Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2011.09.03 - I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    2011.09.03 - I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki"

    Już 3. września w trakcie Brackiej Jesieni odbędzie się I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki - Piwowarski Skarb Polski". Pewnie zaraz pojawią się głosy, że chyba na głowę upadliśmy, żeby ogłaszać konkurs na miesiąc przed finałem. Cóż, czy byśmy go ogłosili w czerwcu czy teraz, na jedno wychodzi, jak na porter bałtycki to i tak za mało czasu. Ale przecież porter jest na tyle popularnym piwem, że pewnie macie w piwnicy jakiś dobrze wyleżakowany wyśmienity porter. Jeżeli tylko znajdziecie 3 butelki 0,5L lub 4 butelki 0,33L możecie wziąć w nim udział. Macie niemal 4 tygodnie na wybranie najlepszego ze swoich porterów i wysłanie go na Konkurs, a jest o co walczyć. Nagrody są bardzo atrakcyjne, jury jest świetne, tak że gorąco zapraszam do pierwszego w tym sezonie warzelnicznym konkursu.

    Wszystkie potrzebne informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie PSPD.

    Na wszelkie nurtujące pytanie odpowiemy w tym wątku.
    blog.kopyra.com
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Do fundatorów nagród dołączył sklep Piwodziej, który ufundował:
    - za I miejsce - bon o wartości 100 zł
    - za II miejsce - bon o wartości 75 zł
    - za III miejsce - bon o wartości 50 zł.

    Jest jeszcze jedna nagroda dla zwycięzcy, ale ponieważ nie chcę nic przekręcić, podam ją jak będę już znał wszystkie szczegóły.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Kolejne nagrody:
      I miejsce
      - kurs sommelierski dla zwycięzcy z osobą towarzyszącą, prowadzony przez Tomasza Rogaczewskiego (Tieroo) i Michała Saksa. Do wyboru w Krakowie lub w Gdańsku. Fundatorzy gwarantują nocleg. Termin zostanie ustalony bezpośrednio z osobą, której piwo wygra BKPD.
      II i III miejsce
      - voucher na kurs sensoryczny na poziomie podstawowym prowadzony przez firmę Piwoznawcy. Realizacja nagrody będzie możliwa w terminie i miejscu, w którym będzie organizowany tego typu kurs.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Spytam tak z czystej ciekawości. Czy PSPD ustaliło z ARTem kwestie wykorzystania, było nie było, browar.bizowego hasła "Portery Bałtyckie - Piwowarski Skarb Polski" w prawie identycznym brzmieniu?
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Spytam tak z czystej ciekawości. Czy PSPD ustaliło z ARTem kwestie wykorzystania, było nie było, browar.bizowego hasła "Portery Bałtyckie - Piwowarski Skarb Polski" w prawie identycznym brzmieniu?
          Nie ustaliło, gdyż już w artykule z 1. grudnia 2004 Andrzej Sadownik "Czes" obecny prezes PSPD pisał "Proponuję uznać polski Porter Bałtycki za nasz "Narodowy Skarb Piwowarski"". Może i nie jest to tekst w 100% identyczny, ale jak widać autorstwo nie jest tak oczywiste jak by się na pierwszy rzut oka wydawało. Centrum Piwowarstwa (którego ART jest wspólnikiem) funduje nagrody do tego konkursu i nie zgłaszało obiekcji. Zresztą nie o to chyba chodzi żeby przerzucać się zapytaniami o prawa autorskie, ale aby propagować hasło "Porter Bałtycki - Piwowarski Skarb Polski".
          Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            zaczyna się wojna polsko-polska.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #7
              Z czystej ciekawosci , to zastrzezone haslo?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • wogosz
                Senior
                • 12-2005
                • 1007

                #8
                W kwestii formalnej związanej z zapisami w regulaminie. Z synem reprezentujemy jeden browar, ale każdy z nas warzy piwo osobno. Zgodnie z pkt. 3 regulaminu:
                3. Jeden piwowar/browar domowy może wystawić do Konkursu jedno piwo.
                nie możemy wysłać dwóch piw na konkurs zgłaszanych przez każdego z nas, bo pochodzą tylko z jednego browaru. Jednak zgodnie z pkt. 5
                5. Koszt... Jeżeli w skład browaru domowego wchodzi przynajmniej jedna osoba zrzeszona w PSPD, taki browar traktuje się jako członka PSPD.
                wydaje się że z jednego browaru można wysłać tyle piw ile jest w nich piwowarów. Jednak okazuje się, że zgłoszenie w naszym przypadku przyjęto, ale koszt zgłoszenia został zróżnicowany: ja nie jestem członkiem PSPD i muszę zapłacić 15 zł., a syn jako członek ma zniżkę. Z zapisu pkt. 5 wydaje się, że jeżeli w jednym browarze przynajmniej jeden członek jest w PSPD, to wszyscy piwowarzy z tego browaru mają prawo do zniżki.
                Moim zdaniem należy na przyszłość to dopracować, bo teraz wynika że w konkursie nie moglibyśmy wziąć razem udziału (pkt. 3), ale z drugiej strony punkt 5. sugeruje możliwość uczestnictwa więcej niż jednego piwowara z jednego browaru. Dziwne.
                W transporcie okazało się że zbiła się jedna butelka piwa. Nie wiem co zrobić: dosłać tę butelkę narażając się że piwo to nie znajdzie się w konkursie (więcej niż jeden piwowar w jednym browarze), czy zmienić nazwę browaru dla jednego piwa na fikcyjną, aby obejść ten regulamin. Z powodów etycznych, to drugie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem co zrobić: dosłać tę butelkę narażając się że piwo to nie znajdzie się w konkursie (więcej niż jeden piwowar w jednym browarze), czy zmienić nazwę browaru dla jednego piwa na fikcyjną, aby obejść ten regulamin. Z powodów etycznych, to drugie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.
                  Dzisiaj Jacek Michna wspomniał mi o Waszym przypadku. Cieszę się, że sami doszliście do takich wniosków. Określenie piwowar/browar zostało wprowadzone przeze mnie z premedytacją. Chodziło o to, że regulamin z Żywca nie dopuszczał za bardzo takiej sytuacji, gdy browar domowy to więcej niż jedna osoba. A są takie przypadki jak: koło naukowe, małżeństwo, rodzeństwo, dwóch/dwoje lub więcej kolegów lub koleżanek. W takiej sytuacji ktoś musiał być tym piwowarem wpisanym jako zgłaszający, a ten drugi miał satysfakcję ale omijały go zaszczyty, wywiady, wizyty w zakładach pracy itd. Aby temu zaradzić w tym regulaminie pojawiło się wymiennie określenie piwowar domowy i browar domowy. W najczęstszej sytuacji to jedno i to samo, ale są takie sytuacje jak Wasza, gdy jeden browar to dwóch piwowarów. Zamysłem od początku było, żeby piwowar/browar mógł zgłosić tylko jedno piwo do konkursu. Rodziła się jednak wątpliwość jak traktować wpisowe do konkursu. Nie chcieliśmy, żeby znowu ktoś musiał być w cieniu, jak cichy wspólnik, a browar był reprezentowany tylko przez tego piwowara, który jest członkiem PSPD. Dlatego uznaliśmy, że jeżeli choć jeden piwowar z danego browaru jest członkiem PSPD, to zniżka przysługuje.

                  Oczywiście my nikogo nie zdyskwalifikujemy jeśli dwóch piwowarów warzących razem wyśle swoje piwa jako uwarzone przez siebie osobiście (osobno). Jednak nie mogą wtedy wystąpić pod jedną nazwą i dodatkowo ten piwowar, który nie jest członkiem PSPD nie może skorzystać ze zniżki, która przysługuje drugiem. Uważam jednak, że taka sytuacja jest nieetyczna, ale nie jest zabroniona. Po pierwsze dlatego, że ufamy ludziom - a można sobie wyobrazić sytuację, że jedno piwo uwarzył jeden piwowar, to była jego receptura i "jego" piwo, a drugie było wg receptury drugiego wspólnika i to było bardziej jego piwo. Po drugie nie zabraniamy tego, bo nie mamy sposobu weryfikacji.

                  Wracając do Waszej konkretnej sytuacji, to w momencie kiedy jedna butelka się stłukła, potraktowałbym to jako znak z Góry , że to jednak tamto, które się nie zbiło powinno reprezentować Wasz browar. Jeżeli jednak uważacie, że lepsze jest to które się stłukło, to doślijcie tę brakującą butelkę, a tamto piwo wycofajcie z konkursu. Oczywiście otrzymacie zwrot drugiego wpisowego i postaramy się zwrócić piwo. Rozumiem, że jesteście stratni na przesyłce - no trudno, można było zadać pytanie przed wysyłką. Z mojej strony wydawało mi się, że regulamin jest przejrzysty i zrozumiały. Jeżeli taki jednak nie jest, to przepraszam. Mam jednak nadzieję, że wyjaśniłem co nami kierowało, gdy wprowadzaliśmy tę zmianę.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Do tej pory wszystkie za wyjątkiem jednej (piwowar został powiadomiony) paczki dotarły całe, mamy już ok. 17 zgłoszeń. Jeżeli ktoś potrzebuje uspokoić swoje skołatane nerwy , bo nie może spać i zamartwia się czy jego przesyłka na pewno dotarła, niech pisze do mnie na PW i poda imię i nazwisko. O płatność też się u mnie dowiecie, bo Skarbnik przesyła mi zbiorcze zestawienie.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Ostatecznie do Brackiego Konkursu Piw Domowych zgłoszono 26 piw.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ostatecznie do Brackiego Konkursu Piw Domowych zgłoszono 26 piw.
                        To niezły wynik jak na tak późną decyzję o organizacji konkursu.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Dzisiaj rozsyłałem metryczki, jeżeli ktoś nie otrzymał, a wysyłał piwo, proszę o kontakt na PW.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎