Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wellpark, Tennent's Super Strong Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Wellpark, Tennent's Super Strong Lager

    Produkcja Tennent's Brewery Glasgow. Określone jako strong lager; piłem je z beczki w Dubliner Irisch Pub w Krakowie - na kolumnie nie było danych. Na etykiecie butelkowego (onegdaj pitego) widnieje: 9,0 alk./18 ekstr.

    Ładny miodowy kolor, stabilna pianka, słodowy zapach. Smak "gładki", z wyraźnymi akcentami słodowymi. Dość przyjemny jasny koźlaczek.
  • talrasha
    Senior
    • 11-2001
    • 685

    #2
    Mam pytanko czy synonimem Lagera jest koźlak?
    Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Lager to po prostu piwo dolnej fermentacji.
      Koźlak zaś to piwo mocne, dość często ciemne. Niestety nie wiem, jaka jest relacja między naszym "koźlakiem" a bockiem.

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Wypiłem lane i z butelki.
        Dane na etykiecie zaw. alk. 9% ekstr. 19.
        Obydwa bardzo mi smakowały. Po pierwsze nie czuć w nim alkoholu! Lekko słodkawe, łatwo wchodzi, niestety później uderza w nogi .
        Lager jak wcześniej było pisane na forum to inaczej Leżak czyli piwo podlegające leżakowaniu w piwnicach browaru.
        Bock i Koźlak to to samo tylko w wersji niemieckiej i polskiej.
        Last edited by pjenknik; 25-09-2002, 12:19.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Qbric
          Senior
          • 04-2001
          • 427

          #5
          Piłem z butelki 0.33l. Niepowiem żeby było złe, ale jakoś do mnie zbytnio nie przemawia. Podoba mi się za to zarówno kolor jaki i zapach oraz butelka. Moja ocena 3+
          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

          Comment

          • Qbric
            Senior
            • 04-2001
            • 427

            #6
            P.S.

            Osobiście zasmakowały mi Tennent`s Secial ale (3.5% 0.75Ł) i Tennent`s Draught Velvet ale (3.5% 0.99Ł). Obydwa oczywiście wyprodukowane w Szkocji, a nie w Wielkiej Brytanii.. To tak trochę nie w temacie ale nie zauważyłem wydzielonych dyskusji na temat tych piw, a sam nie założę bo dawno już nie mam butelek...

            Ł = to oczywiście funty brytyjskie ;-)
            Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19168

              #7
              moje wrażenia

              tennent's super, very stong lager.
              alc 9 vol, warunki ważenia j.w. - U.K.
              pierwsze wrażenia zapachowe - pachnie jak młode wino!
              potem już ulotniony zapach nie dominuje. smak mocnego alkoholu, posmak słodki, wali po głowie (pozytywnie - ból głowy ustał)
              wolę słabsze...
              ocena 3,5 (0,5) za ten cudowny zapach młodego wina)

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Całkiem dobre. Dostępne w Katowicach w Non-stopie. W większych ilościach może dobrze sponiewierać.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #9
                  Tennent's Super

                  Piana szybko opadła, kolor ładny, bursztynowy, w zapachu wyczuwa się moc piwa. Smak: wyraźnie "wali" wódą i niestety tak pozostaje do końca, jedynie gdzieś w oddali podniebienia wyczuwa się resztki goryczki. Gdyby nie prezent od brata nie odważyłbym się tego spróbować, ale czego nie robi się dla nauki. Więcej nie naapiszę, boo nie widzęę klaawiatuurry...
                  Attached Files
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • piokl13
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 946

                    #10
                    Tennent Super

                    Kupione w Bomi W-wa na Puławskiej w butelce bodajże 0,33 za 5,19zł.
                    Piwko ma aż 9% alkoholu. I niestety wyczulem ten alkohol, choć minimalnie, i na smak, który nie był najgoszy, nie miało to większego wpływu.
                    Pianko zbyt efektowna nie była.
                    Można spróbować.

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Ale to już było .....

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Piwo przywiezione przez mamę z pielgrzymki do Asyżu. Butelka 0,33l. Moc 9%, ekstrakt 18,9. Kolor dość ciemny przypominający brandy. Ciemno złoty wpadający w bursztyn. Bardzo ładny. Piana początkowo duża (po „brutalnym nalaniu”). Nie całkiem jednorodna, biała. Średnio trwała. Do końca jednak pozostały resztki. Zapach mocny. Jakby lekko owocowy, troszkę cytrusowy. Ciężki, czuć moc. W smaku również nuty owocowe i oczywiście słodowość. Później wszystko zostaje przykryte przez mocny smak alkoholu. Alkohol jest nieprzyjemny i odrzuca, ale o dziwo szybko ulatuje jego smak. Na koniec, w posmaku, wyraźna goryczka wymieszana z tymi owocowymi nutami i odrobiną alkoholu. Piwo smakuje jak górna fermentacja i czasami kojarzy się z cięższym alkoholem. Wysycenie odpowiednie, niewielkie. Opakowanie dopracowane, ładne kolorystycznie. Grafika prosta, klasyczna. Kapsel dedykowany, ale strasznie ubogi. Ekstrakt podany. Ciekawe piwo, dopieszczone, ale smak nie powala. Ze względu na moc raczej do degustacji się nadaje, tylko nie za bardzo jest co degustować. Jest po prostu zbyt alkoholowe. Oceniam je na +3 (1 – 6).
                        Attached Files
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • celtyk87
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 208

                          #13
                          No nareszcie udało mi się odnalezć to piwo. Pilem je pewnego razu we Włoszech w polskim barze. Zdziwiło mnie wtedy ze szkoci tez potrafią robić mózgojeby. W przeciwieństwie do naszych extra strongów ono było całkiem niezłe, alkohol nie był bardzo nachalny.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎