Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fiemme, Fleimbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    Fiemme, Fleimbier

    Piwo z Górnej Adygi, konkretnie z Daiano. Tu link do strony browaru: http://www.birradifiemme.it/

    Alk 4,8%, ekstrakt 12%.

    Kolor - złoty, klarowny.
    Piana - Obfita, średnio gęsta, szybko znika.
    Zapach - średnio intensywny, słodowe tło, lekkie kwiatowe nuty i wyraźny chmielowy aromat.
    Smak - leciutko słodowy początek, zaraz potem wchodzi wyraźna ale nie do końca przyjemna goryczka (bo oprócz tego, że chmielowa to również jakaś lekko chemiczno-lekarstwowa), da się też wyczuć delikatną kwasowość. Całość lekka, może nawet nieco wodnista.
    Wysycenie - średnie.
    Opakowanie - jak na zdjęciu, zamknięcie białe bez żadnego logo.

    Kupione za 4 Euro gdzieś w jakimś sklepie z produktami regionalnymi przez mojego kolegę Wojtka podczas urlopu.
    Spodziewałem się cudów za tą cenę a dostałem niezbyt treściwego, goryczkowego lagera. Nie wiem, ile ze swoich walorów piwo straciło w czasie transportu ale to, które dostałem jest po prostu przeciętne. Do wypicia i tyle.

    Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to mogę oddać w dobre ręce etykietę i krawatkę tudzież całą butlę - sam nie zbieram a pewnie ktoś powiększy kolekcję.
    Attached Files
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Spore rozczarowanie. Wytrawne, wodniste z lekką ziołową goryczką. Niesety nic specjalnego chociaż i tak lepsze niż włoskie cornlagery :]
    Kupione w Vigo di Fassa za leko ponad 2
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Aromat - słodowy
      Piana - średnia, nawet dość trwałą, zostawia wianuszek
      Barwa - słomka, zmętnione
      Wysycenie - zdecydowanie wysokie, ostre
      Smak - lekki kwasek drożdżowy, łagodny słód, średnia goryczka. Finisz łagodnie goryczkowy
      Treściwość - umiarkowana

      Na ecie napisane, że piwo niepasteryzowane. Widzę, że w moim przypadku nawet chyba niefiltrowane, tylko termin stosunkowo długi - do końca maja. Generalnie smakuje jak lekkie niefiltrowane piwo jakich wiele w mniejszych, klasycznych browarach. Na minus ostre, gryzące wysycenie. Spokojnie przyswajalne.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Zdjęcie innej butelki
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎