Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Left Hand, Sawtooth Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Left Hand, Sawtooth Ale

    Butelka 0,355 litra, alkohol 4,8 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - miedziany, lekko mętny
    Piana - drobniutka, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - ziółka i owoce, dość wyraźne
    Gaz - okey
    Smak - na początku śliwki, potem lekkie ziółka i nuty owocowe, wyraźnie słodkie, lekko podpalane, wyraźna goryczka.
    Fajne lekkie piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3645 - moje 1800 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 12-06-2011, 20:24.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      Świetny ale. W smaku i aromacie po mojemu jakby brzoskwinie i śliwki węgierki. Słodycz jakby dobrych dropsów owocowych (refleks dzieciństwa), ale taka szlachetna. W tle trochę goryczki. Sam nie wiem kiedy się skończyło. Bardzo mi smakowało.

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #4

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa bursztynowo-herbaciana. Nieznacznie opalizuje.
          Piana nieduża, ale mięsista, gęsta. Długo zalega trzy-milimetrowym kożuchem. Zostawia ślady na szkle.
          Zapach aromatycznych chmieli, o lekko cytrusowym, ale i iglastym, żywicznym charakterze. Mamy też dość wyraźną siarkową i ziemistą nutę. Słody (także pszeniczne) wyczuwalne, ale stanowią dalekie tło.
          Smak nieco zaskakuje. Z jednej strony wyraźne aromatyczne chmielowe klimaty (żywica, cytrusy, landrynka), z drugiej wyjątkowo słaba goryczka. Kończy się na tym, że w posmakach przeważa stonowana zbożowa, lekko karmelizowana słodowość.
          Nagazowanie jest nieduże, ale akurat takiego się można było spodziewać.
          Opakowanie jak w powyższym linku legarta. Sympatyczne i niestandardowe. Co mnie jednak zaskoczyło, to brak podanej zawartości alkoholu (już pal sześć ekstrakt...) na jakiejkolwiek części okleiny czy choćby kapslu lub w postaci nadruku na butelce. Nie potrafię sobie przypomnieć niczego takiego wcześniej (no może poza AIPĄ z gdańskiej Brovarni).

          Reasumując i zbierając do kupy moje wszystkie zaskoczenia i spodziewajki daję za wrażenia konsumpcyjne moje konsumenckie 7,5 w skali 1-10, choć... "dziwny jest ten świat..."
          Last edited by wpadzio; 19-12-2012, 23:16.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            W porównaniu z wpisem sibarha nastąpiła zmiana zawartości alkoholu na 5,3 % ( podana na stronie browaru, bo jak wcześniej napisał wpadzio na etykietce z informacjami słabo ), choć ta różnica mieści się w granicach dopuszczalnego błędu. 12 % ekstraktu, IBU 27. Smaczne, piana pozostawiła wyraźne ślady na szkle, goryczka jak dla mnie wyczuwalna, pozostawia bardzo przyjemny owocowy posmak. Standartowa buteleczka 0,355 l w tym przypadku trochę za mała ...
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Lekkie, łatwe i umiarkowanie przyjemne. Niezbyt pełne, wręcz pustawe w smaku z drugiej strony dość świeże i orzeźwiające. W cenie kilkunastu złotych nie warto, Amber Boy miażdży je bezlitosnie...
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • gaz4
                Senior
                • 04-2009
                • 192

                #8
                Smaczne orzeźwiające piwo o ciekawym aromacie owocowo-chmielowym i dość słabej goryczce. Jednak dość wodniste i bez głębi. Przy tej cenie raczej jednorazowa przygoda

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Aktualne foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Piana bardzo krótka, szara.
                    Kolor bursztynowy.
                    Aromat złożony. Najpierw owocowa słodowość, wsparta karmelem i biszkoptem, potem iglasto żywiczny i tylko nieco cytrusowy chmiel, następnie kapka miodu i siarkowej mineralności. Złożone razem daje pozór gęstego i ciężkiego piwa.
                    W smaku nie jest pełne ani treściwe jak można by się spodziewać po zapachu. Zdecydowanie orzeźwiające i wytrawne. Baza słodowa wyraźna, nieco karmelowa. Goryczka średnio niska, smak chmielowy cytrusowo-żywiczny. Bardzo łatwe do picia, trudno oderwać usta po każdym łyku.
                    Wysycenie niskie.

                    Pyszne piwo dwu biegunów, nosa i ust. Gdyby mi tak nie smakowało przyczepiłbym się do ogromnego dysonansu między aromatem i smakiem. Obłędnie dobry amerykański bitter.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎