Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Ivano Frankovsk, Galickaja 111, Jager If

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Ukraina, Ivano Frankovsk, Galickaja 111, Jager If

    Ивано-Франковск Ягер-ИФ Галицкая 111

    Po dawnym stanisławowskim browarze Sedelmajera zamkniętym w 1997 roku, już praktycznie nie ma śladu, a w całym województwie (obłasti) działa w Kałuszu jedyny browar przemysłowy.
    Smutne to widoki dla miłośników regionalnych napojów z pianką, ale coś w zanadrzu się zawsze znajdzie.
    Trzy działające minibrowary w Ivano Frankovsku, to wcale nie najgorsza oferta.

    Pierwszy który odwiedziliśmy nazywa się Jager If.
    Co znaczy to If, tego nie wiem, bo Jager to znana mi przede wszystkim z węgierskich minibrowarków firma, produkująca technologie do produkcji piwa.
    Z drugiej strony zdecydowana większość minibrowarów w tej części Ukrainy, to drugi żywot zlikwidowanych minibrowarów węgierskich i słowackich, których technologie zostały odkupione na Ukraine.

    Minibrowar razem z piwiarnią która nazywa się po prostu ''111'', to dobudówka do osiedlowego bloku.
    Miejsce to ani brzydkie ani ładne.
    Ale czy o piękno tu chodzi?

    Kiedy przyjechaliśmy pod lokal, ten był jeszcze zamknięty, mimo że na tablicy napisane : czynne w godz. 10.00 - 22.00, a tu już zbliża sie południe..
    Jednak co chwile ktoś zachodzi i szarpie za klamke, co utwierdza nas że warto jednak poczekać, bo miejscowi przecież wiedzą najlepiej czy lokal działa.
    Oczekiwanie niedługie z resztą okazało się być owocne, bo za chwilę go otworzono.
    Godziny otwarć okazały się nieaktualne.
    Obecnie to : codz. 12.00 - 22.00.
    Obejrzeliśmy część produkcyjną, gdzie nieco zaskoczyła mnie ilość bodajże 12-stu całkiem nie małych tanków, jednakże w dużej części pustych.

    W piwiarnianej karcie figurowały dwa rodzaje piwa: switłe i temne, bodajże 11* Blg.
    Natomiast do spróbowania tego dnia było tylko jasne.
    Nietety piwo to zupełnie mnie zawiodło.
    Już zapach zdradzał jakieś dziwne akcenty, a smak to tylko potwierdził.
    Jakiś wstrętny apteczny posmak zdominował to piwo, i ciężko go miałem dopić do końca.
    W dodatku mimo że bańki gazu dosyć szczelnie oblepiały kufel, to samo piwo było wygazowane.
    Nie takiego początku dnia oczekiwałem.
    Czy tylko trafiłem na jakiś jednorazowy feler, czy też może to tutejsza norma tego nie wiem, ale do powtórzenia wizyty tam jakoś nie mam ochoty, chociaż kto wie, może ciemne bywa lepsze...

    Sam lokal cały w drewnie, niewielki ale całkiem przytulny.
    Piwo w wersji 0.5 jak i 0.3l kosztuje odpowiednio: 6 i 4 Hrn tak za jasne, jak i ciemne.
    Cena wspaniała, tylko ta jakość..
    W karcie figurują również ciepłe przekąski w równie niskich cenach.
    Firmowego szkła nie zauważyłem, również brak podstawek.

    Kilka fotek:



  • gulik
    Member
    • 01-2006
    • 93

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
    Co znaczy to If, tego nie wiem
    IF - to jest Iwano-Frankiwsk

    Comment

    • gulik
      Member
      • 01-2006
      • 93

      #3
      Ta Firma mala uz zamkniety browar w miaste Dolyna (Jager-Dolyna i Jager-IF)

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1123

        #4
        Jakoś tak się złożyło, ze po kilku miesiącach ponownie złożyłem wizyte w tym browarku.
        W środku pustki, przy stole barmanka z koleżanką, polewające sobie do kieliszków gorzałke..
        Piwo w cenie 7 Hrn.
        Również tylko jasne w ofercie.
        Na szczęście od ostatniej mojej wizyty, pozbawione już tego aptecznego nieprzyjemnego posmaku, ale (nalewane prosto z tanku) totalnie wygazowane.
        Zjawiła się właścicielka i w rozmowie okazało się ze pracowała ponad 20 lat, jako piwowar w miejscowym, zburzonym już byłym browarze Sedelmajera.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎