Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berlin, Münzstr.1-3, Marcus Bräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Berlin, Münzstr.1-3, Marcus Bräu

    Kurcze szczerze mówiąc miałem spore oczekiwania po tym browarku. Znajduje się on w centrum Berlina (jako jeden z 4 browarków w okolicach Alexanderplatz).Na strona internetowa wyglądała mało komercyjnie, ceny jak na centrum też ok, więc w radością ruszyłem z większą ekipą na zwiedzanie.

    Po dotarciu na miejsce okazało się że miejsca jest naprawdę mało, w dodatku lokal wypełniony ruskimi turystami. Kelnerka, którą można zobaczyć na plakatach reklamowych jest Polką, więc zamieniliśmy kilka słów w ojczystym języku
    Warzelnia bardzo malutka (jeszcze mniejsza od tej w berlińskim Hops & Barley).
    Podstawek i etykiet brak. Były firmowe kufle ale nie wiem czy do kupienia.
    Dostępne dwa piwa jasne i ciemne.

    Marcus jasny:
    kolor: jasny złoty, mętny
    piana: opada w mgnieniu oka
    zapach: słodowo-kwaśny, lekko bananowy
    smak: nic wielkiego, bardzo niewyraźny i bezbarwny, lekko słodowy, lekko chmielowy, goryczki praktycznie brak
    Bardzo kiepsko

    Marcus ciemny:
    kolor: ciemny brunatny
    piana: również szybko znika
    zapach: słodowo-kawowy, lekko palony
    Na pewno lepsze niż jasne ale bez uniesień

    Więcej do wyboru nie było. Szybko zmywamy się z tego browarku i podążamy dalej bo na mapie Berlina zostało jeszcze kilka ciekawych punktów.
    Nie polecam chyba że jako ostatni punkt na piwnej mapie Berlina

    warzelnia

    piwo:

    LP
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    W browarze Märkusa byliśmy w dzień powszedni. Mimo, że powinni mieć otwarte koło 11, musieliśmy prosić o wpuszczenie.
    Knajpka niewielka, ale przytulna. Oba piwa przyzwoite (z perspektywy tygodnie nie ocenię dokładniej, ale z pewnością nie były kiepskie/wadliwe), uwarzone zgodnie ze stylem. Ceny - poniżej 4 EUR/0,5 l.
    Jedzenie w cenach przyzwoitych, niezłe, choć dosyć słone.
    Last edited by zgroza; 02-03-2015, 21:29.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎