Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Włochy, Bergamo, Via Longuelo 45, Taberna la Coronne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Włochy, Bergamo, Via Longuelo 45, Taberna la Coronne

    Pub - restauracyjka na obrzeżach Bergamo. Namiary na lokal znalazłem na
    ratebeer.com
    oraz na ich stronie na Facebook'u.
    Lokal w swojskim klimacie. W pięciu kranach piwa belgijskie, ponadto szeroki wybór belgijskich butelkowych oraz w mniejszej ilości piw z USA. Z tego co zauważyłem ich asortyment jest bogatszy niż przedstawiony na ratebeer.com; doliczyłem się co najmniej 50-ciu marek.
    Warto zaznaczyć, że ceny, jak na lokal gastronomiczny, są przystępne. Za 3 piwa (1x Belgia + 2x USA) i kawę zapłaciliśmy 13 euro.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
    (...) Za 3 piwa (1x Belgia + 2x USA) i kawę zapłaciliśmy 13 euro.
    Jeździsz do Włoch, żeby pić piwa belgijskie i amerykańskie?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Taaa, podam ci lepszy numer. Praktycznie cały rok siedzę jednak w Polsce, i wiesz co? Chodzę do polskich pubów na czeskie piwo. To dopiero skandal!
      Becik, jeśli masz namiary na lokalik w Bergamo z ciekawym lanym piwkiem, to podziel się informacjami. Oczywiście nie interesuje mnie Peroni/Birra Morreti nawet za 2 euro z kranu.
      Last edited by chemmobile; 23-03-2011, 15:53.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Taaa, podam ci lepszy numer. Praktycznie cały rok siedzę jednak w Polsce, i wiesz co? Chodzę do polskich pubów na czeskie piwo. To dopiero skandal!
        (...)
        Dziwi mnie Twoja odpowiedź bo wiesz doskonale co mam na myśli. W kraju to w kraju, za granicą jest trochę inaczej. To tak jak wycieczka do Mołdawii i degustowanie tam francuskich win. Mniejsza z tym, o gustach się nie dyskutuje, wyraziłem tylko swoje lekkie zdziwienie bez żadnych podtekstów czy złośliwości. Dla mnie możesz we Włoszech pić także czeskie piwa.

        Tak na szybko jeśli chodzi o Bergamo, browar restauracyjny: Iron Twins Brew Bar, Via Legnano 31, Bergamo

        kilka km od Bergamo - Birrificio Endorama, Grassobbio http://www.endorama.it/

        Birrificio Artigianale Maspy, Ponte San Pietro http://www.mm1989.it

        Birrificio Indipendente Elav, Comun Nuovo posiada własną restaurację http://www.birraelav.com

        Najbliższy browar restauracyjny znajduje się w Sedrina, ok 10 km od Bergamo
        "Maivisto", Sedrina


        Osobiście wolałbym zadać sobie trochę trudu i dotrzeć tam aby spróbować we Włoszech coś prawdziwe włoskiego
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #5
          Świetnie, jeśli poruszasz się samochodem i masz niepijącego kierowcę. A ja byłem z dziewczyną, miałem praktycznie tylko jeden dzień na zwiedzanie Bergamo, a środkiem lokomocji był Ryanair + komunikacja miejska. Taberna la Coronne wygrała z Iron Twins Brew Bar. Raz, że wyprawa do niej pochłaniała zdecydowanie mniej czasu, a dwa, że chciałem spróbować m.in. amerykańców. Inne priorytety becik, nasza wyprawa była typowo turystyczno - kulinarna, a akcent piwny był miłym dodatkiem.
          Dzięki za dodatkowe adresy, przydadzą się. Ryanair ma ciągle promocje na loty do Bergamo i zapewne jeszcze zawitam w Lombardii na trochę dłużej, żeby zahaczyć także o mediolańskie Birrificio Lambrate.

          A nawiązując do niewłoskich klimatów piwnych. Taberna la Coronne jest chyba typowym przykładem pubu w Bergamo. Jeśli nie interesuje was Peroni/Birra Morreti, to o wiele łatwiej znaleźć w lokalu lanego belga lub wyspiarza niż coś ciekawego włoskiego (a przynajmniej tak było w najbardziej turystycznej części miasta - Citta Alta).
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎