Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sopot, Piłsudskiego 15, Tapas de Rucola

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sopot, Piłsudskiego 15, Tapas de Rucola

    Jak nazwa wskazuje, lokal specjalizujący się w hiszpańskich przekąskach. W menu ok 20 przekąsek na ciepło oraz kilka na zimno. Do tego wina, prawdopodobnie hiszpańskie, chociaż tego nie sprawdziłem oraz inne alkohole, jak np. gruszkówka...
    Nas oczywiście interesuje, to trzecie. No to powiem tak, że toczy się tu Amber w postaci Złotych Lwów (3.50 / 7.00) i Koźlaka (4.50 / 9.00). Z butelek zauważyłem wszystkie 3 rodzaje Noteckich (5 zł), Miodowe z Ciechana oraz amberowskie Żywe. Do tego mroziła się hiszpańska Estrella; a dla twardzieli oferują też ponoć Coronę - była w menu (10 zł), ale na oczy nie widziałem. Tapas, jak to tapas, wpaść, szybko zjeść i iść dalej - i tak też zrobiłem, tyle że zamiast zjeść to wypełniłem brzuch małymi ZL podanymi w firmowej szklance od Bolsa, którą można by nazwać od biedy musztardówką, tylko czy ona miała 0.3 pojemności...? I dobrze zrobiłem, że wypiłem, bo piwa tego dai w Sopocie więcej nie dane mi było wypić. Lokal znajduje się w budynku w którym na piętrze znajduje się klub jazzowy Stary Rower (czynny od 18). Jest to róg Bema, czyli 50 metrów od Monciaka.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • filipgun
    Member
    • 03-2012
    • 99

    #2
    Małe szklanki mają 0.3 litra pojemności :P ale jak dobrze trafisz to podają małe piwa jeszcze w kufelkach Ambera. Co do Corony to serwują ją z cytrynką
    Jedzenie dobre, tylko małe porcje więc raczej na objedzenie się nie ma co liczyć ...
    Natomiast co do gruszkówki to bije na głowę wszystko w tym lokalu

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎