Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Whitewater, Clotworthy Dobbin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Whitewater, Clotworthy Dobbin

    Znowuż z kronikarskiego obowiązku. Ciemny ale ze wszystkimi ale'owymi atrybutami na swoim miejscu i wzmożoną słodowością. Trafiły się farfocle, ciężko powiedzieć, czy to normalny objaw. Tak czy siak, bardzo dobre piwo browaru z Belfastu.

    Uff, jakoś udało się podsumować wizytę na Zielonej Wyspie. Zaskakujące jest, że ciężko znaleźć tam coś ciekawego, w końcu ile można pić Guinnessa (który zresztą o klasę ustępuje Murphy's i Beamishowi). Jeśli łatwiej trafić na amerykańską lurę marki Coor's niż normalnego ale'a, to chyba coś tu nie gra.
    Last edited by żąleną; 03-04-2009, 01:27.
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Czekałem aż założysz tematy bo mnie się niechciało

    hehe z tym piwem obnażona została moja ignoracja językowa - barman po zamówieniu obrócił nalewak żeby sprawdzić co zamówiłem swoim "angielskim"

    Piwo bardzo dobre i szkoda, że tak krótko mogliśmy być w lokalu w któym było lane.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      NAGAZOWANIE : słabe, typowe dla ale, piana gęsta, blady brązowawy odcień, szybko znikająca pozostająca przy brzegach i nieco na szkle.

      SMAK I KOLOR: aromatyczne i gorzkawe ale o kolorze znacznie ciemniejszym od typowych piw z tego rodzaju. Nie wiedząc na początku opisu piwa na etykiecie myślałem iż może jest to stout. Zapach miły acz trudny do określenia.

      ALKOHOL: 5 procent. Nie dominujący w smaku.

      OPAKOWANIE: flaszka 500 ml , niezwrot. Bardzo ładna eta wykonana na typowym dla wyspowych browarów rzemieślniczych samoprzylepnym papierze. Kapsel bez nadruku. Nieco nietypowe ale, na pewno warte spróbowania dla fanów tego typu piw.

      Niestety fotka tego piwa oraz kilka innych związanych z moja piwną wizytą w Irlandii Północnej najprawdopodobniej została pomyłkowo skasowana z komputera i aparatu
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #4
        Pite dobre 2~ lata temu. Przed chwilą odnalazłem zabłąkaną notkę.

        Kolor: Ciemny brąz.
        Piana: Średnio pęcherzykowa, dosyć mało trwała.
        Zapach: Mało intensywny. Owocowość i paloność.
        Smak: Wyraźna, mocna goryczka. Średnio treściwe. Nutki owocowe i palone, dosyć wytrawny finisz. Solidne ale.
        Wysycenie: Średnie.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎