Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja szkła

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mateusz_89
    Junior
    • 01-2011
    • 8

    Moja kolekcja szkła

    Dopiero zaczynam zbieranie szkła, ale chciałem pokazać tu co znajduje się w mojej kolekcji. Nie jest może imponująca, ale będę sukcesywnie ją powiększał,a kiedy zbierze się już tego trochę uporządkuję jakoś tą galerię.

    https://picasaweb.google.com/1039996...eat=directlink
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #2
    Niestety nic nie można zobaczyć...

    "Ups... Tu nie ma nic do oglądania. Albo nie masz dostępu do zdjęć, albo pod tym adresem internetowym po prostu nie ma żadnych zdjęć. Skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem albumu, aby uzyskać dostęp."
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Mateusz_89
      Junior
      • 01-2011
      • 8

      #3
      Już powinno być widoczne.

      Comment

      • Mateusz_89
        Junior
        • 01-2011
        • 8

        #4
        Dwa nowe szkiełka.
        Attached Files

        Comment

        • Mateusz_89
          Junior
          • 01-2011
          • 8

          #5
          Dzisiejszy nabytek.
          Attached Files

          Comment

          • Jack75g
            Senior
            • 02-2009
            • 555

            #6
            Z tego co widzę są to Twoje początki.
            Co ciekawę nie widać w zbiorze popularnych koncerniaków, najbardziej dostępnych tj. Żywców, Lechów, Tyskich itp.
            Mam zapytanie: zbierasz wszystko jak leci czy jakieś wydzielone browary wg. krajów itp.?
            Pozdrawiam i życzę radosnego powiększania kolekcji.
            Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

            Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

            Comment

            • Mateusz_89
              Junior
              • 01-2011
              • 8

              #7
              Na chwilę obecną zbieram jak leci za wyjątkiem,jak już zauważyłeś, popularnych koncerniaków. Najbardziej interesuje mnie szkło z niemieckich browarów, po części dlatego że jest go najwięcej na rynku na którym najczęściej szukam nowych szkiełek do kolekcji.

              Comment

              • Jack75g
                Senior
                • 02-2009
                • 555

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mateusz_89 Wyświetlenie odpowiedzi
                Na chwilę obecną zbieram jak leci za wyjątkiem,jak już zauważyłeś, popularnych koncerniaków. Najbardziej interesuje mnie szkło z niemieckich browarów, po części dlatego że jest go najwięcej na rynku na którym najczęściej szukam nowych szkiełek do kolekcji.
                Co masz na myśli pisząc "na rynku"? Giełdy samochodowe i staroci ?
                Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                Comment

                • wasyll
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 1823

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mateusz_89 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na chwilę obecną zbieram jak leci za wyjątkiem,jak już zauważyłeś, popularnych koncerniaków.
                  Jak popatrzysz na to, jaki jest udział szkieł koncernowych(mam tu na myśli TYLKO te najbardziej popularne) w ogólnej liczbie wypuszczonych szkieł na rynek, to nie jest to wcale tak wiele, a jeśli zbieranie Cię wciągnie to może być tak, że obudzisz się za kilka lat z ręką w nocniku i zorientujesz się, że brakuje Ci tego, co teraz jest na wyciągnięcie ręki.
                  Ja się skupiłem głównie na polskich podstawkach, ale szkła też nie omijam i zbieram je okazyjnie. Nie patrzę czy koncernowe, czy nie. Jeśli nie mam danego wzoru to staram się go zdobyć(obecnie mam ok 220 szkieł), a nawet jak są do siebie łudząco podobne to zapakuję w karton i niech sobie leża w piwnicy. Kiedyś przy większej powierzchni(moim marzeniem jest osobne pomieszczenie na uzbierane rzeczy) wszystko ładnie wyeksponuję
                  Powodzenia w zbieraniu
                  www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                  Comment

                  • Mateusz_89
                    Junior
                    • 01-2011
                    • 8

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co masz na myśli pisząc "na rynku"? Giełdy samochodowe i staroci ?
                    Mam na myśli Rynek Bałucki w Łodzi, są tam wydzielone place na których ludzie sprzedają starocie.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...jeśli zbieranie Cię wciągnie to może być tak, że obudzisz się za kilka lat z ręką w nocniku i zorientujesz się, że brakuje Ci tego, co teraz jest na wyciągnięcie ręki.
                    Być może masz rację, ale dopiero zaczynam i kupuję tylko takie które uważam za ładne.

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mateusz_89 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Być może masz rację, ale dopiero zaczynam i kupuję tylko takie które uważam za ładne.,
                      Koncernowe powinieneś dostać bez problemu w pierwszym lepszym pubie, wystarczy ładnie poprosić czasem i to nie wystarcza, ale warto spróbować.

                      Poza tym powiedz o swoim zbieraniu najbliższym znajomym, a zobaczysz ile ciekawostek masz bliżej niż Ci się wydaje
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • wasyll
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 1823

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mateusz_89 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Być może masz rację, ale dopiero zaczynam i kupuję tylko takie które uważam za ładne.
                        W miarę rozwoju kolekcji powinno Ci przejść spojrzenie na to czy ładne, czy brzydkie. Poznasz okazy, które warto mieć i to czy będzie na nim ropucha, czy piękny paw nie będzie miało dla Ciebie większego znaczenia.
                        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                        Comment

                        • beerek62
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 1036

                          #13
                          Proponuję Ci ukierunkowanie swojej kolekcji. Ja też na poczatku zbierałem szkło "które ładniejsze", ale bardzo szybko życie (powierzchnia użytkowa mieszkania ) zweryfikowało moje zapędy. Teraz zbieram tylko szkło polskie a i to jest problem z ekspozycją.
                          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                          Comment

                          • wasyll
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 1823

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Teraz zbieram tylko szkło polskie a i to jest problem z ekspozycją.
                            Właśnie przed chwilą zamówiłem sobie cztery półki, specjalnie adresowane pod szklanki. Teraz znajdzie się miejsce dla kolejnych 50-60 sztuk
                            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                            Comment

                            • beerek62
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 1036

                              #15
                              Jak będziesz miał gotowe, to wrzuć na PW fotkę, może coś wykorzystam "na wzór"
                              Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                              Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎