto zadowolić) są nieco lepsze.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
    Bolec.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Przede wszystkim powinieneś udać się do browarów działających w Rheinbach (www.brauhaus-rheinbach.de/ oraz w Bad Neuenahr-Ahrweiler (http://www.bells-restaurant.de/10.html). Oprócz tego w Bonn znajdują się dwa czynne browary restauracyjne.

    Powracając do pytania dotyczącego oferty w sklepach. Jeżeli chcesz kupić smaczne a zarazem nie sztampowe piwa powinieneś odpuścić sobie markety a odwiedzić przede wszystkim miejscowe getranki m.in. P + M Getränke lub Getränke Kiste.

    Poszukaj miejscowego piwnego specjału jakim jest ALT.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      To strzał z haubicy od Kolonii, może więc uda Ci się znaleźć w getrenkach KOELSCHA, to taki koloński specjał (nie mylić z wodą kolońską ).
      W sieci znalazłem, że "we wsi" masz getrenki: Willis, Dursty i Zisch. A jak nic nie trafisz, kupuj wina reńskie i też będzie dobrze .

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Przeczytaj też relację grzebera: Zbliżenie na Bonn, czyli nadreńskie historie piwne.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          P + M Getränke
          Ich stronka:
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎