Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Williams Brothers (New Alloa), Seven Giraffes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grochal122
    Senior
    • 03-2009
    • 102

    Williams Brothers (New Alloa), Seven Giraffes

    New Alloa,7 giraffes
    Zakupione w Sztokholmie,but 0,5l.Kolor typowy jak na szkockie ale,bursztynowy.Piana doskonala,srednio drobna,znika powoli i do konca pozastaje kozuszek oblepiajacy pieknie szklo.Zapach jak na ale slaby,lecz bardzo mily-debowej beczki przez ktora przebijaja sie lesne kwiaty.Smak-POEZJA(choc nie odpowiada oczekiwaniom ale`sa),minimalna goryczka,dobrze wyczuwalny chmiel,w tle dzika roza z cytryna(zapewne przez dodatek slodu pszenicznego do szesciu jeczmiennych).Wysycenie lekko powyzej sredniego.Moim zdaniem,bylby to doskonaly lager.Piwo obok ktorego nie mozna przejsc obojetnie.Jak stoi na etykiecie-EXTRAORDINARY-i nie ma w tym zadnej przesady.Goraco polecam
    Last edited by sibarh; 10-04-2011, 06:43.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Skąd wytrzasnąłeś tą nazwę browaru to nie wiem, ale prawidłowa nazwa browaru to się Williams Brothers Brewing. Zdjęcia browaru zobaczysz tutaj : http://www.browar.biz/galeria.php?id=12790
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • grochal122
      Senior
      • 03-2009
      • 102

      #3
      Masz racje,ale to z rozpedu pominalem nazwe spolki,co mogloby kogos zmylic.Pozatym New Alloa nie jest nazwa znikad,to w tym wlasnie browarze jest warzone to super piwko.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grochal122 Wyświetlenie odpowiedzi
        Masz racje,ale to z rozpedu pominalem nazwe spolki,co mogloby kogos zmylic.Pozatym New Alloa nie jest nazwa znikad,to w tym wlasnie browarze jest warzone to super piwko.
        Kiedyś było takie piwo: Alloa Pale Ale, to jest jakby kontynuacja, pod inną nazwą. Browar o takiej nazwie nie jest znany i na 99 % nie istnieje. Co prawda mieści się właśnie w Alloa.
        Last edited by sibarh; 10-04-2011, 13:03.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • grochal122
          Senior
          • 03-2009
          • 102

          #5
          Click image for larger version

Name:	IMGP3601.jpg
Views:	1
Size:	21,1 KB
ID:	2034901 Wykorzystalem ten jeden procent i wygrzebalem flaszke ze smieci.Mysle,ze teraz jest juz wszystko jasne

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grochal122 Wyświetlenie odpowiedzi
            [ATTACH]40363[/ATTACH] Wykorzystalem ten jeden procent i wygrzebalem flaszke ze smieci.Mysle,ze teraz jest juz wszystko jasne
            Możesz dalej się uperać przy swoim, ale prawidłowa nazwa to Williams Brothers.
            New Alloa wywodzi się z tego, że w przeszłości działał browar o nazwie Alloa Brewery.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • grochal122
              Senior
              • 03-2009
              • 102

              #7
              Ja sie nie upieram,masz absolutna racje ze mnie poprawiles,za co dziekuje.Chodzi mi tylko o to,ze New Alloa Brewery istnieje (nadal),skoro na kontrze jest nazwa i adres browaru.A piwo pilem wczoraj

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Ekstrakt: 12,6 Blg
                  Alkohol: 5,1 % alk. obj.

                  Piwo z dodatkiem czarnego bzu.
                  W aromacie biszkoptowa słodowość z kwiatowo-cytrusowym chmielem.
                  W smaku dość słodkie, z nieźle zaznaczoną goryczką i lekko cytrusowym finiszem.
                  Mimo, że w młodości piłem litry soku z czarnego bzu, w piwie go nie wyczuwam.

                  Świetnie zbalansowane piwo do picia szklankami, nie... co najmniej dzbankami.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Piwo ma dosyć interesujący smak; przypomina trochę rozgryzionego biszkopta skropionego kilkoma kroplami cytryny (od razu dodam, że amatorzy piwa z sokiem cytrynowym będą zawiedzeni, to jest „cytrynowość” charakterystyczna dla użytych chmieli). Smak ten fajnie współgra z nieprzesadnie mocną goryczką i delikatną słodowością. Piwo jest w odbiorze bardzo lekkie i orzeźwiające; kolejne świetne ale z browaru Williams Brothers! Jedno z tych, które można z przyjemnością pić jedno za drugim.
                    Nie wywala z butów, po prostu pije się je nadzwyczaj przyjemnie.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎